Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Асортимент кондитерських виробів для діабетиків

Асортимент кондитерських виробів для діабетиків досить різноманітний і представлений більшістю груп. Серед них найбільше різновидностей цукерок, переважно глазурованих шоколадною глазур'ю .

Цукерки.На суміші ксиліту (53 %) і сорбіту (17 %) готуються цукерки Пінгвін, смак яких поліпшений за рахунок внесеної лимонної кислоти, а запах - ароматизатора Апельсин. Випускаються фасованими в коробки масою нетто 100-150 г. Близькі до них за складом цукерки Глобус, Дикий медок і Росинка, в рецептурі яких додатково передбачене відповідне пюре: полуничне, абрикосове і чорносмородинове. Цукерки Помадно-полуничні мають корпус із помадної маси на ксиліті з додаванням полуничного пюре. Цукерки Фруктові на сорбіті готуються на яблучному і збагачені смородиновим пюре.

Підвищеним попитом користуються цукерки Лікерно-желейні і Лікерно-желейні з медом, в яких частка шоколадної глазурі на ксиліті складає 25 %. Корпус цукерок Лікерно-желейних готують на сорбіті та інвертному сиропі з включенням агароїду, лимонної і аскорбінової (1,05 кг/т) кислот. Корпус цукерок Лікеро-желейні з медом має більш високу харчову цінність завдяки використанню меду і аскорбінової кислоти (1,32 кг/т).

Цукерки з праліновим корпусом: Їжачок, Джерельце. Цукерки Їжачок містять 22 % шоколадної глазурі, а до складу корпусу входить 16 % какао тертого і 30 % ядра горіха кешью жареного тертого.

Із шоколадно-молочного крему на ксиліті готуються цукерки Віра, які обсипані какао-порошком і відрізняються куполоподібною формою.

Цукерки Снігова королева мають корпус крем на кондитерському жирі і ксиліті між трьома шарами вафель і глазуровані шоколадною глазур'ю на ксиліті (38 %).

З грильяжним корпусом випускаються цукерки Грильяж медовий і Топольок.

Частина цукерок випускається неглазурованою: Камелія, Батончики діабетичні, Батончики з сорбітом, Батони з горіхом, Прохолода, Холодок, Льодинка, Чібіс, Фенікс.

Цукерки Льодинка готуються на основі праліне на ксиліті (36 %), з додаванням ядра горіха кешью смаженого (11 %), какао-порошку (10 %) і концентрату сухого білка сироватки (11 %).

Цукерки Чібіс приготовлені на сорбіті (41 %), ядрі горіха смаженого тертого (19 %) і подрібненого (7 %), з додаванням какао-порошку (10 %) і сухого незбираного молока (9 %).

Ірис.Для діабетиків випускають напівтвердий ірис на сорбіті (35 %) з додаванням горіхових жмихів (10 %), горіха смаженого подрібненого (16 %) і какао тертого (1,8 %).

Шоколад.Може випускатися звичайним з добавками (Молочний з ксилітом, Шоколад з сорбітом) і десертним без добавок (Ене). Молочний з ксилітом включає значну кількість какао тертого (25 %), какао-масла (14 %) і сухого незбираного молока (14 %). Шоколад з сорбітом містить менше какао тертого (20 %), але більше какао-масла (17 %). Добавками служать: сухе незбиране молоко (14 %) і ядро горіха смажене терте (8,2 %). Шоколад Ене - готується на ксиліті і збагачений аскорбіновою кислотою (1,1 кг/т) (рис.).

 

Рис.. Шоколад Гіркий без цукру

Шоколад з мальтитом Мальтисорб має безводну форму, високу стабільність і температуру плавлення та низьку гігроскопічність. Мальтисорб і цукроза близькі за солодкістю: 0,9 і 1 відповідно. Мальтит надає консистенцію характерну традиційному шоколаду.

