Проблема охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів являється однією з найбільш актуальних серед глобальних загальнолюдських проблем, так як від її вирішення залежать життя на землі, здоров’я і благоустрій людства.
Промислові забруднення оточуючого середовища підрозділяються на слідуючі види: 56
механічні – запилення атмосфери, забруднення грунту і води твердими предметами і частинками, не властивими (сторонніми) даній ділянці природи:
хімічні – утворення, виділення і скупчення газоподібних, рідких і твердих хімічних з’єднань, що вступають в взаємодію з оточуючим середовищем:
фізичні – теплові і світлові виділення, утворення магнітних полей і іонізуючого випромінювання, вібрація, шум:
біологічні – потрапляння в навколишнє середовище різних організмів, що з’являються в результаті діяльності людиниі наносячих шкоду природі.
У відділенні складання машин присутні всі перераховані види забруднень або накоплюють їх в процесі очистки машин і при проведенні різних технологічних процесів ремонту.
В цілях охорони навколишнього середовища від шкідливої дії промислових відходів виконується нейтралізація, утілізаціїя або поховання шкідливих розчинів кислот, лугів, миючих речовин, гербіцидів, інсектицидів і інших матеріалів, що приміняються при ремонті або утворюються при очистці та митті машин. Відпрацьовані змазувальні матеріали направляють на регенерацію або використовують для власних потреб.
Економічна частина
ВСТУП
Метою методичної розробки для дипломного проектування по розділу „Економічна частина" - вивчення шляхів та методів рішення задач по підвищенню ефективності виробництва. З її допомогою студенти спеціальності експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних дорожніх машин та обладнання зможуть розрахувати основні техніко-економічні показники запроектованого підприємства.
В зв'язку з цим велика увага приділяється проблемам, пов'язаним і показниками та факторами ефективності виробництва : прибутком та рентабельністю, організацією виробництва—праці та заробітної праці; використанню основних та оборотних засобів, матеріально-технічному забезпеченню і нормуванню праці.