Платниками мита є юридичні і фізичні особи, які здійснюють переміщення через кордон товарів або інших предметів, що підлягають оподаткуванню згідно законодавства.
Об’єктом оподаткування є митна вартість товарів або їх кількісні показники.
Ставки мита виражені у відсотках до митної вартості товару або у встановленому грошовому виразі на одиницю товару.
Від сплати мита звільняються: транспортні засоби, на яких здійснюються регулярні міжнародні перевезення вантажів; валюта України, іноземна валюта та цінні папери; товари, що підлягають поверненню у власність держави; товари, що стали непридатними для використання в результаті пошкодження та інші.
Мито сплачується на рахунки митних органів або вноситься готівкою в касу митного органу, після чого вноситься до державного бюджету України у визначеному порядку. Якщо мито стягнене надміру, воно підлягає поверненню власникові товару на його вимогу протягом одного року з моменту митного оформлення. Вчасно не сплачене мито стягується за весь час заборгованості з нарахуванням пені в розмірі 0,2% суми недоїмки за кожен день прострочення платежу, включаючи день його сплати. За заявою платника та при наявності гарантії банку митниця має право відстрочити або розстрочити сплату мита, але не більше ніж на 1 місяць.
ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
1. Суть Єдиного митного тарифу?
2. Які ви знаєте види мита?
3. Охарактеризуйте економічну сутність мита?
4. Які цілі запровадження мита?
5.Хто є платником мита?
6. Що є об’єктом і базою оподаткування мита?
6. Який порядок обчислення мита?
7. Який порядок сплати мита?
8. Який порядок повернення надміру сплачених сум мита?