Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРИПИНЕННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ.

Юридична особа може припиня­ти свою діяльність у двох формах:

1. правонаступництво (злиття, приєднання, поділу)

2. ліквідація.

Юридична особа визнається такою, що припинила свою діяльність, з дня вне­сення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Обставинами, що зумовлюють припинення діяльності юридичної особи мо­жуть бути:

- досягнення поставлених цілей (наприклад, після завершення об'єкта ліквідується будівельна організація, створена спеціально для його спорудження),

- закінчення певного строку, на який було розраховано діяльність юридичної особи (наприклад, на час дії надзвичайних обставин).

Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно пи­сьмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вно­сить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа пере­буває у процесі припинення. Учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають за погодженням з орга­ном, який здійснює державну реєстрацію, комісію з припинення юридичної осо­би (ліквідаційну комісію, ліквідатора) і встановлюють порядок та строки припи­нення юридичної особи. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може також покладатись і на орган управління юридичної особи.

В момент призначення комісії до неї переходять усі повноваження щодо управління справами юридичної особи. Ця комісія виступає в суді від імені юри­дичної особи, яка припиняється. На комісію з припинення юридичної особи по­кладається також обов'язок розмістити у друкованих засобах масової інформації, де публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припи­няється, повідомлення про припинення діяльності такої юридичної особи і про порядок та строк заявления кредиторами вимог до неї. Цей строк не може бути менше двох місяців з дня публікації повідомлення. Комісія має вжити всіх мож­ливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомити їх про припинення юридичної особи.

Правонаступництво - це спосіб передання всього свого майна, прав та обов’язків однією юридичною особою іншим юридичним особам - правонаступникам у формі злиття, приєднання та поділу.

Злиття, приєднання та поділ юридичної особи здійснюються за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваже­ного на це установчими документами. Це рішення у випадках, передбачених за­коном, може приймати суд або відповідні органи державної влади. Закон також може передбачати необхідність одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання.

порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання та поділу. Кредиторам юридичної особи, що припиняється, надано право вимагати від неї припинення або дострокового вико­нання зобов'язань, або відшкодування збитків. Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог, комі­сія з припинення юридичної особи складає передавальний акт або розподільний баланс. Передавальний акт складається у разі злиття або приєднання, розподіль­ний баланс — у разі поділу юридичної особи. Ці документи мають містити поло­ження про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, яка при­пиняється, щодо всіх кредиторів та її боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Злиттядві або більше юридичні особи припиняють свою діяльність, а замість них створюється нова юридична особа, до якої переходять всі права та обов’язки останніх.

Поділна базі однієї юридичної особи, яка припиняє свою діяльність утворюються дві або більше нові юридичні особи. майно ділиться на відповідні частки і переходить до нових юридичних осіб.

Приєднання – одна або кілька юридичних осіб приєднуються до іншої юридичної особи, всі їхні права та обов’язки переходять до останньої одночасно з припиненням діяльності всіх юридичних осіб та виникненням нової юридичної особи.

Перетворення - зміна організаційно-правової форми юридичної особи, до нової особи переходить усе майно, всі права та обов’язки попередньої юридичної особи. Наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю перетворюється на акціонерне товариство, кооператив — на товариство з обмеженою відповідаль­ністю.

Виділення - це перехід за розподільним балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або кількох новостворюваних юридичних осіб. При виділення юридична особа, з якої виділяється частина майна, права та обов'язки, не перестає існувати як юридична особа. Водночас за раху­нок цього майна створюється нова юридична особа або кілька юридичних осіб.

Ліквідація юридичної особи - є формою припинення її діяльності, але при ліквідації юридичної особи немає правонаступництва.

Юридична особа ліквідується у таких випадках:

v Добровільний порядок - за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на
це установчими документами, у тому числі у зв'язку із закінченням строку, на
який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено або
у зв'язку з визнанням судом недійсною державної реєстрації юридичної особи че­
рез допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших
випадках, передбачених установчими документами;

v Примусова ліквідація - за рішенням суду у разі здійснення діяльності без належного дозволу (ліцензії) чи діяльності забороненої законом, а також в інших випадках, встанов­лених законом.

Порядок ліквідації юридичної особи визначений ЦК України. Ліквіда­ційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами скла­дає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, а також пред'явлені кредиторами вимоги та результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учас­никами юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юри­дичної особи. Для виплати грошових сум кредиторам юридичної особи, що лікві­дується, встановлена спеціальна черговість, яка визначена ст. ЦК України. Так, у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завда­ної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом. У другу чергу задовольняються вимо­ги працівників, пов'язані з трудовими відносинами, вимоги автора про виплату гонорару за використання результату його інтелектуальної творчої діяльності. У третю чергу задовольняться вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових плате­жів), у четверту чергу — всі інші вимоги. Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредиторові цієї черги. Вимоги кредитора, заявлені по закінченні строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Вимоги кредиторів які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор не звертався до суду з позовом, а також вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, вважаються погашеними.

Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс, який затверджуються учасниками юридичної особи або ор­ганом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, а майно юридич­ної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається її учасникам, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної осо­би або законом.

Юридична особа вважається ліквідованою з дня внесення до Єдиного дер­жавного реєстру запису про її припинення.


Читайте також:

  1. Агентський договір: зміст, виконання та припинення
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи
  3. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  4. Але якщо повірений узнав чи повинен був узнати про припинення доручення, довіритель не виплачує винагороду і не відшкодовує збитки, якщо повірений продовжує виконувати доручення.
  5. Б) припинення права спеціального природокористування.
  6. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  7. Взяття юридичної особи на облік в органах державної податкової служби
  8. Взяття юридичної особи на облік в органах Пенсійного фонду України
  9. Види юридичної відповідальності
  10. Види юридичної відповідальності залежно від галузевої структури права
  11. Види юридичної відповідальності.
  12. Види юридичної відповідальності.




Переглядів: 1054

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЦИВІЛЬНА ПРАВОЗДАТНІСТЬ ТА ДІЄЗДАТНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ. ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ. | ГОСПОДАРСЬКІ ТОВАРИСТВА ТА ЇХ ВИДИ. ВИРОБНИЧИЙ КООПЕРАТИВ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.