Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Активні компоненти – електронні прилади

 

Розвиток електротехніки уже в 1832 р. забезпечив створення електромагнітного телеграфу – першої електротехнічної системи для формування та передачі ЕІС. Використання електричних реле дозволило вперше вирішити задачу підсилення потужності ЕІС. Цей принцип (принцип реле) було використано в перших моделях радіоприймачів А.С.Попова та Г.Марконі. Такі прилади приймали тільки радіотелеграфні сигнали (двох рівнів). У 1907 р. було створено триелектродну вакуумну лампу – вакуумне реле, що відкрило шлях до підсилення потужності як радіотелеграфних сигналів, так і аналогових, амплітуда яких плавно змінюється в широких межах. Це дозволило створити системи радіомовлення. Почалась епоха радіотехніки та електроніки. Особливістю електронних приладів є здатність забезпечувати підсилення потужності ЕІС (Кр>>1). Такий процес пояснюється нижче та детально розбирається в подальших розділах.

За допомогою електроперетворювальних (активних) приладів відбувається перетворення електричних сигналів (підсилення, формування незгасаючих електричних коливань, детектування і т. ін.). До них належать: різні типи напівпровідникових діодів (НД), біполярні транзистори (БТ), польові транзистори (ПТ), інтегральні мікросхеми (ІМС); оптоелектронні прилади. Ці прилади детально розглядаються в частині 3.

Інтегральні мікросхеми являють собою закінчені функціональні вузли, що дозволяють виконувати різні електроперетворювальні процеси керування потужністю, яка надходить із зовнішнього джерела живлення у навантаження. Інтегральні мікросхеми – це найбільш досконалий тип електронних приладів.

Активні прилади дозволяють за рахунок потужностіджерела живлення сформувати на виході ЕІС потужність яких може значно перевищувати потужність вхідного сигналу.

 


Читайте також:

 1. АКТИВАЦІЯ. АКТИВІЗАЦІЯ. АКТИВНІСТЬ.
 2. Активні HTML -документы
 3. Активні RC-фільтри (АRC- фільтри).
 4. Активні групові методи
 5. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
 6. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
 7. Активні операції банків
 8. Активні операції банків з цінними паперами
 9. Активні операції комерційних банків
 10. Активні операції центральних банків.
 11. Активні турбіни
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пасивні компоненти | Типові процеси обробки ЕІС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.