Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повірка засобів вимірювання

Повірка засобів вимірювань –це встановлення їх придатності до використання на основі експериментально визначених метрологічних характеристик і контроль їх відповідності встановленим нормам.

Головною метрологічною характеристикою засобу вимірювальної техніки, що визначається при перевірці, є його похибка. Як правило, вона знаходиться шляхом порівняння засобу вимірювань, що перевіряється, із зразковим засобом або еталоном, тобто з більш точним засобом, спеціально призначеним для перевірки. Часто при перевірці виконується градуювання засобу, що перевіряється за зразковим, тобто передається розмір фізичної величини від еталона через зразковий засіб вимірювань до робочого засобу вимірювань.

Технічний стан засобу вимірювань визначається шляхом зовнішнього огляду та випробування.

Повірки можуть бути: державні й відомчі; первинні, періодичні і позачергові; інспекційні та експертні.

Державні повіркивиконуються органами державної метрологічної служби, які одержали дозвіл у Держстандарті України на право їх виконання.

Первинній повірціпідлягають засоби вимірювань, що випускаються з виробництва або ремонту, а також при ввезенні із–за кордону.

Періодичній повірціпідлягають засоби вимірювань, які знаходяться в експлуатації або призначені для продажу та прокату. Міжповірочний інтервал (проміжок часу між повірками) встановлюється таким чином, щоб забезпечити придатність засобів вимірювань до застосування протягом цього періоду.

Позачергова повіркапроводиться в процесі експлуатації засобів вимірювань до закінчення міжповірочного інтервалу.

Інспекційна повіркапроводиться з метою контролю придатності засобів вимірювань до застосування при здійсненні державного метрологічного нагляду.

Експертна повіркавиконується у випадку виникнення спірних питань щодо метрологічних характеристик та придатності засобів вимірювань до застосування.

Виконують повірки метрологічні служби, які мають на це право, згідно з вимогами державних стандартів методів і засобів повірки, методичних указівок щодо повірки державного та відомчого використання.

У державі повірці підлягають усі засоби вимірювань, які випускаються з виробництва і ремонту, знаходяться в експлуатації, підлягають продажу або прокату та ввозяться з–за кордону, що використовуються підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності та виду діяльності. Не підлягають повірці засоби вимірювань, що використовуються в навчанні. На них повинно бути нанесено позначення "У" та індикації присутності або відсутності фізичної величини, яка контролюється без оцінки її розміру (на індикаторах наносяться позначення "I" або "И").

Результати повірки засобів вимірювання, визнаних придатними до використання, оформляються видачею свідоцтва про повірку та нанесенням повірочного тавра. Засоби вимірювань, визнані непридатними до використання, вилучаються з використання і підлягають ремонту або списанню. Після ремонту засіб вимірювання підлягає первинній повірці.

Основні вимоги до організації та порядку проведення повірки засобів вимірювань установлює ДСТУ 2708–99 "Метрологія. Перевірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення".

 

 


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  4. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  5. Амортизація основних засобів
  6. Амортизація основних засобів
  7. Амортизація основних засобів
  8. Амортизація основних засобів і нематеріальних активів.
  9. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  10. Амортизація основних засобів.
  11. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  12. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу




Переглядів: 1079

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимірювальні пристрої, засоби вимірювань та вимоги до них | Метрологічна атестація та державні випробування засобів вимірювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.035 сек.