Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комбіновані препарати

Колдакт (хлорфенамін мелеат-H1-гістаміноблокатор, фенілпропа­ноламін – симпатолітик) – протинабрякова, протизапальна й проти­алергіч­на дія. Капсули містять багатошарові гранули з поступовим звільненням і дають стабільну концентрацію. Не поєднувати з алкоголем, не керувати транспортом. Дає головокружіння, безсоння, сухість. Протипоказаний дітям до 1 року, вагітним і годувальницям, при ІХС і АГ.

Контак, орінол – склад і дія аналогічні.

Колд-флю, крім вище описаних, має парацетамол і кофеїн, тому має ще і жарознижувальну дію.

Фервекс (парацетамол, фенілпропаніол гідрохлорид) – протизапальна, анальгезуюча дія, полегшує носове дихання.

Рінопронт (фенілефрин і карбіноксамін).

При відпуску препаратів слід зробити рекомендації:

1. Всі деконгестанти рекомендується приймати не більше 2 тижнів.

2. Препарати на основі псевдоефедрину і фенілпропаноаміну01 можуть викликати відчуття неспокою, безсоння, тремор. При їх застосуванні існує ризик виникнення інсультів та порушення серцевого ритму, а також можлива затримка сечі у пацієнтів з гіпертрофією простати.

3. Препарати фенілпропаноламіну не слід поєднувати з індометацином;

4. Препарати на основі хлорфеніламіну і фенілпропаноламіну несумісні з алкоголем, а також протипоказані водіям та людям, робота яких потребує підвищеної концентрації уваги.

5. Симпатоміметики з обережністю назначають пацієнтам з артеріальною гіпертензією або гіпертиреозом (ймовірне підвищення АТ), з глаукомою (можливе підвищення внутрішньоочного тиску).

6. Симпатоміметики посилюють дію і побічні ефекти антидепресантів, психостимуляторів, інгібіторів моноамінооксидази), а також інших судиннозвужуючих препаратів.

7. Симпатоміметики можуть послаблювати дію седативних препаратів, антигіпертензивних препаратів, а при комбінації з ß-адреноблокаторами можливі порушення серцевого ритму.

8. Фенірамін та хлорфеніламін протипоказані пацієнтам з гіперплазією простати, а також з глаукомою.

Біль в горлі -це частий симптом ГРЗ, але буває також при ангіні (гостре інфекційне запалення мигдаликів), тонзиліті (хронічне запалення мигдаликів).

Важливо пам’ятати, що поряд з вірусами ангіну можуть викликати гемолітичний стрептокок (збудник скарлатини), дифтерійна паличка.За наявності нальотів на мигдалинах необхідно зробити посів з мазка з метою своєчасного виявлення стрептококової ангіни або дифтерії. Стрептококова ангіна дає серйозні ускладнення – ревматизм, гло­мерулонефрит. Якщо протягом 2 діб після проведення симптоматичного лікування біль у горлі зберігається, необхідно звернутись до лікаря.

Симптоматична терапія болю в горлі: полоскання горла в’яжучими й антисептичними засобами, антисептичні пастилки, льодяники, що містять прості антисептичні засоби – амбазон, ацетиламінонітропропоксибензен, гексетидин, граміцидин С, декаметоксин, фенол, флурбіпрофен, холіну саліцилати, цетилпіридин; комбіновані антисептичні засоби – амілметакрезол з дихлорбензиловим спиртом і лідокаїном чи кислотою аскорбіновою, декваліній з дибукаїном чи кислотою аскорбіновою, дихлорбензиловий сприт з ментолом, анетолом і олією м’яти перцевої, йод з калію йодидом і гліцерином, лізоцим з піридоксином, сульфаніламід з сульфатіазолом, тимолом, оліями евкаліптовою і м’яти перцевої, хлоргексидин з кислотою аскорбіновою і тетракаїном чи лідокаїном.

Корисними є препарати з рослин – квіток нагідок, ромашки лікарської, екстракт ісландського моху, листя евкаліпту, обліпихової олії, хлорофіліпту, гомеопатичні препарати – ангінал, ангін-гран, тонзилотрен, фарингол тощо, прополіс.

Проте слід пам’ятати, що:

- лікарські засоби, які містять фенол, з обережністю призначають хворим з порушенням функції печінки, а також в період вагітності і годування грудьми;

- препарати, які містять йод, не призначають пацієнтам з порушенням функції щитовидної залози;

- прийом лікарських засобів, які містять амілметакрезол, може супроводжуватися відчуттям дискомфорту в шлунку;

- при одночасному застосуванні препаратів, які містять лізоцим і піридоксину гідрохлорид, з антибактеріальними засобами (пеніцилін, хлорамфенікол, нітрофурантоїн) відмічають підсилення протимікробної активності останніх;

- препарат, який містить лізоцим і піридоксину гідрохлорид, поєднує місцевий протизапальний ефект та підвищення неспецифічної резистентності організму;

- лікарські засоби, які містять місцеві анестетики, можуть викликати відчуття заніміння в роті;

- лікарські засоби у формі спиртової настоянки не призначають для внутрішнього прийому протягом тривалого часу.

Діючі препарати – слабі антисептики (фалімінт), ефірні олії, міс­цево­анестезуючі речовини, рослинні препарати (тонзилгонн, тонзи­прет).

