Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Асортимент шкільних товарів

Група шкільно-письмових товарів об'єднує широкий асорти­мент виробів, які за призначенням поділяються на приладдя для письма, креслення, малювання та шкільні товари. Кожна з цих підгруп охоплює широкий асортимент товарів (рис, 1).

 

    Шкільно-письмові товари    
       
 
Приладдя для письма   Приладдя для креслення   Приладдя для малювання   Шкільні товари
Олівці, ручки, чорнило, туш   Креслярські інструменти, лекала, рейсшини, лінійки, кутники   Фарби, пензлі, картон, полотно, мольберт   Портфелі, пенали, ранці, гострилки
               

Рис. 1. Класифікація шкільно-письмових товарів

Група шкільно-письмових товарів об'єднує широкий асорти­мент виробів, які за призначенням поділяються на приладдя для письма, креслення, малювання та шкільні товари. Кожна з цих підгруп охоплює широкий асортимент товарів (рис, 1).

Приладдя для письма- це одна з найпоширеніших груп шкільно-письмових товарів. До цієї підгрупи відносять олівці, руч­ки, пера, пишучі вузли та балончики для чорнил, комплекти та при­бори для писання, чорнило, туш.

Олівці. Залежно від особливостей конструкції олівці поділя­ють на три групи: у дерев'яній оболонці, механічні та маркувальні.

Олівці в дерев'яній оболонці конструктивно складаються із обо­лонки та стержня.

Класифікують олівці залежно від матеріалів, з яких виготовлено стержні, ступеня твердості та кольору стержня, форми і діаметра олівця.

Для виготовлення оболонки найчастіше використовують деревину, кедру та липи.

З огляду на матеріали, з яких виготовлено стержні, олівці мо­жуть бути чорно-графітними, спеціальними та кольоровими.

Залежно від ступеня твердості стержня олівці вітчизняного ви­робництва поділяють на 15 груп: 6М, 5М, 4М, ЗМ, 2М, М, ТМ, СТ, Т, 2Т, ЗТ, 4Т, 5Т, 6Т, 7Т. Літера "М" означає м'якість стержня, літе­ра "Т" - твердість. Цифра позначає ступінь м'якості або твердості стержня, яким пишуть. Чим більша цифра, тим його властивості сильніші. Олівці закордонного виробництва можуть мати інші межі твердості. Так, графітні олівці фірма Rexel (Англія) виробляє твер­дістю від 9М до 9Т (англ. 9Н - 9В), фірма STAEDTLER пропонує олівці 19 ступенів твердості (9Н, 8Н, 7Н, 6Н, 5Н, 4Н, ЗН, 2Н, Н, Р, НВ, В, 2В, ЗВ, 4В, 5В, 6В, ЕВ, ЕЕ).

Залежно від призначення і виду стержня олівці поділяють на такі групи: для малювання, креслення, шкільні, канцелярські, спеціальні.

Нині на ринку України графітні олівці пропонують багато про­відних фірм. Сучасні олівці мають кольорове лакове покриття, тис­нення золотом або сріблом, їх корпус виготовлено з високоякісної деревини.

Олівці механічні - це ручні інструменти для креслення і пись­ма, в яких закріплений і може замінятися грифель. Залежно від типу механізму ці олівці поділяють на цангові та гвинтові. Гвинтові олівці мають грифель, який подається та замінюється із трубки поворо­том висувного механізму (кришки корпусу або самого корпусу). Цангові олівці мають робочий механізм із цанговим затиском. Ви­сування грифелю із трубки забезпечується тиском на висувний ме­ханізм.

Маркувальні олівці (волокнисті олівці) останнім часом кори­стуються підвищеним попитом, асортимент їх постійно розши­рюється та оновлюється.

У 60-ті роки в Японії було винайдено наконечники у вигляді фетру. Ручки з фетровими наконечниками отримали назву "фло­мастер" (англ. £1о\у - стікати).

Фломастери складаються з кольорового пластмасового корпу­су з кришкою, всередині якого розміщено тампон, який заповнено спеціальними чорнилами визначеного кольору. В основі олівця є стержень, що має високу стійкість до зношування у процесі трива­лого використання. Стержень закривають кришкою. Колір корпусу відповідає кольору чорнил писального вузла.

