МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Лекція. Тема 2. Виробництво і його основні чинники. Суспільний продукт.1. Виробництво як процес , його суть і зміст. Типи технологічних способів виробництва. 2. Основні чинники суспільного виробництва та їх взаємодія. 3. Виробничий потенціал і межа виробничих можливостей. 4. Суспільний продукт.
Виробництво – це економічна сфера, в якій відбувається створення матеріальних благ і послуг людською працею з використанням засобів і предметів праці.
Виробництво може знаходитись у стані спокою, руху, застою і розвитку, кризи і піднесення. Процес виробництва – це поняття, яке відображає той його стан, коли усі його елементи і фактори оживають, коли людина своєю працею приводить у рух знаряддя і предмети праці. Саме у процесі виробництва створюються життєві блага. Господарства, підприємства, галузі для того і створюються, щоб забезпечити реальні можливості для здійснення процесу виробництва. Підприємства, на яких процес виробництва зупиняється і не відновлюється перестають бути складовими елементами суспільного виробництва. Поряд із виробництвом і у взаємодії з ним існують такі економічні сфери, як обмін, розподіл і споживання. Кожна із них виконує свою роль у суспільному житті. Але саме виробництво є найважливішою сферою економіки, що визначається такими його особливостями:
Важливим є також стан та рівень розвитку виробництва. Історичний досвід показує, що рівень розвитку виробництва на різних етапах розвитку суспільства, в різних країнах у один і той самий час значно відрізняється. Рівень розвитку виробництва характеризується досконалістю техніки, технології, організації, кваліфікацією, професіоналізмом та культурним розвитком працівників, якістю продукції, її кількістю на душу населення. Він визначає рівень та якість життя людей, міру забезпечення їх корисними благами, зміст і умови праці, співвідношення робочого і вільного часу, рівень зарплати, можливість забезпечення державою захисту своїх громадян від злиднів, голоду і хвороб, злочинців і зовнішніх ворогів, вирішення багатьох соціальних проблем. Рівень розвитку виробництва тісно пов’язаний з рівнем розвитку демократії і політики та громадських свобод. Незаперечним фактором є те, що найбільш розвинені в економічному відношенні країни мають і найвищий демократичний і політичний лад, забезпечують найвищий рівень добробуту своїх громадян. Історія свідчить і про те, що й в умовах тоталітаризму деякі країни досягли високого рівня виробництва. Існує певний зв'язок між рівнем виробництва і екологічною безпекою. Високий рівень розвитку виробництва дозволяє вирішувати питання збереження навколишнього середовища; Суспільне виробництво складається з таких фаз: 1. власне виробництво 2. розподіл 3. обмін 4. споживання Розподіл. Розрізняють такі види розподілу: А)розподіл засобів виробництва; Б)розподіл трудових ресурсів; В)розподіл предметів споживання. У процесі розподілу встановлюється частка кожного(трудового колективу чи окремої особи) в одержанні суспільного продукту. Але щоб отримати саме те, що необхідне для задоволення конкретних потреб суспільства, кожного виробничого підрозділу й окремої людини, продукт має пройти стадію обміну. Обмін виступає в 3х видах: А)обмін діяльністю і здібностями; Б)обмін засобами виробництва; В)обмін предметами споживання. Читайте також:
|
||||||||
|