Електрична міцність газонаповнених кабелів нижче, ніж маслонаповнених. Крім того, електричні параметри цих кабелів залежать від тиску й температури. У зв'язку із цим їхнє застосування досить обмежене. Однак ряд переваг, які мають кабелі цієї конструкції порівняно з маслонаповненими сприяє подальшому розвитку й удосконалюванню цих кабелів. До їхніх переваг слід віднести:
- меншу у порівняно з маслонаповненими кабелями вартість, тому що в їхній конструкції відсутнє дороге дегазоване масло, а просочення ізоляції робиться звичайним маслоканіфольним складом;
- для підтримки тиску у середині кабелю використовують просту підживлюючу апаратуру, причому пункти підживлення розташовуються на значній відстані друг від друга;
- можливу прокладку кабелів на трасах різної складності.
Залежно від конструкції кабелю стиснений газ може або знаходитися безпосередньо в ізоляції кабеля (зазори між стрічками, простір між дротами жили), або не мати безпосереднього зіткнення з ізоляцією, а передавати тиск на ізоляцію через мембрану.
Значення тиску визначається особливостями конструкції кабелю й умовами прокладки й перебуває в межах 0,7-3,0 МПа. Один з варіантів конструкції газонаповненого кабеля показано на рис.1.5.
Рис. 1.5 – Конструкція газонаповненого кабелю.
Окремі фази кабелю ізольовані папером, який просочен маслоканіфольним складом, і покриті зверху пластмасовою оболонкою. Трубопровід заповнений газом під тиском. Тиск на ізоляцію передається через пластмасову оболонку, що відіграє роль мембрани.