Залежно від ширини смуги фломастери можуть бути від супертонкого до дуже широкого (5, Р, М, В, ЕВ). Упаковують їх у набори по 6,10, 12, 24, 30 кольорів.

Маркери складаються із пластмасового корпусу, в який встав­лено гігроскопічний стержень визначеного кольору, з навінченим пластмасовим утримувачем. Маркери відрізняються формою кінчи­ка (круглий, конічний), шириною смуги (1-12 мм). Використову­ють маркери для маркування паперу, шкіри, деревини, тканин, ме­талу, скла, плівки.

За призначенням маркери можуть бути звичайні (для викорис­тання вдома та в офісі), спеціальні (для використання в різних про­фесійних галузях) та демонстраційні.

Ручки. Сучасний асортимент ручок представлено автоматич­ними ручками, які залежно від особливостей нанесення чорнила або пасти на папір бувають перові та кулькові.

Перові автоматичні ручки. З огляду на конструкцію пишучо­го вузла, розрізняють ручки з відкритим, напіввідкритим і закри­тим пером. Набірні механізми слугують для набирання чорнил у резервуар. За способом набору чорнил авторучки поділяють на три типи: з вакуумно-піпетковим набірним вузлом; з поршневим на­бірним вузлом і зі змінними балонами для чорнил. Найпоширені­шими є ручки зі змінними балонами для чорнил. У ручках цього типу немає необхідності набирати чорнила, що економить час і спро­щує користування ними.

У виробництві автоматичних ручок широко використовують пластичні маси, із них виготовляють корпус і кришку та метали - деталі ручок роблять переважно із сталі. В якості захисно-декора­тивних покриттів використовують нікель, хром, срібло, золото. Асортимент авторучок відрізняється великим різноманіттям мо­делей, набірних механізмів, різними видами пишучих вузлів, при­значенням, декоративним оформленням.

Кулькові ручки складаються із пластмасового або металевого корпусу і змінного пишучого вузла. Пишучим вузлом є латунний конус, в отворі якого закріплена металева кулька, що виступає на­зовні на 1/3 свого діаметра. При письмі кулька обертається в гнізді і переносить на папір спеціальну кольорову пасту.

За особливостями конструкції кулькові ручки поділяються на прості та автоматичні, які мають кнопковий механізм подачі стержня.

Кулькові ручки виробляють однокольорові з нерухомим пишучим вузлом, однокольорові з рухомим пишучим вузлом і багатокольорові з рухомим пишучим вузлом. Подавання пасти у ручок з рухомим пи­шучим вузлом здійснюється шляхом натискування на кнопку.

Експлуатація кулькових ручок, на відміну від перових, значно спро­щується завдяки тому, що вони не потребують набору чорнил, а замі­на балона з пастою є доступною і простою. Крім класичних кулькових ручок, існують їх різновиди - капілярні (лінери), ролери, гелеві. Капі­лярна ручка, механізм подачі чорнил якої має властивість капіляра (тоб­то кожна крапля, що виходить, "тягне" за собою іншу краплю) рухаєть­ся дуже швидко на папері, але вона більш жорстка. Особливістю капілярних ручок є можливість писати навіть на стелі (за рахунок тис­ку в стержні), тоді як кулькові ручки з труднощами проводять лінію навіть на вертикальній поверхні. Водночас капілярні ручки, на відміну від кулькових, швидко висихають, якщо вчасно не закрити ковпачок.

Ролери за принципом дії схожі на кулькові ручки, тільки кана­ли, через які подаються чорнила, більш тонкі. У ролерах викорис­товуються практично ті самі чорнила, що і в перових ручках. Завдя­ки цьому лінія виходить тонкою - в середньому ширина лінії 0,5-0,3 мм. За швидкістю письма ролери посідають проміжне місце між кульковими і капілярними.

