Створення підсумкового звіту на основі декількох таблиць
Побудуємо підсумковий звіт, в якому обчислимо середні оцінки учнів по кожному предмету, середню оцінку кожного учня і в цілому по класу.
Для цього запустимо майстер побудови звіту. У першому вікні виберемо спочатку таблицю Учніі в ній поля Класі Прізвище, потім таблицю Предметі поле Назвуі таблицю Отримуєі поля з неї - Періоді Оцінка(рис. 5.12).
Друге вікно залишимо без змін (рис. 5.13).
Рис. 5.12
Рис. 5.13
У третьому вікні додамо додаткові рівні групування. Для цього виділимо в лівому полі Класі натискуватимемо ( >), потім виділимо Назваі теж натискуватимемо ( >) (рис. 5.14). Якщо у вас не вийшло те, що на малюнку, то рівні групування можна змінити кнопками éабо ê.
У наступному вікні натискуватимемо кнопку параметри зведення… Вона з'являється в тому випадку, якщо при створенні звіту використовуються поля з числовими даними.
У вікні, що з'явилося, поставимо галочку для перемикача Срдн- це функція, яка обчислює середнє арифметичне (рис.5.15). Натискуємо ОКі Далі.
Рис. 5.14
Рис. 5.15
У наступному вікні вибираємо макет східчастий, потім вибираємо будь-який стиль, записуємо ім'я звіту «Середня оцінка»і звіт готовий (рис.5.16)
Рис. 5.16
Тепер, якщо вас не влаштовує таке оформлення, в конструкторі можна його відформатувати і прикрасити. Приберемо рядки Підсумки для …=…(рис.5.17) Виділяємо відповідне поле і натискуємо Del.
Рис. 5.17
Змінимо висоту полів для приміток групи «Назва», «№_учня»і «Клас».Збільшимо шрифт в полях Назва, Період, Оцінкаі = Срдн (Оцінка).Для того, щоб середня оцінка виводилася з двома знаками після коми, а не з сімома, для цього поля відкриємо його властивості і Формат полявстановимо Фіксований(рис. 5.18). Слово Срдн(біля червоних стрілок на рис.5.17) замінимо на Середній бал. І наш звіт набере зовсім іншого вигляду (рис.5.19). За бажанням можна поміняти колір фону, текст заголовку тощо.