1. Оцінка аудитором подій, що сталися після складання фінансової звітності.
2. Аудиторський висновок: від простого до ускладненого.
3. Аудиторські висновки спеціального призначення.
4. Додаткова підсумкова інформація.
5. Міжнародний досвід юридичної відповідальності аудиторів перед третіми особами.
ТЕМА 8
АУДИТ ОКРЕМИХ СПЕЦИФІЧНИХ ЦИКЛІВ ТА РАХУНКІВ
Поняття циклів ділової активності підприємств в аудиті.
Аудит процесу виробництва і собівартості продукції (робіт, послуг).
Аудит циклу закупок (процесу постачання).
Аудит процесу продажу (реалізації продукції), циклу отримання доходів.
Поняття циклів ділової активності підприємств в аудиті
Ефективним способом перевірки є класифікація операцій клієнта за циклами відповідної діяльності. У різних компаніях число та послідовність циклів різні, але є цикли спільні для всіх підприємств. Перевірка по циклах охоплює і ту діяльність, яка формально не відображена в бухгалтерському обліку (вибір постачальників, прийняття замовлення, наймання працівників та ін.).
Основними циклами, на прикладі яких у літературі розглядають застосування аудиторських програм, є цикл отримання доходів та реалізації продукції (робіт, послуг), цикл закупівлі та витрат та цикл виробництва.
Цикл отримання доходів охоплює такі операції: прийняття замовлення, надання кредитів, поставка товарів та послуг, оформлення рахунків покупцям та отримання грошей.
Цикл закупок — господарські операції з купівлі і заготівлі виробничих запасів в обмін на зобов'язання перед постачальниками, зі сплати грошових коштів чи оплати готівкою.
Цикл виробництва — сукупність господарських операцій з виробничого споживання засобів праці, предметів праці і власне праці з метою виготовлення і випуску готової продукції.
Фінансово-інвестиційний цикл поєднує всі попередні цикли, а отже являє сукупність операцій пов’язаних з витратами, доходами та інвестиціями у власні активи підприємства.