Найкраще поєднується швидкість і м'якість у гельових ручках, які наповнені рідкими чорнилами. Проте вони недовговічні і ма­ють меншу довжину безперервної лінії. Так, якщо у кулькових і ка­пілярних ручок вона становить приблизно 1500-3000 м, то у гельо­вих ручок цей показник, як правило, у два рази нижче.

Кулькові ручки рідко бувають одноразовими, найчастіше вони мають змінні пишучі вузли.

Ексклюзивну продукцію на ринку України представляють такі фірми, як Ріlot, Оhto (Японія), Senatог (Німеччина), Рагkег (Англія), Waterman (Франція), Sheaffer(США). Для виробництва ручок цих фірм застосовані сучасні технології, індивідуальний дизайн, вико­ристовуються дорогоцінні метали (золото, срібло, паладій), нержа­віюча сталь, напівдорогоцінне каміння, унікальні лаки, акрилові смоли. В асортименті представлено перові, кулькові, капілярні ручки та автоматичні олівці.

Приладдя для креслення охоплює такі вироби: креслярські дошки і столи, креслярські інструменти та набори, вимірювальне креслярське приладдя (лінійки, рейсшини, кутники, лекала, транс­портири) та інші. Ці вироби призначені для виконання креслярських, графічних, копіювальних та інших робіт. Вони виготовляються із деревини, пластичних мас, металів.

Креслярськими інструментами є пристосування для виконан­ня креслярських робіт тушшю або олівцем для розміток, нанесення прямих або кривих ліній, кругів тощо.

Найпоширенішими креслярськими інструментами є: циркулі (розміткові, креслярські, штангенциркулі, кронциркулі), рейсфедери та набори креслярських інструментів (готовальні).

Приладдя для малювання. Ця група товарів охоплює такі підгрупи: фарби для малювання, пензлі для малювання, картон» полотно, мольберти, допоміжні матеріали (масла, лаки, розчинники тощо). Ці товари іноді називають товарами для художніх робіт, Фарби являють собою природний або синтетичний пігмент, затертий на зв'яжуючій плівкоутворювальній речовині (олії, клеї, емульсії тощо). Розрізняють фарби таких видів: масляні, акварельні, гуашеві, темперні, рельєфні, сухі фарби.

Пензлі для малювання призначені для живописних робіт ху­дожніми фарбами. Від пензлів для клею та малярних пензлів вони відрізняються тим, що при їх виготовлені використовують кращу сировину та оздоблення.

Відрізняються пензлі формою, розмірами та видом волоса. За формою волосяного пучка пензлі можуть бути круглі і плоскі, і більшим чи меншим випуском щетини чи волоса. Чим менше випуск, тим жорсткість збільшується. Плоскі пензлі, на відміну від круглих, дають можливість отримати визначенішу форму мазка,

За видом волоса пензлі можуть бути зі щетини, з волоса борсу­ка, білки, ведмедя, колонка та інші. Пензлі зі щетини найбільш жорсткі. їх виготовляють із свинячої щетини. Пензлі ведмежі виго­товляють з волоса ведмедя. Відрізняють меншою жорсткість ті більшою еластичністю порівняно зі щетинними. Пензлі, які виготовлені з обробленого волоса хвоста білки, відрізняються високою м'якістю та еластичністю. їх використовують для акварельного живопису на папері, фарфорі. Пензлі колонкові виготовляють з обробленого волоса хвоста колонка. Відрізняються виключною пружністю й еластичністю при задовільній м'якості.

Практичне використання більш чи менш жорстких пензлів, плоских або круглих залежить від індивідуальних вимог певного майстра (художника), використаної техніки живопису мри рішенні різних живописних робіт.


Читайте також:

 1. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
 2. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
 3. VII. За видами товарів і послуг
 4. Автомати для продажу штучних товарів
 5. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
 6. Аналіз міжринкової взаємодії товарів і грошей
 7. Аналіз товарного асортименту та номенклатури
 8. Аналізцін і товарівконкурентів
 9. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
 10. Асортимент круп
 11. Асортимент овочевих консервів
 12. Асортимент оргтехніки
Переглядів: 3433

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Напрями розвитку асортименту шкільних, письмових та канцелярських товарів | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.