Основи охорони праці в терапевтичному відділенні. Прикази МОЗ України щодо техніки безпеці: наказ №120 від 25. 05. 2000 р. „Про удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД”; наказ №720 від 31. 07. 1978р. „Про покращення медичної допомоги хворим із гнійними хірургічними захворюваннями та посилення заходів по боротьбі з внутрішньолікарняною інфекцією”; наказ №408 від 12. 07. 1989р. „Про міри по зниженню захворюваності вірусним гепатитом в країні”; наказ №288 від 13. 03. 1976р. „Про затвердження інструкції про санітарно-протиепідемічний режим лікарень та про порядок здійснення органами та закладами санітарно-епідеміологічної служби державного санітарного нагляду за санітарним станом лікувально-профілактичних закладів”. Інструктаж з техніці безпеки. Суб’єктивні та об’єктивні методи обстеження пацієнтів. Опитування (паспортні дані, скарги, анамнез хвороби та життя). Загальний огляд пацієнта: загальний стан, положення в ліжку, свідомість, вираз обличчя, конституція, колір шкіри, стан волос та нігтів. Засвоєння методики пальпації: пальпація шкіри, підшкірної клітковини, лімфатичних вузлів. Засвоєння методики перкусії: безпосередня та посередня перкусія; гучна, тиха та найтихіша; топографічна та порівняльна. Засвоєння методики аускультації: правила користування фонендоскопом.
Лабораторні методи дослідження: загальний аналіз, біохімічне та бактеріологічне дослідження. Особливості забору матеріалу в залежності від мети дослідження, підготовка пацієнта. Дослідження сечі за методами Зимницького, Нечипоренка, Амбурже, Каковського-Аддіса. Дослідження кала на яйця гельмінтів та приховану кров.
Інструментальні методи дослідження: рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, радіоізотопні, комп’ютерні, у тому числі методи функціональної діагностики (ЕКГ, спірографія). Їх діагностична цінність, підготовка пацієнтів.