Характеристикою магнітного поля є величина магнітної індукції В, рівна відношенню сили F, що діє в магнітному полі на одиницю довжини проводу L, перпендикулярного напрямку поля, до сили струму I у цьому проводі
Одиниця магнітної індукції тесла (Тл) - індукція однорідного магнітного поля, що діє із силою один ньютон (Н) на кожний метр довжини прямолінійного провідника, розташованого перпендикулярно напрямку поля, якщо по цьому провіднику тече струм один ампер (А).
При розрахунку магнітного поля застосовується також вектор напруженості магнітного поля Н
Одиницею вимірювання напруженості магнітного полю є ампер на метр (А/м).
Магнітне поле пов'язане з наявністю струмів і відповідає їхньому просторовому розподілу. При цьому лінії магнітної індукції, що охоплюють контури струмів, мають вигляд замкнутих кривих без фіксованих початків і кінців. Магнітне поле безупинне. Поле, що виникає в просторі, що оточує кабелі або провід, називається зовнішнім, а усередині кабелю - внутрішнім. Результуюче магнітне поле одножильного силового кабелю в екрані або металевій оболонці показане на рис. 3.1.
Рис.3.1 - Магнітне поле одножильного силового кабелю.
Струми в провідниках а й b або струмопровідній жилі й металевій оболонці рівні за величиною й зворотні за знаком, тому напруженості й у будь-якій точці простору поза кабелем також рівні за величиною й спрямовані в протилежні сторони. Таким чином, результуюче магнітне поле поза кабелем дорівнює нулю. Лінії магнітної індукції у такому кабелі розташовуються у вигляді концентричних окружностей усередині кабелю.
У трижильному кабелі в загальній металевій оболонці магнітні поля частково взаємно компенсуються, тому втрати будуть незначні.
Магнітне поле в кабелі викликає збільшення електричного опору струмо-провідних жил внаслідок поверхневого ефекту, появу електродинамічних зусиль і втрат у металевих оболонках.