Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виміри магістральних кабелів

Класифікація видів вимірів електричних кабелів

Виміри електричних кабелів

Питання методів вимірів електричних кабелів найбільш освітлені в технології вимірів сучасних телекомунікацій.

Звичайно при розгляді питань організації вимірів електричних кабелів виходять з наступних задач організації вимірів:

• перевірка відповідності електричних характеристик кабельних ліній зв'язку, прийнятих в експлуатацію, нормам;

• перевірка відповідності електричних характеристик діючих кабельних ліній зв'язку нормам і виявлення ділянок ліній, що не задовольняють нормам, з метою попередження і запобігання ушкоджень;

• визначення характеру і місця ушкодження кабелю зв'язку;

• перевірка якості зробленого ремонту.

Відповідно до цих задач електричні виміри кабелів зв'язку підрозділяються на: 1) приймальноздаточні; 2) періодичні (профілактичні); 3) виміри, що визначають характер і місце ушкодження; 4) виміри по перевірці якості ремонтних робіт.

Окремою групою вимірів є заводські іспити кабелів (вихідний контроль) і виміри, пов'язані з визначенням значення параметрів кабелів (вхідний контроль).

Такий поділ вимірів є цілком виправданим, і знайшло широке застосування у вітчизняній технічній літературі.

Крім згаданого поділу по групах задач широке поширення одержала класифікація технологій вимірів на електричних кабелях по методиках вимірів. Така класифікація виділяє групи параметрів, вимірювані постійним струмом і групи параметрів, вимірювані перемінним струмом.

До групи параметрів, вимірюваних постійним струмом відносяться різні параметри опору (опір ізоляції, омічна асиметрія кола, електрична міцність ізоляції і т.д.).

Група параметрів, вимірюваних перемінним струмом більш широка і містить у собі такі параметри як власне загасання кола, загасання непогодженості, захищеність кола на далекому кінці, ємнісний зв'язок і асиметрія, параметри хвильового опору і т.д. Слід зазначити, що сучасні прилади оснащені необхідними засобами для виміру параметрів обох груп, тому таке поділ не має практичного застосування.

У дійсній книзі пропонується ще один варіант поділу груп вимірів електричних кабелів - по групах вимірюваних кабелів. З цього погляду резонно розглянути окремо технологію вимірів магістральних електричних кабелів і абонентських кабелів. Такий поділ цілком виправданий, оскільки в даний час намітилася тенденція до витиснення на магістральних лініях електричних кабелів оптичними.

А) Виміри перед прокладкою кабелю зводяться до аналізу характеристик кабелю в бухтах з метою перевірки відповідності кабелю заданим характеристикам.

Компанії-виробники кабельної продукції аналізують параметри якості кабелю засобами вихідного контролю. Наступним кроком розвитку технології контролю параметрів якості кабельної продукції є розгортання систем вхідного контролю на стороні користувачів кабельної продукції – компаній, що безпосередньо займаються прокладкою кабелів.

Задача аналізу кабелю в бухтах розв’язується за допомогою аналізаторів кіл (Network Analyzers). Ці прилади містять генератор і аналізатор спектра, синхронізовані один з одним. Розрізняють скалярні і векторні аналізатори кіл. Векторні аналізатори кіл забезпечують аналіз амплітуди і фази прийнятого сигналу і можуть використовуватися для аналізу не тільки АЧХ кабелю, але і комплексного імпедансу і погонної ємності кабелю.

При вимірах кабелю в бухтах аналізують наступні параметри кабелів: погонний опір і імпеданс кабелю, опір ізоляції, залежність загасання в кабелі від частоти, параметри відбиття сигналу (рівень поворотних втрат, коефіцієнт відбиття і т.д.).

Б) Виміри на етапі експлуатації звичайно пов'язані з локалізацією точки ушкодження кабелю. Для цього використовуютьсякабелешукачі (рис. 9.2). При їхній допомозі легко виявляються точки обривів кабелів і сполучні муфти, що актуально при пошуку й усуненні несправностей і обривів.

При аналізі магістральних кабелів з одного кінця використовуютьметалеві рефлектометри далекої дії. Діапазон вимірів металевих рефлектометрів далекої дії досягає 15-20 км, що забезпечує локалізацію точок обриву навіть без використання на місцевості кабельних локаторів.

Локація точки ушкодження кабелю є істотним експлуатаційним виміром. Існує кілька основних методів локації цієї точки. Найбільш простим способом виміру є подача тестового сигналу в кабель і визначення точки ушкодження кабелю індуктивним датчиком. Частота і потужність тестового сигналу, поданого в кабель, вибирається відповідно до типу кабелю, глибиною його залягання і чутливістю приймача.

Прилади, що здійснюють такі виміри, називаються кабелешукачами.

Як правило, кабелешукачами виконуються наступні виміри:

• трасування шляху залягання кабелю,

• визначення глибини залягання кабелю,

• вимір величини струму в кабелі,

• визначення характеру ушкодження: коротке замикання чи обрив,

• визначення ступеня ушкодження: легке чи сильне ушкодження,

• індикація силових кабелів і кабелів живлення,

• визначення точок намокання кабелю.

Кабелешукачі можуть виконувати виміри не тільки кабелів, покладених у ґрунт, але також кабелів на стовпах і підвісах.

До складу кабелешукача входить передавач, що забезпечує генерацію тестового сигналу у вимірюваному кабелі, і приймач-локатор з набором антен (індуктивних, активних, пробників близької дії і т.д.). Передавач може підключатися до тестуємого кабелю прямо чи через індуктивний перехідник. Відповідна схема вимірів представлена на рис. 9.4.

 

В основу роботи приладу Тоnеаrс фірми Tempo Research покладений принцип використання високовольтного імпульсу малої тривалості. У точці обриву кабелю при проходженні високовольтного імпульсу утвориться іонізоване плазмове утворення, що змінює на час опір кабелю. Плазмовий шнур виконує в цьому випадку роль провідника для короткого замикання. Таким чином, навіть у випадку відсутності прямого з'єднання при обриві точка обриву може бути успішно локалізована.

Оскільки прилад використовує для виміру дуже короткий імпульс, його робота не позначається на параметрах кабелю (за винятком точки обриву) і на устаткуванні, підключеному до кабелю.

За даними про тривалість імпульсу визначається орієнтована дистанція до точки обриву. Точна локалізація виконується з використанням портативного переносного індуктивного приймача одночастотного сигналу.

 


Читайте також:

  1. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  2. Будівельні довжини кабелів
  3. Будова оптичних кабелів
  4. Вибір і перевірка проводів та кабелів за нагріванням
  5. Виміри людського буття
  6. Віра, надія, любов як духовно-практичні виміри людини
  7. Духовні виміри буття. Свідомість.
  8. Екранування кабелів
  9. Екранування кабелів зв'язку
  10. Електричне поле двох і трьохжильних кабелів
  11. Електропровідність струмопровідних жил кабелів і проводів




Переглядів: 1600

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Основні типи рефлектограм металевих кабелів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.