Уявне представлення даних або візуалізація, належить до можливостей мозку бачити події, предмети, людей в образах. Візуалізація напевне найсильніший інструмент добровільного переконання, який на сьогодні доволі відомий. Візуалізація настільки потужна, що людський мозок не відрізняє уявного від явного. Для мозку уявні події підсвідомо сприймаються дійсністю [38].
Самі по собі дані, що складаються з бітів та байтів на файлі жорсткого диску, невидимі. Щоб побачити дані, і розібратися в них, їх необхідно наочно відобразити. Завантаження масиву даних в програму створення таблиць і буде візуалізацією. Одних таблиць очевидно недостатньо для загального представлення масиву даних, оскільки за ними важко виявити закономірності. Візуалізація дозволяє в цілком іншому світлі побачити ті ж самі дані. Наочне представлення котрих може бути найрізноманітнішим.
Незважаючи на різноманіття графічних засобів, що застосовуються в різних видах комунікації (таблиці, схеми, графіки, матриці та карти), під час ілюстрації кількісних даних застосовуються п’ять основних типів діаграм [41].