Юридична служба повинна звернути увагу керівників суб'єктів господарювання на справи, не підвідомчі господарським судам. Господарським судам не підвідомчі спори з таких питань: спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів. Також не підвідомчі господарському суду заяви про визнання банкрутами іноземних юридичних осіб і міжнародних організацій, які знаходяться за кордоном.
Законодавством України можуть бути визначені й інші справи, не підвідомчі для розгляду господарськими судами України.
Якщо позовна заява подана і не підсудна господарському суду, суд не пізніше п'яти днів з моменту надходження заяви або винесення відповідної ухвали надсилає позовні матеріали до господарського суду, якому підсудний цей спір. Це правило стосується випадків, коли господарський суд порушив справу і вона знаходиться в стадії розгляду.
Якщо позовні матеріали пересилаються в інший господарський суд для розгляду позовної заяви по суті, ухвала про провадження у такій справі не виноситься.
Юрисконсульт повинен роз'яснити керівництву суб'єкта господарювання, що ухвала про передачу справи в інший господарський суд може бути оскаржена в установленому порядку.
Спеціалісти юридичної служби повинні нагадувати керівнику суб'єкта господарювання, що підвідомчі господарським судам спори можуть бути передані на вирішення третейського суду, крім спорів про визнання недійсними актів, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб.