Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розірвання угод

 

Порядок розірвання угод визначається на кожній біржі у відповідності з її правилами, але не допускається розірвання угод в односторонньому порядку, окрім як за подання неповних, перекручених або неправдивих відомостей про якісні і кількісні характеристики товару, умови його поставки та платежу.

Якщо брокер відмовляється від виконання своїх зобов’язань, то зацікавлена сторона протягом певного періоду подає заяву про розірвання угоди і визнання її недійсною в комісію з розгляду спорів. Зокрема на Українській аграрній біржі, при односторонній відмові брокера-контрагента біржової угоди від виконання своїх зобов’язань, зацікавлена сторона протягом 10 робочих днів подає заяву на розірвання угоди і визнання її недійсної в Біржовий арбітраж. Заява щодо розірвання угоди розглядається Біржовим арбітражем протягом 6 робочих днів. Підставою для винесення позитивного рішення про розірвання біржової угоди є:

- винесення висновку про порушення положень Правил, Статуту, Установчої угоди біржі з боку відповідача;

- винесення висновку про наявність дій відповідача, які розцінюються як недобросовісна конкуренція;

- винесення висновку про порушення з боку відповідача законодавства України.

Визнання угоди недійсною здійснюється на основі чинного законодавства і правил ведення торгів на біржі.

У випадку, коли Біржовий арбітраж не задовольняє позов позивача, останній не звільняється від зобов’язань належного виконання біржової угоди, однак за ним залишається право звернутися до суду або господарського суду.

Комісія з розгляду спорів розглядає розбіжності, що виникають між брокерами у процесі їх біржової діяльності. Якщо спори виникають з питань, що носять технічний характер, то вони вирішуються через біржовий арбітраж, який для цього формує арбітражну колегію (третейський суд).

Члени біржі не можуть ухилятися від розгляду спорів і зобов’язані виконувати рішення біржового арбітражу. Основну масу конфліктів становить одностороннє ухилення брокера від письмового оформлення договору без пояснення причини. Так зокрема, була розглянута скарга брокера на збій в каналі зв’язку УУТБ біржі, через який брокером була отримана помилкова інформація про ціни пропозиції. У всіх випадках біржовий арбітраж виніс рішення про покарання винних. При накладенні штрафу на винну сторону біржа виплачує цю суму потерпілій стороні.

Якщо учасник біржових зборів порушує правила біржової торгівлі, то представник біржового комітету має право застосовувати такі санкції:

- накласти штраф у розмірі, що встановлений біржею. Штраф може бути накладений за розголошення інформації, що є комерційною таємницею, за нез’явлення брокера на торги (при цьому товар також знімається з торгів), за відмову або ухилення від оформлення договору купівлі-продажу. Якщо винні не сплатять штраф протягом зазначеного у правилах біржової торгівлі часу, то біржа має право списати його в безакцептному порядку, або продати брокерське місце через аукціон і виплатити винній особі суму, що залишилася після сплати штрафу;

- видалити винуватця з біржових торгів, наприклад, за поширення неправдивої інформації. Якщо ж ця інформація розповсюджується систематично, то винна особа може бути позбавлена брокерського місця;

- позбавити на певний час або назавжди права ведення біржових операцій на даній біржі;

- позбавити права продажу конкретної продукції на даних біржових торгах;

- затримати повернення внесеної застави;

- накласти арешт на товари, які зберігаються в приміщеннях, що належать біржі.

Більш конкретизованими є санкції, що їх передбачено Правилами проведення біржових торгів на Українській аграрній біржі. Зокрема при виявленні перекручених або неправдивих відомостей про якісні і кількісні характеристики товару, умови його поставки та платежу до моменту фіксації маклером усної згоди на укладання біржової угоди ‑ брокерська контора оплачує штраф на рахунок УАБ у сумі, еквівалентній 100 доларам США і біржовий товар, виставлений такою брокерською конторою, знімається з поточних торгів. Заява про недостовірність наданих відомостей подається старшому маклеру брокерською конторою-продавцем або її клієнтом.