Випускають в аерозолях - каметон (хлоробутанолгідрат, ментол, камфора, олії евкаліптова і вазелінова) має місцевоанастезуючу, антисептичну, протизапальну дії;

- камфомен (фурацилін, ментол, олії камфорна, евкаліптова, ри­цинова, оливкова) – місцева протизапальна й антимікробна дія;

- інгаліпт (сульфаніламід, сульфатіазол, олії евкаліптова і м’яти пер­цевої);

- стопангін (олії анісова, м’яти перцевої, евкаліптова) – з інтервалом 4 – 6 год. При передозуванні – відчуття печії в роті. Не допускається їзда на автомобілі. Випускається також у вигляді розчину для полоскання;

- коллустан (ментол, хлоргекседин, амілеїн);

- гексаспрей з біклотімолом;

- ІРС-19 – суспензія лізатів бактерій для інтраназального введення;

- гівалекс – (гексетидин, холіну саліцилат, хлорбутанолу хемігідрат);

- біопарокс – фузафунгін. Їх основна перевага – висока концентрація речовини на місці патології.

Випускають у льодяниках:- стрепсілс (амілметакрезол + дихлорбензиловий спирт) – антисеп­тична дія для Г+ і Г- мікроорганізми, знеболююча. Є в 4-ьох варіантах:

- з оліями анісовою і м’яти перцевої;

- аскорбіновою кислотою;

- медом і лимоном;

- евкаліптовою олією і ментолом. По 1 льодянику кожних 2 – 3 год., але не більше 8 на добу. Побічна дія: дискомфорт у шлунку при передозуванні;

- стрепсілс-плюс – містить лідокаїн. При вагітності – строго за показаннями, при ЦД – 1 штука містить 2,6г цукру;

- колдрекс Ларі Плюс (диклонін) – серія льодяників з 4 різними смаковими додатками. Має швидку анальгезуючу дію. 1 леденець вживають кожних 2 год. Дає відчуття оніміння в роті. При передозуванні - ефекти як при передозуванні новокаїну. Рекомендовано дітям після 3 років.

Таблетки для розсмоктування -фарінгосепт (амбазон) – антисептичний засіб. Утримання від їди і рідин – 3 год;

- гексаліз – таблетки з лізоцимом, еноксилоном і біклотімолом;

- імудон – таблетки суміші лізатів бактерій;

- септефрил (декаметоксин) – сублінгвальні до повного розсмоктування. Можлива гіперсалівація. Утримання від їди і рідини 1 – 2 год;

- нео-ангін (ментол, олії анісова і м’яти перцевої) – з інтервалом в 2 – 3 год. Дітям після 6 років;

- фалімінт – драже з ацетиламінонітропропроксибензеном;

- Др. Тайс Ангі-септ (ментол, олія м’яти перцевої);

- лісобакт таблетки з лізоцимом;

- декатилен таблетки з деквалінію хлоридом і дибукаїном;

- сибідин – таблетки з хлоргексидином і аскорбіновою кислотою;

- стрепсілс інтенсив – таблетки з флурбіпрофену.

Пастилки,наприклад, септолете(хлоридбензалконію, ментол, олії евкаліптова і м’яти перцевої) – антисептична, слабопротизапальна, дезодоруюча дії, фунгі­цидна для Candida albicans. Має високу поверхневу активність і проникає всередину мигдалин.

Підвищення температури тіла (лихоманка).Лихоманка – типова неспецифічна реакція організму, що виникає при збудженні центру терморегуляції надлишком пірогенів (термостабільних високомолекуряних речовин, які утворюються мікроорганізмами або тканинами організму людини). Підвищена температура – це більше 37°С.

Помірна підвищена температура при інфекційних захворюваннях мобілізує захисні сили організму. Гіперпіретична лихоманка (>41°С) – підвищує тонус симпатичної нервової системи, дихального центру, потребу органів у кисні, затримується натрій, хлор і вода, розвиваються набряки, виникає спазм судин, відбувається централізація кровообігу. Гіпоксія міокарда зі зниженням скоротливої здатності, гіпоксія мозку з його набряком, судоми.

Типи підвищення температури:

1. субфебрильна – 37-37,9°С

2. фебрильна 38-38,9°С

3. піретична 39-39,9°С

4. гіперпіретична ≥ 40°С.

Підвищення температури як симптом може зустрічатися при інфекційних (вірусних, бактеріальних і грибкових) та неінфекційних захворюваннях: обширних крововиливах, аутоімунних процесах, алергічних станах, некрозі тканин, злоякісних новотворах. Лихоманка може мати психогенний характер при захворюваннях ЦНС і бути реакцією на стрес.

У дітей причинами лихоманки можуть бути, крім того, прорізування зубів; обезводнення; перегрівання.

Симтоматична терапія лихоманки.Тривалість самолікування не більше 2 днів, при неефективності – викликати лікаря. Поєднувати терапію з протикашлевими, з засобами для лікування болю в горлі. Не поєднувати жаропонижуючі препарати з антибіотиками (маскується ефект антибактеріальної терапії).


Читайте також:

  1. Безрецептурні препарати в нефрології
  2. Безрецептурні препарати для зняття болю голови
  3. Безрецептурні препарати для лікування гастроентерологічних захворювань
  4. Безрецептурні препарати при високій температурі
  5. Взаємодія лікарських речовин. Комбіновані ліки
  6. Вітамінні препарати
  7. Водорозчинні вітаміни та їх препарати.
  8. Гормональні препарати
  9. Гормональні препарати та їх антагоністи.
  10. Гормони гіпоталамуса і гіпофіза та їх препарати.
  11. Жиророзчинні вітаміни та їх препарати
  12. Законодавчі акти що регламентують безрецептурний відпуск в Україні. Препарати безрецептурного відпуску (ОТС-препарати), критерії віднесення препаратів до безрецептурних.




Переглядів: 1043

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Напрямки симптоматичної терапії при риніті-ГРЗ | Безрецептурні препарати при високій температурі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.