Обмежувальні заходи щодо в’їзду та виїзду з забрудненої території
´´
´
-
6.
Застосування медичних засобів захисту
´
-
-
7.
Спецобробка техніки, людей, майна
´
´
´
8.
Тимчасове вилучення із вживання харчових продуктів місцевого виробництва
-
´´
´´
9.
Дезактивація забрудненої місцевості та споруд
-
´
-
10.
Доставка чистих продуктів та питної води у райони, забруднені радіонуклідами
´´
´
´
Примітка: ´´ – заходи, що проводяться постійно; ´ – заходи, що проводяться відповідно до конкретної обстановки; - – заходи не проводяться.
Зони радіоактивно забруднених територій
Внаслідок аварії на ЧАЕС
Місцевість, що забруднюється внаслідок радіаційної аварій, за щільністю забруднення радіонуклідами умовно поділяють на зони: зону відчуження, зону безумовного (обов’язкового) відселення, зону гарантованого (добровільного) відселення і зону підвищеного радіоекологічного контролю (табл. 3.4).
За дозами опромінення заражену територію поділяють на такі зони (рис. 3.1): надзвичайно-небезпечного забруднення (зона Г), небезпечного забруднення (зона В), сильного забруднення (зона Б), помірного забруднення (зона А) та зона радіаційної небезпеки (зона М) (табл. 3.5).
Під час ліквідації наслідків повинні виконуватися основні заходи захисту: радіаційний і дозиметричний контроль, захист органів дихання, профілактичне використання препаратів йоду, санітарна обробка людей, дезактивація одягу, техніки. В зоні А при виконанні рятувальних і інших робіт переміщення людей потрібно проводити з використанням броньованої техніки. У зонах Б, В, Г ніякі роботи в мирний час, як правило, виконуватись не повинні.