При виявленні таких відомостей після моменту фіксації маклером усної згоди на укладання біржової угоди, але не пізніше закінчення біржової сесії біржова угода анулюється за рішенням старшого маклера, а винна сторона оплачує штраф на рахунок УАБ в сумі, еквівалентній 1000 доларам США. Заява про недостовірність наданих відомостей подається старшому маклеру сторонами брокерської угоди, їх клієнтами або співробітниками УАБ за наявності у останніх достатніх обґрунтованих підстав. При наданні зазначених відомостей старшому маклеру брокером-винною стороною, штраф сплачується на рахунок УАБ у сумі, еквівалентній 500 доларам США.

Якщо ж такі відомості виявляються після закінчення біржової сесії ‑ біржовий контракт визнається недійсним, винна сторона сплачує штраф на рахунок УАБ в розмірі 2% від суми укладеного біржового контракту, але не нижче суми, еквівалентної 1000 доларів США. При цьому постраждала сторона має право звернутися до Біржового арбітражу з поданням про прийняття рішення про відшкодування фінансових і/або моральних збитків.

За відмову або ухилення від оформлення та реєстрації біржового контракту у Відділі реєстрації угод УАБ після усної згоди на здійснення біржової угоди, зафіксованої маклером в ході торгів, Виконавчий директор УАБ накладає на винну сторону штраф в розмірі 2% від суми укладеного біржового контракту та не допускає винну сторону до участі до 4 наступних біржових торгах.

У випадках, коли обидві сторони біржової угоди відмовляються або ухиляються від оформлення та реєстрації біржової угоди на УАБ, Виконавчий директор УАБ накладає на них штраф в розмірі 1% від суми угоди з кожної сторони, та обидві сторони не допускаються до наступних 4 біржових торгів.

За порушення строків постачання і оплати, передбачених Тимчасовими правилами проведення біржових торгів, у разі подання до УАБ письмової заяви постраждалої сторони винна сторона сплачує штраф на рахунок УАБ у розмірах, що містяться в біржовому контракті. УАБ після отримання суми штрафу перераховує її терміном двох робочих днів в користь постраждалої сторони.

При ануляції експортної біржової угоди кошти реєстраційного збору можуть бути направлені на оплату реєстраційного збору за іншими укладеними угодами, де стороною є платник реєстраційного збору анульованої угоди. При цьому, за ануляцію біржової угоди на сторону-платника реєстраційного збору за цією угодою, накладається штраф. Штраф дорівнює розміру двох мінімальних реєстраційних зборів за експортними контрактами та розраховується за курсом НБУ на дату ануляції угоди.

Штрафи, передбачені цими Правилами та існуючими доповненнями до них, сплачуються винною стороною шляхом банківського перекладу на рахунок УАБ протягом 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про накладення таких штрафів.

За затримку в сплаті встановлених УАБ обов’язкових внесків, платежів, включаючи штрафи, накладені за рішенням Виконавчого директора, Біржового арбітражу, винна сторона оплачує 0,5% від суми невнесених коштів за кожний день прострочення і допускається до торгів тільки після письмового підтвердження сплати зазначених платежів. У разі затримки у сплаті зазначених платежів на строк більше 30 календарних днів, Виконавчий директор подає позов до Біржового комітету про виключення винної сторони з числа Засновників (Членів) УАБ. Біржовий комітет приймає рішення про виключення винної сторони у разі відсутності достатніх аргументів з її боку про наявність обставин форс-мажорного характеру, що стали на заваді належного виконання зобов’язань, або зустрічного позову до сторони-контрагента.

 


Читайте також:

  1. Договір позички. Припинення та розірвання договору позички.
  2. Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
  3. Загальні підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
  4. Законодавство передбачає дві можливості розірвання договору житлового найму.
  5. Колізійне регулювання укладання та розірвання шлюбу в міжнародному приватному праві
  6. Одностороннє розірвання адвокатом угоди про надання правової допомоги
  7. Підстави і порядок розірвання шлюбу.
  8. Підстави і порядок розірвання шлюбу. Визнання шлюбу недійсним.
  9. Підстави припинення трудового договору. Порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника
  10. Підстави припинення трудового договору. Порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника
  11. Підстави та порядок розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
  12. Позови про розірвання договору купівлі-продажу




Переглядів: 654

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реєстрація та оформлення біржових угод | Забезпечення виконання біржових угод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.