Розвиток електротехніки уже в 1832 р. забезпечив створення електромагнітного телеграфу – першої електротехнічної системи для формування та передачі ЕІС. Використання електричних реле дозволило вперше вирішити задачу підсилення потужності ЕІС. Цей принцип (принцип реле) було використано в перших моделях радіоприймачів А.С.Попова та Г.Марконі. Такі прилади приймали тільки радіотелеграфні сигнали (двох рівнів). У 1907 р. було створено триелектродну вакуумну лампу – вакуумне реле, що відкрило шлях до підсилення потужності як радіотелеграфних сигналів, так і аналогових, амплітуда яких плавно змінюється в широких межах. Це дозволило створити системи радіомовлення. Почалась епоха радіотехніки та електроніки. Особливістю електронних приладів є здатність забезпечувати підсилення потужності ЕІС (Кр>>1). Такий процес пояснюється нижче та детально розбирається в подальших розділах.
За допомогою електроперетворювальних (активних) приладів відбувається перетворення електричних сигналів (підсилення, формування незгасаючих електричних коливань, детектування і т. ін.). До них належать: різні типи напівпровідникових діодів (НД), біполярні транзистори (БТ), польові транзистори (ПТ), інтегральні мікросхеми (ІМС); оптоелектронні прилади. Ці прилади детально розглядаються в частині 3.
Інтегральні мікросхеми являють собою закінчені функціональні вузли, що дозволяють виконувати різні електроперетворювальні процеси керування потужністю, яка надходить із зовнішнього джерела живлення у навантаження. Інтегральні мікросхеми – це найбільш досконалий тип електронних приладів.
Активні прилади дозволяють за рахунок потужностіджерела живлення сформувати на виході ЕІС потужність яких може значно перевищувати потужність вхідного сигналу.