Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки

Розглядаючи питання плану, необхідно визначити у яких випадках застосовується іноземне право, дати розгорнуту відповідь. Під час підготовки до відповіді на друге запитання потрібно враховувати те, що в практиці тлумачення і застосування колізійних норм виникає ряд спірних питань. Одним із них є питання правової кваліфікації у міжнародному приватному праві. З метою вивчення даної проблеми слід звернути увагу на поняття та види правової кваліфікації, основні теорії кваліфікації, що розроблені наукою міжнародного приватного права, їх переваги та недоліки. У даному ж питанні варто детально розкрити зміст деяких з розроблених у міжнародному приватному праві теорій кваліфікацій (закон суду, автономної кваліфікації, теорія Вольфа).

Крім того, студентам необхідно визначити поняття і надати характеристику таким явищам як застереження про публічний порядок, зворотне відсилання та відсилання до права третьої держави, обхід законів у міжнародному приватному праві. Окремої уваги потребує проблема «кульгаючих відносин» та шляхи її подолання.

Практичні завдання

Завдання 1.

У м. Одеса громадянин України М. уклав із громадянином Японії Х. договір про надання послуг. М., який за договором виступав як виконавець, свої договірні зобов’язання виконав, а Х. від виконання умов договору та відшкодування заподіяних цим збитків відмовився, посилаючись на ту обставину, що під час укладання договору не мав достатнього обсягу дієздатності. На той час йому було 18 років, а за законодавством Японії цивільна дієздатність у повному обсязі виникає в 20 років.

М. подав позов до місцевого суду одного з районів м. Одеси.

Проведіть правову кваліфікацію даної справи. Яким чином і на підставі яких норм має бути вирішений даний спір?

Завдання 2.

Громадянин України С. перебував у туристичній поїздці у Франції разом зі своїм собакою. Відправляючись на прогулянку містом, С. замкнув собаку в номері готелю. Під час відсутності С. у його номер зайшла покоївка для прибирання. Собака, якому випадково вдалося стягнути намордник, напав на покоївку і покусав її. Стаття 1385 Французького цивільного кодексу передбачає відповідальність за шкоду, заподіяну тваринами, незалежно від наявності провини їхнього власника. Позов про відшкодування заподіяної шкоди був поданий до українського суду за місцем проживання С. Суддя, вивчивши обставини справи, прийшов до висновку про відсутність вини С. у заподіяному збитку, кваліфікувавши обставини, що мали місце, як казус.

У чому полягає «попереднє питання»? Право якої держави підлягає застосуванню до даних правовідносин? Як повинно бути вирішене питання про відповідальність С. за шкоду, заподіяну собакою, який йому належить? Чи припустимо використовувати в даному випадку застереження про публічний порядок?

Завдання 3.

Між українським та російським підприємством у м. Полтава укладено договір постачання продукції, в якому сторони не визначили належного до застосування права.

Якими критеріями та нормами права буде керуватися господарський суд, визначаючи належне до застосування право, у разі виникнення спору між сторонами?

 

Завдання 4.

Громадянином України М., який постійно проживав у Німеччині, був складений заповіт, відповідно до якого єдиним спадкоємцем усього його майна визнавалася дружина М. Після смерті М. його син, який проживав в Україні у квартирі, що належала батькові, звернувся до суду за місцем знаходження квартири з позовом про визнання заповіту недійсним. На підставі ст. 70 Закону України «Про міжнародне приватне право» суддею для регулювання даних правовідносин було обрано право Німеччини. Але, у законодавстві Німеччини присутня норма, яка визначає, що відносини спадкування рухомого і нерухомого майна регулюються законом громадянства спадкодавця.

Дайте юридичний аналіз даної ситуації. На підставі якого права має бути вирішений спір?

 

Завдання 5.

Необхідно дати юридичний аналіз запропонованим нижче правовим ситуаціям і обґрунтувати відповідь на питання: 1) чи має місце обхід закону, 2) чи можна кваліфікувати дані дії як правопорушення, з огляду на дійсні наміри сторін, 3) чи будуть мати юридичне значення в Україні наслідки зазначених дій суб’єктів?

а) громадянка України виїжджає на територію США, де народжує дитину з метою отримання останньою громадянства США;

б) підприємство, зареєстроване на території України, та підприємство, створене за законодавством Республіки Білорусь, при укладенні на території Румунії договору купівлі-продажу закріпили в ньому, що до визначення змісту прав та обов’язків сторін за цим договором застосовується право Румунії;

в) громадяни України та Російської Федерації, з метою уникнення необхідності нотаріального посвідчення договору дарування житлового будинку, укладають цей договір на території країни, у законодавстві якої відсутня вимога щодо його нотаріального посвідчення;

г) українське підприємство «Транссервіс» під час укладання договору про надання послуг з ТОВ «КЛМ», що зареєстроване у м. Херсон, закріпили, що до визначення змісту договору вони будуть застосовувати право Російської Федерації;

ґ)двоюрідні брат і сестра, громадяни України, виїжджають на постійне місце проживання в країну, правом якої допускається реєстрація шлюбів між непрямими родичами, і реєструють там свій шлюб;

д)громадяни України Ніконов і Шмельов, що постійно проживають в Україні, виходять із громадянства України і вступають до громадянства Німеччини, реєструють шлюб на території Німеччини й усиновляють дитину – громадянина Німеччини;

е)подружжя (громадянка України Є. і громадянин США Дж. Сміт), що постійно проживає на території України, виїжджають у США і реєструють розірвання шлюбу в одному зі штатів, де діє спрощена процедура розлучення.

 

Завдання 6.

Англійський дипломат П. у січні 2006 р. вступив до шлюбу з громадянкою України К. Шлюб було зареєстровано в м. Києві. К. взяла прізвище чоловіка. Після закінчення строку свого перебування в Києві у жовтні 2006 р. він повернувся до Великої Британії та через деякий час пішов з дипломатичної служби. Громадянка К. не змогла поїхати з ним, тому що не було з ким залишити своїх старих батьків. Через рік П. повідомив, що він збирається одружитися з жінкою, яка чекає від нього дитину. Для прискорення розірвання шлюбу в британському суді він попрохав громадянку К. засвідчити у нотаріуса в Києві документ, який би підтвердив факт її подружньої невірності. Пояснювалось це тим, що на відміну від українського законодавства, яке не містить переліку підстав для судового розірвання шлюбу, в англійському праві «подружня невірність» є однією з беззаперечних підстав.

Громадянка К. відмовилася засвідчити документ і звернулася до юридичної консультації для порушення у Київському міському суді справи про розірвання шлюбу. Суд належним чином повідомив П. про час розгляду справи, але відповідач до суду не з’явився, тому шлюб було розірвано за його відсутності.

Чи буде визнано судове рішення Київського міського суду в Англії? Як називаються в міжнародному приватному праві відносини, які визнаються в одній країні, але не визнаються в іншій?


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. Вказівки до виконання контрольної роботи
  6. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  7. Вказівки до компоновки міжповерхового Перекриття
  8. ВКАЗІВКИ ДО КОНСТРУЮВАННЯ
  9. ВКАЗІВКИ ДО КОНСТРУЮВАННЯ КОЛОН
  10. Вказівки до конструювання плити
  11. Вказівки до конструювання фундаментів
  12. Вказівки до розв’язання.




Переглядів: 816

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основна література та нормативні документи | Суб’єкти міжнародного приватного права (4 години)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.