Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Неокейнсианство. Неолібералізм. Неоконсерватизм

Кейнсіанські й монетарні рецепти „врівноваження” економіки діяли із змінними успіхами. Тому закономірно почали виникати нові теорії, що пропонували власні принципи організації суспільного виробництва і впливу держави на ці процеси. В історії економічної теорії вони з певною умовністю можуть бути об’єднаними під назвою „неокласичне відродження”. З середини 70-х рр. XX ст. широке розповсюдження одержали „теорія раціональних очікувань”, „теорія економіки пропозиції” й „неокласичний синтез”, підвалини якого було закладено в 50-ті рр.

Неокласичний синтез – так назвав свою ідею відомий американський економіст Пол Самуельсон (народ. 1915), автор робіт „Основи економічного аналізу” (1947), „Економіка. Вступний курс” (1851), „Лінійне програмування й економічний аналіз” (1958), „Проблеми американської економіки” (1962), „Стабілізація й зростання в американській економіці” (1963). Він намагався поєднати концепції неокласиків і кейнсіанців. При цьому ідея вченого – це не проста сума тих чи інших концепцій, це їх синтез. Логіка автора така: макроекономіка – це не абстракція, це сутність, що складається з численних мікроекономічних явищ і процесів. Тому те, що пов’язано з функціонуванням мікроодиниці й сприяє її добробуту, повинно бути корисним національній економіці і навпаки. Вирішити всі проблеми безробіття й інфляції можливо при ефективному впливі держави на макрорівні, забезпечуючи при цьому свободу поведінки господарюючих суб’єктів.

Самуельсон поставив мету розробити таку теорію, спираючись на яку можна досягти безкризового розвитку. Стабільної й повної зайнятості при економічному зростанні й підвищенні доходів населення.

Спираючись на реальну практику використання державами як фіскальних, так і кредитно-грошових важелів управління економікою в кожній конкретній ситуації, вчений дійшов висновку про те, що класичним принципам ціноутворення не суперечать кейнсіанські моделі, що „шляхом поєднання фіскальної й кредитно-грошової політики сучасна економіка може встановити рівновагу високої зайнятості навіть в найгіршому випадку...”

Таким чином, „неокласичний синтез” Самуельсона це, можна сказати, геніальна ідея компромісу між основними напрямками сучасної економічної теорії.

Аналіз сучасних економічних теорій і напрямів економічної науки дає підставу для висновку: тільки на підгрунті загальних зусиль і взаєморозуміння між вченими різних шкіл (що, однак, не виключає наукового критичного аналізу ідей), можливо забезпечити динамічний розвиток національної економіки і окремих господарюючих суб’єктів.


Читайте також:

  1. Від неолібералізму до неоконсерватизму.
  2. Консерватизм і неоконсерватизм
  3. Консерватизм і неоконсерватизм
  4. Консерватизм та неоконсерватизм як доктрини захисту традицій та одвічних цінностей.
  5. Консерватизм, неоконсерватизм.
  6. Лібералізм, неолібералізм.
  7. Неоконсерватизм
  8. Неоконсерватизм є реакцією з боку ліберальних технократів і власників на появу альтернативних пізньому капіталізму ідеологій лівого і правого напрямів.
  9. Неолібералізм. Лондонська, Фрейбурзька, паризька ч Чиказька школи.
  10. Основні ідеї консерватизму і неоконсерватизму
  11. Розвиток економічного неоконсерватизму




Переглядів: 536

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | ТЕМА 12 ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ В УМОВАХ РАДЯНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИТЕМИ ТА ЙОГО ТРАКТУВАННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.