Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механічні в’язі та їх реакції. Аксіома про звільнення від в’язей

Тіла в природі можна поділити на вільні і невільні. Вільними називаються тіла, які під дією тієї чи іншої системи сил можуть переміщатися в просторі у будь-якому напрямку. Тіло, рух якого в просторі обмежений іншими тілами, називається невільним.Тіла, які обмежують рух даного твердого тіла в просторі, називаються в’язями.

Нехай рух деякого невільного твердого тіла обмежено певними в’язями. Очевидно, між тілом і в’язями існують механічні взаємодії. Вплив тіла на в’язь називатимемо дією, а вплив в’язі на тіло – протидією. Протидії в’язей, накладених на дане тверде тіло, називаються реакціями в’язей. Іншими словами, реакція в’язі – це сила, з якою в’язь діє на тіло. Вона спрямовується протилежно до того напрямку, в якому в’язь протидіє можливому руху тіла і прикладена до тіла.

Оскільки в статиці встановлюється умови рівноваги для вільних тіл, а в більшості технічних задач зустрічаються невільні тверді тіла, то для використання цих умов до невільних тіл слід застосувати аксіому в’язей, або так званий принцип звільнення від в’язей.

Аксіома вязей: Не змінюючи кінематичного стану тіла, всяке невільне тверде тіло можна розглядати як вільне, якщо відкинути в’язі, а їх дію на тіло замінити відповідними реакціями в’язей.

Конструктивно в’язі можуть бути виконаніу вигляді різних опор, шарнірних з’єднань, гнучких елементів (мотузки, троси, ланцюги та ін.). Вважатимемо, що в’язі виконані з абсолютно твердих матеріалів і тертя в місцях з’єднання їх з основним тілом, що розглядається в рівновазі, незначне, а тому ним можна знехтувати. Такі в’язі, в яких нехтується тертям, будемо називати ідеальними.Для визначення кожної реакції треба знати її три основних елементи: модуль, напрямок, і точку прикладання. Точка прикладання реакції, як правило відома. Напрямки реакції відомі тільки для деяких типів в’язей. Якщо існує два взаємно перпендикулярних на площині у одному з яких в’язь перешкоджає переміщенню тіла а в другому ні, тоді напрямок її реакції протилежний першому напрямку. Нехай, наприклад на нерухомій горизонтальній площині знаходиться куля вагою (рис 1.8) горизонтально гладенька площина перешкоджає переміщенню кулі вертикально до низу і не перешкоджає її горизонтальному переміщенню. Тому реакція цієї площини направлена вертикально в гору

Розглянемо більш складний випадок. Нехай стержень AB закріплені так як це показано на схемі (рис 1.9а) а всі прикладені до нього сили лежать в одній площині AXY. Така в’язь в площині XYA перешкоджає переміщенню стержня AB вздовж осі AY і його обертанню навколо точки A. Тому вона має дві реакції: лінійну реакцію перпендикулярно до осі AX ,і пару сил з моментом відносно точки А (рис 1,9б). Цей момент називається реактивним моментом. Величина і напрямки цих реакцій залежить від сил прикладених до стержня АВ.


Читайте також:

  1. Аксіома математичної індукції
  2. Аксіома неперервності дійсних чисел
  3. Аксіоматизація знань та причинні зв'язки у методології наукових досліджень
  4. Аксіоматика простих типів даних
  5. Аксіоматика структурних і складних типів даних. Структурні типи даних.
  6. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  7. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  8. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  9. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  10. Біомеханічні основи шинування при пародонтозі.
  11. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  12. Видача трудової книжки в разі звільнення




Переглядів: 3307

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аксіоми статики | Класифікація сил, прикладених до точок механічної системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.