Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація звалювально-пакетувальних машин

Режими роботи технологічного обладнання багатоопераційних машин

Режим роботи технологічного обладнання багатоопераційних машин може бути циклічним, циклічно-безперервним та безперервним. Машини, які мають відповідне технологічне обладнання, називаються машинами циклічної, циклічно-безперервної та безперервної дії.

У машинах циклічної дії всі операції оброблення дерева виконуються послідовно, цикли повторюються при обробленні кожного дерева. Продуктивність таких машин зменшується із збільшенням кількості операцій, що виконуються цими машинами і залежить від середнього об’єму стовбура в деревостанах, які підлягають розробленню. Машини циклічної дії мають обмежені можливості для підвищення продуктивності. Керування технологічним обладнанням таких машин при великій кількості виконаних операцій складне, втомлюваність оператора велика. У машинах циклічно-безперервної дії частина операцій виконується циклічно, а друга частина – при безперервному режимі роботи технологічного обладнання. Машини циклічно-безперервної дії є перехідними від машин циклічної до машин безперервної дії. Істотним засобом підвищення продуктивності машин циклічно-безперервної дії є скорочення до мінімуму кількості операцій, що виконуються циклічно. У машинах циклічно-безперервної дії операції, які виконуються циклічно поєднуються з операціями, що виконуються в безперервному режимі. Продуктивність таких машин обмежується продуктивністю їх циклічних операцій.

У машинах безперервної дії усі операції оброблення дерев здійснюються безперервно і водночас. Продуктивність таких машин не залежить від кількості виконаних операцій, а ефективність їх використання буде тим вищою, чим більше операцій вони виконуватимуть. Машини безперервної дії мають значні резерви підвищення продуктивності за рахунок удосконалення робочих пристроїв і підвищення потужності привода. Використання потужності привідного двигуна може бути значним, оскільки виконання різних за енергоємністю операцій поєднується в часі. Керування машиною нескладне, оскільки є можливим використання автоматичних систем.

Звалювально-пакетувальні машини класифікуються за режимом роботи і розміщенням технологічного обладнання, а також за шириною стрічки лісу, що розробляється машиною за один прохід.

Ідея створення машин циклічної дії виникла в процесі використання ручної праці, тому в робочих пристроях цих машин копіюються окремі рухи і прийоми ручної праці. Використання машин циклічної дії є неминучим етапом, який дає змогу швидко замінити ручну працю машиною, відпрацювати конструкції технологічного обладнання для наступного етапу створення досконаліших машин циклічно-безперервної дії.

За шириною стрічки лісу, що розробляється машиною, їх поділяють на вузькозахоплювальні і широкозахоплювальні. Ширина стрічки, що розробляється машиною, є важливим її технологічним параметром. Якщо ширина стрічки лісу Δ ≥ 2 b1 (де b1 – середня відстань між сусідніми деревами), то машина належить до розряду вузькозахоплювальних, при Δ ≤ 2 b1 – до широкозахоплювальних. Вузькозахоплювальна машина може обробляти один ряд дерев.

При використанні широкозахоплювальних машин і наявності підросту можна зберегти достатню його кількість: після роботи таких машин не потрібно штучного відновлення лісу. Чим більша ширина стрічки лісу, тим менший шлях проходить машина за час розроблення одиниці площі лісосіки.

Машини циклічної і циклічно-безперервної дії за розміщенням і принципом роботи технологічного обладнання поділяються на фронтальні, кругової дії і флангове розміщення обладнання. У машинах фронтального типу технологічне обладнання розміщується спереду, тому вони можуть робити проходи на лісосіках. Аналогічно можуть працювати і машини кругової дії. Технологічне обладнання таких машин дає змогу використовувати схеми руху вздовж лісосіки без холостих ходів, що сприяє досягненню максимально можливої продуктивності.

Машини флангового типу (з фланговим розміщенням технологічного обладнання) повинні переміщуватися вздовж краю лісу, розробляючи стрічки лісу, які розміщені з одного її боку, переважно з лісового. Таке розміщення технологічного обладнання потребує використання схем руху машин, при яких стрічки лісу, що розробляються, розміщуються зліва від неї. У цьому випадку неминучі холості проходи машин.

Як базу для звалювально-пакетувальних машин використовують в основному серійні трелювальні трактори, на яких монтується технологічне обладнання. Такий напрямок при створенні спеціальних лісозаготівельних машин слід вважати правильним, оскільки використання серійних тракторів для цієї мети створює умови для відпрацювання технологічного обладнання машин з мінімальними витратами засобів і часу.

Рис.13. Класифікація звалювально-пакетувальних машин.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  5. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Аеродинамічні властивості колісної машини
  8. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  9. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  10. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  11. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  12. Банківський кредит та його класифікація.




Переглядів: 1379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація машин за технологічним призначенням | Способи звалювання дерев та їх застосування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.