Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив зміни частоти синхронізуючого сигналу і частотно-залежного параметра на величину відхилення часових інтервалів

Обладнання екстремальної комп’ютерно-інтегрованої системи є частотно-залежними пристроями.

Вплив зміни частоти синхронізуючого сигналу на величину відхилення часових інтервалів можна пояснити неідеальністю характеристик обладнання екстремальної комп’ютерно-інтегрованої системи керування технологічними процесами обробки даних в цифрових телекомунікаційних мережах, наявністю статичної фазової помилки системи управління, цифровою обробкою сигналу управління в мікропроцесорі.

Дослідження впливу статистик зміни частоти синхронізуючого сигналу на величину відхилення часових інтервалів проводитимемо вважаючи, що відсутня дія інших дестабілізуючих фактів, так як це було зроблено в попередніх випадках. Тоді величину відхилення часових інтервалів можна представити як функцію двох змінних величин

(26)

де – відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу на 1 Гц; Δƒ – зміна значення частоти синхронізуючого сигналу відносно вихідного значення при якому виконувалась настройка пристрою.

Таке представлення зручне тим, що випадкова величина розділяється на дві випадкові величини: – є випадковою величиною в умовах масового виробництва пристроїв; Δƒ – є випадковою величиною в умовах експлуатації пристроїв на телекомунікаційній мережі. Причому перший співмножник випадкової величини цілком визначається технічними властивостями пристроїв, другий, – умовами експлуатації. На підставі теореми про математичне очікування і дисперсію твору двох незалежних випадкових величин, отримаємо:

(27)

(28)

Визначимо статистики зміни частоти синхронізуючого сигналу і . При цьому враховуватимемо, що межі зміни частоти синхронізуючого сигналу задані у вигляді максимально допустимих відхилень Δƒмакс відносно номінального значення. Синхронізуючий сигнал для обладнання екстремальної комп’ютерно-інтегрованої системи можна отримати від атомних стандартів частоти, супутникових навігаційних систем GPS, ГЛОНАС, кварцових генераторів, що задають тактові частоти цифрових телекомунікаційних систем. В якості прикладу розглянемо випадок, коли синхронізуючий сигнал ПФ ПВЧ є тактовий синхросигнал цифрового потоку Е1 телекомунікаційних систем з номінальним значенням 2048 кГц.

Розподіл зміни частоти для досить показної вибіркової партії кварцових резонаторів підкорятиметься закону Гауса (див. рис.3). Граничні значення зміни тактової частоти цифрового потоку Е1 телекомунікаційних систем Δƒмакс і Δƒмін визначаються стандартами.

 
 

 

 


Отже математичне очікування і дисперсія зміни значення частоти синхронізуючого сигналу будуть визначаться з рівнянь:

(29)

(30)

Підставляючи вирази (29) і (30) відповідно в (27) і (28), отримаємо для загального випадку роботи однотипних пристроїв математичне очікування

(31)

і дисперсію величини відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу

(32)

Визначимо статистики частотно-залежного параметра - відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу на 1 Гц. Розподіл вірогідності окремих значень цього параметра підпорядковано закону Гауса (див. рис.3). Це пояснюється наявністю значної кількості окремих деталей (кварцовий резонатор, варикапи, індуктивності, ємності і т. д.), параметри яких визначають величину .

З врахуванням цього можна записати, що математичне очікування відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу на 1 Гц рівно номінальному значенню

, (33)

а дисперсія визначатиметься з наступного рівняння з вірогідністю 0,997

, (34)

де - максимальне значення розкиду відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу на 1Гц.

Підставляючи (33) і (34) відповідно в (31) і (32) остаточно отримаємо для загального випадку математичне очікування і дисперсію величини відхилення часових інтервалів при зміні частоти синхронізуючого сигналу:

(35)

. (36)


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  4. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
  5. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  6. VI етап. Аналіз варіантів зміни цін конкурентами.
  7. А — позитивна умовна реакція натискання на клавішу, В — бурхлива емоційно-рухова реакція за відсутності харчового підкріплення сигналу.
  8. А. Без зміни хазяїна та ендогенної агломерації
  9. А. Без зміни хазяїна та ендогенної агломерації
  10. Адаптаційні зміни в кістковій системі спортсменів
  11. Адаптаційні зміни суглобово-зв'язкового апарату спортсменів різних спеціалізацій.
  12. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.




Переглядів: 616

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Залежність точності формування періодичних відліків часу від зміни напруги живлення в умовах реальної експлуатації обладнання екстремальної комп’ютерно-інтегрованої системи | Приклад розрахунку точності формування періодичних відліків часу в умовах реальної експлуатації обладнання екстремальної комп’ютерно-інтегрованої системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.