Драже.Випускають кількох видів, у тому числі типу цукрового (Драже діабетичне на ксиліті, Морзянка, Діабетичне драже на сорбіті, Кульбабка) і з ядровим корпусом Шеркінос. Драже діабетичне на ксиліті має округлу форму і горбкувату поверхню, включає 6,1 кг/т аскорбінової кислоти. Діабетичне драже на сорбіті має твердий корпус (типу карамелі), овальну форму, глянсову поверхню. Основу драже складає сорбіт (93 %). Драже Кульбабка - різної форми з шорсткою поверхнею, має корпус із гранул сорбіту, а оболонку жовтого кольору з використанням сиропу із сорбіту. У складі виробу 86 % сорбіту, 11,6 % цукрози, по 4,6 кг/т аскорбінової кислоти і апельсинового масла.

Мармелад.Виробляють фруктово-ягідним і желейним для діабетиків. Фруктово-ягідний буває Яблучний пластовий на сорбіті, Яблучний у склянках і Фруктово-ягідний (пластовий). Яблучний у склянках має цитрусовий аромат, з додаванням аскорбінової кислоти (1 кг/т). Мармелад Діабетичний готують на агароїді з переважанням ксиліту (42 %) над сорбітом (35 %). Він має форму невеликих фігур різних обрисів, обсипаних ксилітом. Мармелад Айболить - желейний на пектині цитрусовому з додаванням фруктово-ягідного соку (120 кг/т). В 100 г мармеладу міститься 43 г ксиліту і 33 г сорбіту (рис.).

 

Рис. . Мармелад з фруктозою з лимонів і яблук та Дієтичний асорті

Зефір.Готується з використанням фруктози і сорбіту у співвідношення 1:1,4, наповнювачів - яблучного і топінамбурового пюре (1:1), а також цитрусового пектину, яєчного білка, молочної кислоти і лактату натрію (рис.2.3).

 

Рис.. Зефір без цукру, Зефір лимонний на фруктозі

Печиво.Готують цукрове з борошна вищого сорту (Діабетичне, Шатрія), з борошна 1 сорту - Діабетичне з ксилітом; затяжне з борошна 1 сорту - Ксилітне; здобне з борошна вищого сорту - Дебют, а також із суміші пшеничного борошна вищого сорту і вівсяного - Полечко. Печиво Шатрія і Ксилітне - на маргарині, а інші види - на вершковому маслі; Діабетичне і Дебют - на сорбіті, а решта - на ксиліті. Печиво Діабетичне на сорбіті містить жиру 3,6 %, білків - 7,8 %, а 100 г печива містить 20 г сорбіту і 1 г цукру в перерахунку на цукрозу. Для печива Дебют використовують зародкові пластівці пшениці (рис.)

 

Рис. . Печиво дієтичне Біо Десерт, Печиво без цукру на сорбіті, Печиво на фруктозі

Печиво цукрове з фруктозою виробляється на маргарині із борошна пшеничного вищого ґатунку з додаванням меланжу і молока сухого знежиреного. У 100 г продукту міститься 24,5 г фруктози, 17,6 г жиру і 2,8 г загального цукру у перерахунку на цукрозу.

Печиво затяжне Стимувіт і Стевійка із пшеничного борошна першого ґатунку включає екстракт стевії сухої, маргарин, меланж, молоко сухе знежирене. Відрізняються відповідним ароматом, зумовленим «молоко-вершки» або «ромовий». Крім того, у рецептурному складі печива Стевійка також пюре яблучне і піро-сульфат натрію. Для 100 г печива Стимувіт передбачено 3,5 г загального цукру в перерахунку на цукрозу і 12 г жиру, а Стевійка відповідно 5,2 і 13,1 г. Строки зберігання виробів - 6 місяців.

Вафлі.Виробляють п'ятишаровими з начинкою на ксиліті, у тому числі з жировою (Вітерець, Північні), молочно-жировою (Діабетичні) і молочно-жировою з какао-порошком (Хвиля). Вафлі Північні - відрізняються поліпшеним складом начинки, оскільки частина кондитерського жиру замінюється кокосовою олією (24,9 %) і до складу начинки вносять крихти вафельних листів (13 %). Вафлі Біля потічка мають фруктову начинку, яка готується на сорбіті у суміші з яблучним пюре і порошком яблук (рис.)

