Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив функціонального стану шлунка, кишечника та підшлункової залози на клінічну ефективність ЛП

Характер всмоктування лікарських препаратів (швидкість і повнота всмоктування та ін.) у ШКТ може змінюватися при ураженні окремих його ділянок патологічним процесом різного походження. Зазвичай при вираженій патології ШКТ відбувається зниження швидкості і ступеня всмоктування ліків у системний кровоток. Проте в деяких випадках, особливо для препаратів із значним ефектом «первинного проходження», наприклад, для пропранололу, може відбуватися збільшення біодоступності при окремих ураженнях ШКТ. Це явище пояснюється зниженням біотрансформації препаратів у процесі всмоктування, внаслідок чого більша частина незміненого препарату досягає системного кровотоку. Хірургічне видалення частини ШКТ погіршує всмоктування більшості сполук; найбільше зниження біодоступності відбувається спочатку після операції, тому необхідно утриматися від призначення таким хворим препаратів всередину, особливо препаратів з поганим всмоктуванням, таких, наприклад, як дигоксин.

У шлунку більшість лікарських засобів в нормі не всмоктуються або всмоктуються дуже мало. Проте захворювання шлунка іноді істотно впливають на всмоктування препаратів в кишечнику. Наприклад, відмічена затримка всмоктування цефалексину у хворих з перніціозною анемією, у яких була ахлоргідрія і атрофія слизової оболонки шлунка. Разом з тим всмоктування антибіотика не змінювалося у хворих, котрим 3 роки назад була проведена часткова гастроектомія з приводу пептичної виразки шлунка. Деякі зміни у всмоктуванні ампіциліну відмічені у хворих після гастроектомії і після резекції 2/3 шлунка. При загостренні хронічного гастриту і виразкової хвороби спостерігалося уповільнення всмоктування левоміцетину. Разом з цим у хворих з ахілією всмоктування препаратів, що зазвичай руйнуються кислотою шлункового соку, наприклад бензилпеніциліну, підвищується.

Всмоктування прийнятих всередину препаратів порушується при виражених змінах в тонкому кишечнику, де відбувається переважно всмоктування більшості препаратів (при хронічному катаральному запаленні слизової оболонки травного тракту порушується

всмоктування вітаміну В12). У хворих з атрофією ворсинок слизової тонкої кишки спостерігалося зниження всмоктування сульфафуразолу, циклосерину і деяких інших препаратів. При патології травного тракту неінфекційної природи спостерігається збільшення всмоктування і зниження ступеня ацетилювання деяких сульфаніламідних препаратів.

Відомі випадки уповільнення і зменшення всмоктування ліків при застійній серцевій недостатності (гідрохлортіазиду, новокаїнаміду, хінідину), при інфаркті міокарда (дизопіраміду), хронічному алкоголізмі (діазепаму) й інших захворюваннях.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  4. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  5. Адекватним фізичним критерієм оцінки її впливу на організм люди1
  6. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  7. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  10. Активний вплив на проблему
  11. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  12. Аналіз впливу зміни температури довкілля і термо-залежного параметру на величину відхилення часових інтервалів




Переглядів: 809

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості використання лікарських засобів для лікування ШКТ при наявності супутньої патології. ЛП, які можуть негативно впливати на стан ШКТ та підшлункової залози | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.178 сек.