Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стандартизація будівельних матеріалів і виробів

Будівельні матеріали в будовах та спорудах піддаються різним впливам, що зумовлені конструкцією споруди та оточуючим середовищем. Тому методи стандартизації в будівельному матеріалознавстві і технології повинні враховувати особливості роботи матеріалів: навантаження на матеріал та конструкцію, вплив зовнішнього середовища, розміри будівельних виробів.

Стандартами в будівництві охоплені: метали та вироби з них; природні кам'яні матеріали; будівельна кераміка; вироби зі скла й ситалів; неорганічні в'яжучі речовини; наповнювачі для бетонів; бетони і будівельні розчини; бетонні і залізобетонні вироби й конструкції; штучні кам'яні неопалені матеріали і вироби; матеріали і вироби з деревини; теплоізоляційні та акустичні матеріали й вироби; органічні в'яжучі речовини і матеріали на їх основі; полімерні матеріали та вироби, лакофарбові матеріали тощо. Всього в будівництві діє більше ніж 350 стандартів.

Вибір матеріалів з урахуванням названих особливостей сприяє підвищенню якості, надійності, довговічності споруд та знижує їх вартість.

Розроблені стандарти на всі основні види гідравлічних і повітряних в'яжучих речовин. Неорганічні в'яжучі речовини для бетонів та будівельних розчинів діляться залежно від хімічно-мінерального складу на такі групи: портландцемент та його різновиди; глиноземний цемент і його різновиди; цементи, що розширюються; цемент, що напружується; повітряне вапно; гідравлічне вапно й романцемент; гіпсові та ангідридні в'яжучі; гіпсоцементно-пуцоланові в'яжучі; белітошламовий і белітокремнієземистий цемент; рідке скло; кислотостійкий кварцовий цемент.

У будівельній практиці використовуються різні в'яжучі речовини, але для оцінки їх якості в стандартах використовують систему характеристик властивостей, спільну для більшості в'яжучих: хімічно–мінеральний склад; м'якість помелу; густину; гідравлічні властивості; водоспоживання; строки тужавлення; рівномірність зміни об'єму при твердненні; тепловиділення при твердненні; міцність та швидкість її зростання при твердненні; стійкість у конкретних експлуатаційних умовах. Стандарт на в'яжучу речовину включає такі частини: галузь використання стандарту; визначення в'яжучої речовини; склад в'яжучої речовини; технічні вимоги; методи випробувань; правила приймання, транспортування та зберігання. Для деяких цементів розроблені окремі стандарти, що регламентують методи випробувань і хімічного аналізу.

У Державний стандарт необхідно включати тільки основні види спеціальних цементів. Випуск окремих спеціальних цементів можливий за технічними умовами та прямими договорами заводів із споживачами.

Стандартизація в'яжучих речовин виконується на основі результатів науково-дослідних робіт з урахуванням передового досвіду підприємств і будівництва.

Стандартизація наповнювача дає можливість отримувати бетон із необхідними технічними властивостями та оптимальними економічними показниками.

В основу стандартизації наповнювача покладено принцип відповідності його властивостей характеристикам кінцевого продукту.

Стандарт на заповнювач складається з таких частин: галузь використання стандарту; технічні вимоги до зернового складу, густини; механічні властивості (міцність, опір удару та стиранню); вміст шкідливих домішок; морозостійкість; методи випробувань; правила приймання та поставки споживачу.

Підлягають стандартизації щебінь із доменних шлаків як заповнювач для бетону, дроблені піски. Таким чином, стандартизація заповнювачів із супутніх продуктів промисловості розв’язує економічні й екологічні проблеми.

Розроблено цілий ряд стандартів для бетонів. Показники якості бетонів установлюються залежно від їх призначення та умов роботи в конструкціях будов і споруд. Бетони класифікують за призначенням, видами в'яжучого, видами наповнювача та структурою.

За основним призначенням бетони діляться на конструкційні і спеціальні (жаростійкі, хімічно стійкі, декоративні, радіаційно-захисні, теплоізоляційні тощо). За видом в'яжучого бетони можуть бути на основі цементних, вапнякових, шлакових, гіпсових та спеціальних в'яжучих. За видом заповнювачів бетони бувають: щільні, пористі й спеціальні. Залежно від структури бетони діляться на щільні, поризовані, пористі та крупнопористі.

Марку бетонів із морозостійкістю, водонепроникністю, середньою густиною визначають при випробуваннях відповідно до вимог стандартів.

Стандартизація стінових керамічних виробів та стінових блоків із природного каменю має на меті встановлення методів випробування й технічних вимог, що визначають: розмір та форму виробів; допустимі відхилення від розмірів і форми; показники зовнішнього вигляду (відколи, тріщини тощо); марки за міцністю; водопоглинання; марки за морозостійкістю; масу одного виробу; густину гірської породи, що використовується для блоків; коефіцієнт розм'якшення гірської породи.

Показники якості стінових матеріалів визначають відповідно до діючих стандартів. Якість інших будівельних матеріалів та виробів перевіряють згідно з вимогами, які подаються у відповідних стандартах.

 



Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.
  5. АКТ ПРО ПРИЙМАННЯ МАТЕРІАЛІВ № 21
  6. Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту
  7. Аналіз собівартості найважливіших виробів
  8. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
  9. Асортимент страв і кулінарних виробів із смаженого м’яса запанірованого порційними шматочками
  10. Асортимент швейних виробів
  11. БІОЛОГІЧНА КОРОЗІЯ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
  12. Будівельніх матеріалів та конструкцій




Переглядів: 4284

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок розроблення стандартів, упровадження, нагляд за їх додержанням | Лекція №8.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.