Форма бухгалтерського обліку - це сукупність облікових регістрів для систематизації і узагальнення даних обліку для складання фінансової звітності.
За зовнішнім виглядом облікові регістри поділяються на книги, картки, окремі листки. В бухгалтерських книгах окремі листки міцно переплетені (зброшуровані). Сторінки книги до початку записів обов'язково нумерують. На звороті останньої сторінки за підписом головного бухгалтера вказують загальну кількість сторінок у книзі. У деяких книгах (наприклад, Касова книга) сторінки не тільки нумерують, а й прошнуровують і скріплюють печаткою.
На обкладинці книги зазначають назву підприємства або організаці і назву цієї книги, а також рік, на який її заведено.
За характером записів облікові регістри поділяють на хронологічні, систематичні та комбіновані.
Хронологічними називають такі облікові регістри, в яких записи здійснюють у календарній послідовності відповідно до часу здійснення і оформлення господарської операції (реєстраційний журнал операцій, касова книга тощо).
Систематичні облікові регістри призначені для відображення у визначеній послідовності з певним групуванням однорідних за економічним змістом операцій на відповідних синтетичних і аналітичних рахунках.
Комбіновані облікові регістри призначені для одночасного здійснення синтетичного й аналітичного обліку. Органічне поєднання в одному регістрі аналітичного обліку із синтетичним є характерною особливістю сучасної техніки ведення обліку. Комбіновані регістри забезпечують можливість відображаги відповідні об'єкти в аналітичному обліку й одночасно одержувати узагальнені синтетичні показники.