Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Позови про розірвання договору купівлі-продажу

Позови про витребування майна з чужого незаконного володіння.

 

Крім реституції при визнанні правочинів недійсними, з метою повернення майна в натурі, переданого за недійсним правочином, необхідно використовувати такий спосіб захисту права власності, як віндикація, що закріплено нормами глави 29 ЦК України. Так, ст. 330 ЦК України відмежовує випадки, в яких адекватним способом захисту порушеного права є визнання правочину недійсним та застосування наслідків його недійсності, від випадків, коли має заявлятися позов про витребування майна з чужого незаконного володіння. Такі позови слід заявляти у разі, якщо набувач, який набув майно за недійсним правочином, в подальшому відчужив таке майно іншій особі.

Якщо після недійсного правочину було укладено ще декілька, то вбачається вірним визнавати недійсним не всі правочини, а лише перший і заявляти позов про витребування майна в останнього набувача. При цьому право на витребування майна з чужого володіння не потребує визнання недійсним правочину, за яким майно вибуло від незаконного власника, воно лише обмежене добросовісністю набувача і зберігається за власником за умови, якщо майно вибуває з його володіння поза його волею, що і необхідно довести у суді.

 

 

У випадках невиконання умов договору купівлі-продажу може бути пред‘явлено позов про розірвання договору купівлі-продажу державного та комунального майна у встановленому законом порядку.

Частиною 5 ст. 27 Закону України «Про приватизацію державного майна» передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір купівлі-продажу може бути розірвано або визнано недійсним за рішенням суду в разі невиконання іншою стороною зобов'язань, передбачених договором купівлі-продажу, у визначені строки.

Згідно зі ст. 29 Закону України “Про приватизацію державного майна” покупці, які не розрахувалися за об‘єкт приватизації, що придбаний шляхом викупу, на аукціоні, або за конкурсом на протязі 60 днів з моменту укладання або реєстрації відповідної угоди, сплачують на користь органу приватизації штраф у розмірі і порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Умовами договору може бути передбачено обов’язок покупця щодо збереження протягом визначеного періоду профілю діяльності приватизованого об‘єкта. У випадку недотримання цієї умови покупець сплачує штраф у розмірі 10 відсотків вартості придбаного майна.

Згідно зі ст.22 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (мала приватизація)”, покупець зобов‘язаний внести плату за придбаний об‘єкт на протязі 30 календарних днів з моменту переходу до нього права власності.

У разі розірвання в судовому порядку договору купівлі-продажу у зв'язку з невиконанням покупцем договірних зобов'язань приватизований об'єкт підлягає поверненню у державну власність, включаючи земельну ділянку, на якій він розташований.

 


Читайте також:

  1. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  2. Види адміністративного договору
  3. Види договору.
  4. Види договору: - односторонні та двосторонні.
  5. Види трудового договору
  6. Види трудового договору
  7. Визнання договору неукладеним.
  8. Вирішення суперечок між суб'єктами страхування. Умови припинення дії договору.
  9. Від Вестфальського мирного договору 1648 р. до Віденського конгресу 1815 р.
  10. Від прийняття Конституційного Договору в 1995 р. -- до прийняття Конституції України 1996 р.
  11. Від прийняття Конституційного Договору в 1995 р. -- до прийняття Конституції України 1996 р.
  12. Відмова Німеччини від дотримання статей Версаль­ського договору




Переглядів: 697

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Про визнання договору купівлі-продажу недійсним. | Позови про визнання договору оренди недійсним.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.