Дослідження зносів та виявлення дефектів універсальними засобами (варіант №1)
За допомогою органолептичних методів дефектування оцінити технічний стан гільзи циліндрів і пружини клапана; виявлені пошкодження занести до таблиці 2, характеризувати їх, вказати можливі причини їх з'явлення, а також зробити висновок що до способів їх усунення.
Таблиця 2 Дефекти деталей виявлені зовнішнім оглядом
Найменування
деталі
Найменування
дефекту
Характеристика дефекту і причини його виникнення
Висновок
Згідно з рисунком 10 виміряти знос отвору гільзи циліндрів індикаторним нутроміром по п’яти поясам у двох взаємно-перпендикулярних площинах (паралельно і перпендикулярно осі колінчастого вала); результати вимірювань занести до таблиці 3 і побудувати криві зносу гільзи циліндрів за довжиною; визначити похибку форми отвору гільзи (овальність, конусність).
Рисунок 10 - Схема вимірювання та криві ймовірного характеру зносу отвору гільзи циліндрів (1 – паралельно вісі колінчастого вала, 2 – перпендикулярно).
Таблиця 3 Карта вимірювання діаметру отвору гільзи циліндрів
Параметри
Пояси
I
II
III
IV
V
Площини
А–А
Б–Б
А–А
Б–Б
А–А
Б–Б
А–А
Б–Б
А–А
Б–Б
Розмір, мм
Знос, мм
Овальність, мм
Конусність, мм
Використовуючи прилад КИ-040 визначити пружність пружини клапана наступним чином: пружину встановити на прилад, планкою приладу пружину піджати до робочої довжини (дивись технічні вимоги) і закріпити; за допомогою вантажу зрівноважити зусилля стиснення (встановлене зусилля стиснення відповідає дійсній пружності пружини). Результати дефектування занести до таблиці 4 (у графі 1 вказати повне найменування деталі (без ескізу), а в графі 3 – контрольований параметр за технічними вимогами (пружність пружини)).