Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електробезпека умайстернях

В майстернях до експлуатації електроустановок допускаються тільки особи, які навчилися безпечним методам виконання операцій безпосередньо на робочому місці під керівництвом досвідчених спеціалістів.

Все електрофіковане обладнання (станини верстатів, корпуси електродвигунів), пускова і захисна аппаратура, виготовлена з металу, зварювальні апарати необхідно надійно заземляти (з’єднувати з захисним нульовим дротом), а електродвигуни обладнуються додатковим захистом від коротких замикань.

Від трансформаторної підстанції до електрощита на підприємстві електроенергія (напруга до 1000В) підводиться по чотирьохжильному кабелю. Одна жила являється нульовою (нейтральна). Лінія заземлення на підприємстві, до якої підєднують заземляємі об’єкти, виконана з смужкової сталі перерізом 404 мм і з’єднуєтся з нулем на електрощиті.

Ізоляція струмоведучих дротів повинна мати опір не нижче 0,5 Ом.

Користуватися електрозварювальними апаратами мають право електрозварники з кваліфікаційною групою по техніці безпеки не нижче ІІ. Підключати апарати до електричної мережі і спостерігати за їх технічним станом в процесі експлуатації виконує тільки електротехнічний персонал. Огляди і технічне обслуговування зварювальних апаратів проводять не менше одного разу в місяць. Електродоутримувачі тільки заводського виготовлення, в справному стані і відповідати вимогам електробезпеки.

Перед видаванням на руки робітнику електроінструмент перевірений: встановлені справність заземляючого дроту і відсутність замикання на корпус. Електроінструмент, що має дефекти, видавати забороняється. Для живлення електроінструменту приміняється шланговий шнур марки ШРПС з спеціальною жилою для заземлення, в крайньому випадку багатожильні гнучкі дроти ПРС з ізоляцією, розрахованою на напругу не нижче 500 В, укладені в загальний гумовий шланг. Заземлююча жила повинна бути промаркірована з двох кінців або мати сигнальне пофарбування, що відрізняється від інших дротів. Не дозволяється перекручувати струмопроводячий кабель і утворювати на ньому петлі, вузли і ін. Працювати необхідно в гумових рукавицях і при справному заземленні. В приміщеннях з підвищеною небезпекою, до яких відносяться ремонтні підприємства, обладнані світильниками напругою не більше 36 В, а в особливо небезпечних, в тому числі і в оглядових ямах, а також не в приміщенні – не більше 12 В. Не менше разу в місяць необхідний контроль стану ізоляції понижуючого трансформатора, використовуємого для освітлення, електроінструменту, його привода, зануляючої жили (відсутність обриву). Цю перевірку виконує особа з кваліфікаційною групою не нижче ІІІ. Для живлення переносних світильників і електроінструментів використовуються понижуючи трансформатори з розділеними обмотками.

На машинах для миття електродвигуни повинні бути обов’язково занулений, а захисний аппарат знаходиться в справному стані і швидко спрацьовувати в випадку однофазного замикання на корпус. Найбільш ефективні в цих умовах апарати захисного вимикання. Знаходження робітників в вологій атмосфері біля установок для миття, мокрі руки, сира земля і вода під ногами складають небезпеку ураження струмом при його поступанні. Площадку для зовнішнього миття машин не слід розташовувати поблизу повітряних електричних ліній, так як при попаданні на них струменя води шланг може виявитися під напругою, небезпечною для життя людини.

Перед проведенням ремонтних робіт або монтажних операцій, що вимагають примінення часткової або повної напруги мережі, для запобігання нещастного випадку приймають міри, що виключають подачу напруги внаслідок помилкового або самовільного вмикання комунікаційнної апаратури. Для цього знімають запобіжники, з’єднані з апаратом, приміняють ізолюючі накладки в рубильниках, автоматах і т. п., від’єднують, якщо це можливо, кінці живлячої лінії на щиті або безпосередньо на місці роботи. Кожухи можна не знімати, але при цьому повинна бути повна впевненість, що рукоятка або указник комунікаційного апарата знаходиться в положенні, Доступ до електронебезпечних місць перекриті запобіжними огорожами. На ключах керування і приводах роз’єднувачів, відокремлювачів, вимикачів навантаження, на рукоятках рубильників, автоматів і інших комунікаційних апаратів, з допомогою яких може бути подана напруга до місця робіт, вивішують плакати “Не вмикати – працюють люди”. Якщо напруга вимкнена зняттям запобіжників, то плакати розташовують на їх основі. Використовують також постійні попереджувальні написи: “Стій – небезпечно для життя” і “Стій – висока напруга” (при напрузі більше 1000 В), які розміщують на сітках огороджень. Під час роботи ремонтному персоналу забороняється переставляти або прибирати плакати і огородження, а також заходити на огороджені ділянки.

 

 


Читайте також:

  1. Електробезпека
  2. Електробезпека
  3. Електробезпека
  4. Електробезпека
  5. Електробезпека
  6. Електробезпека
  7. Електробезпека
  8. ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА
  9. Електробезпека
  10. Електробезпека.
  11. Електробезпека.




Переглядів: 592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технічна естетика і промсанітарія | Охорона довкілля

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.