 

Рис. Вафлі Лісовий горіх без цукру, Вафлі малинові на фруктозі

Вафлі Осінній сад готуються з молочно-жировою начинкою на фруктозі з додаванням какао-порошку. У 100 г виробів міститься 33 г фруктози, 35 г жиру і 2,7 г загального цукру в перерахунку на цукрозу.

Розроблені рецептури молочно-жирової начинки без цукру на основі комплексного підсолоджувала «Сламікс» (0,24 %), до складу якого входять: ацесульфам калію і неогесперидин дигід-рохалкон. Оптимальний вміст вершкового масла в начинці складає 10 % від маси сухого знежиреного молока. Під час дозування начинка рівномірно наноситься, не виступає за краї вафельного листа з натисканням і для охолодження їх до часу отримання міцного пласта необхідно на 7 хв. менше, ніж для контрольного зразка.

Пряники заварні.Виробляють з борошна 1 сорту: Діабетичні (на ксиліті) і Нива (на сорбіті). Діабетичні - ромбовидної форми з глазурованою поверхнею. Для пряників Нива використовують солодовий екстракт (79,5 кг/т) і меланж (57,2 кг/т).

Тістечка.Бісквітне, Корзиночка пісочна, Сирне діабетичне. Бісквітне - складається з двох бісквітних шарів, з'єднаних яблучним конфітюром із ксилітом. Поверхня покрита тим же яблучним конфітюром і обсипана крихтами. Тістечко Сирне діабетичне включає випечений сирний напівфабрикат, прикрашений смужками із джему і крему на сорбіті. В 100 г тістечка міститься 22 г сорбіту, 30 г жиру, 2 г загального цукру в перерахунку на цукрозу. Тістечко Вишня в желе - штучно-випечений напівфабрикат пісочний без цукру, у вигляді кошика, наповнений желе з сорбітом та вишнею, стерилізованою у власному соку.

Торти бісквітні.Бісквітний з ксилітом, Бадьорість, Діабетичний. Бадьорість має прямокутну форму, складається з двох шарів напівфабрикату діабетичного, прошарованих вершковим кремом на сорбіті і сливами з компоту. Зверху прикрашений кремом на сорбіті і оздоблений цим же кремом і горіхами (рис.).

 

Рис.. Торти Крем-брюле та Горіховий на сорбіті

Торт Вишенька - два листкові напівфабрикати, з'єднані кремом із сорбітом та вишнями у власному соку. Поверхня та бокові сторони оздоблені кремом і обсипані крихтами листкового напівфабрикату. Фруктовий - два листові напівфабрикати з'єднані повидлом яблучним із сорбітом, поверхня покрита тим же повидлом, обсипана крихтами листкового напівфабрикату.

Кекс.Цитрусовий з ксилітом готують на хімічних розпушувачах, додаючи меланж (178,8 кг/т) і маргарин (126,6 кг/т). Кекс Сонечко включає значну кількість морквяного пюре (230 кг/т), яєчних жовтків (550 кг/т) і сорбіту (180 кг/т). Поверхня кексу обсипана тертим горіхом. Маса виробу 300 г.

Кекс діабетичний Горішок - різноманітної форми, а поверхня посипана подрібненим смаженим горіхом.


Читайте також:

 1. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
 2. Аналіз товарного асортименту та номенклатури
 3. Асортимент круп
 4. Асортимент овочевих консервів
 5. Асортимент оргтехніки
 6. Асортимент плодово-ягідних консервів
 7. Асортимент швейних виробів
 8. Асортимент шкільних товарів
 9. Асортиментна політика
 10. Асортиментна політика.
 11. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.
Переглядів: 1804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кондитерські вироби спеціального призначення | Кондитерські вироби, які збагачені йодом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.