Вимоги щодо оформлення позовної заяви та про порядок подання її до господарського суду
Форма і зміст позовної заяви передбачені статтею 54 Господарського процесуального кодексу України. Позовна заява має містити найменування господарського суду, назви та конкретні адреси сторін, ціну позову (якщо позов підлягає оцінці), зміст позовних вимог, виклад обставин, на яких ґрунтуються вимоги, та відповідні документи, що їх підтверджують, розрахунок ціни позову та законодавство, на підставі якого подається позов, конкретні письмові дані про вжиття заходів із досудового врегулювання спору (у випадках, передбачених ст. 5 Господарського процесуального кодексу України).
Спеціалісти юридичної служби повинні простежити, щоб до позовної заяви були додані всі необхідні докази, які підтверджують вимоги суб'єкта господарювання-позивача, обов'язково платіжне доручення про сплату державного мита в установленому порядку і розмірі або документ відповідного органу про відстрочку сплати державного мита та докази про те, що копія позовної заяви надіслана відповідачу.
Позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і обов'язково підписується уповноваженою посадовою особою позивача або його представником, який повинен мати оформлений згідно з процесуальним законодавством відповідний документ.
Позовна заява реєструється в журналі обліку позовних заяв, пред'явлених суб'єктом господарювання. Позовна заява в обов'язковому порядку надсилається до господарського суду, а її копія — відповідачеві рекомендаційним або цінним листом.
Після одержання ухвали господарського суду про порушення провадження у справі за резолюцією керівника суб'єкта господарювання або його заступника юридична служба з відповідним структурним підрозділом виконує вимоги цієї ухвали в строки, визначені господарським судом.
Рішення, ухвала, постанова господарського суду обов'язково аналізуються відповідним структурним підрозділом та юридичною службою. За наслідками цього аналізу юридичною службою вносяться керівнику суб'єкта господарювання такі пропозиції:
— подання через господарський суд першої або апеляційної інстанції заяви про оскарження рішення, ухвали в апеляційному, касаційному порядку;
— про відшкодування збитків за рахунок винних осіб.
Підготовка та пред'явлення віндикаційних і негаторних позовів на розгляд