Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аудит процесу виробництва і собівартості продукції (робіт, послуг)

Аудит цього процесу найбільш складний і трудомісткий, бо кожний економічний суб'єкт має багато особливостей (свій хара­ктер галузі, специфіка бізнесу, майже всі джерела доказів є внут­рішніми, що знижує їх цінність, значна роль комерційної таємни­ці та ін.). Аудитор повинен добре розуміти суть виробничого процесу і його технологічні особливості.

Крім первинних документів та регістрів обліку, в процесі ауди­ту рахунків обліку елементів витрат як джерела інформації вико­ристовуються виробничі плани, норми, регламенти, звіти посадо­вих осіб тощо. Одне з найважливіших завдань аудитора — впев­нитися, що всі витрати підприємства, які пов'язані з виробницт­вом продукції (робіт, послуг), повністю включені у витрати звіт­ного періоду, а потім згідно з нормативними актами правильно відображені у собівартості готових виробів.

Аудитор мусить впевнитися у відсутності приписок в обсязі витрат (зарплати, матеріалів, накладних витрат та ін.) як власних, так і витрат, що не стосуються даного клієнта (орендна плата, на­приклад). Ця ділянка діяльності підприємства повинна контро­люватися в системі внутрішнього контролю (наприклад, контро­льними майстрами, відділами технічного контролю). Аудитор зов­нішній робить огляд стану внутрішнього контролю на всіх стаді­ях виробничого процесу (планування виробництва, робота виро­бничого відділу, системи руху сировини від складів через робочі місця і до здавання готових виробів на складі). При цьому звер­тається увага на документування (вимоги на отримання сирови­ни, наряди на роботу, накладні на відпуск зі складів, звіти складів про отримання продукції) та на відхилення з різних причин у ви­тратах (перевитрати за кількістю чи вартістю).

Окремим об'єктом аудиту є розміри в натурі та вартість незаве­ршеного виробництва, яке не належить до випущеної продукції і не повинно якось незаконно впливати на її фактичну собівартість. Обсяг незавершеного виробництва в натурі має встановлюватися шляхом переліку, зважування та застосування інших прийомів ін­вентаризації своєчасно і точно, хоча це в деяких умовах дуже тру­домістка справа. Подання інформації про обсяги незавершеного виробництва в натуральному виразі за даними оперативного обліку приховують у собі загрозу змішування фак­тичних залишків незавершеного виробництва, бра­ку деталей чи виробів, знятих з виконання замовлень тощо.

Не менш важливо правильно оцінити залишки незавершеного виробництва, тобто визначити частину прямих та непрямих ви­трат підприємства на виготовлення та обробку незакінчених де­талей, вузлів та напівфабрикатів. Аудитор мусить уважно переві­рити бухгалтерські розрахунки вартості незавершеного вироб­ництва. При цьому окремо треба розглядати випадки коротко­строкового та довгострокового незавершеного виробництва, бо згідно з загальноприйнятими стандартами бухгалтерського облі­ку порядок віднесення та відображення вартості незавершеного виробництва на фінансовий результат операційної діяльності підприємства неоднаковий.

Під час аудиту довгострокового незавершеного виробництва виконуються додаткові процедури, які б переконали у тому, що немає підміни короткострокового виробництва довгостроковим, не було додаткових витрат, непередбачених проектами та кошто­рисами, немає загрози втрати прибутку з інших причин, та пра­вильно розподілено прибуток від реалізації довгострокового контракту.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. IV. План навчального процесу.
  5. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  6. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  7. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  8. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  9. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  10. Автоматизація виробництва
  11. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  12. Автоматизована система аудита (system update)




Переглядів: 893

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теми рефератів | Аудит циклу закупок (процесу постачання)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.