Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Захист корпоративних прав



 


на ринку, починають бути агресивними, про що свідчить при­дбання китайським «Sinosteel» австралійського виробника за­лізної руди «Midwest» більш ніж за 1 млрд дол.

Аналітики «Thomson Reuters» зазначають, що обсяг недруж­ніх поглинань за участю американських компаній з початку 2009 р. виріс до 211 млрд дол., що на 140% більше, ніж за ана­логічний період, і є абсолютним рекордом за всю історію амери­канського ринку1.

Форми і види рейдерства, а також ступінь ефективності ви­конання перерозподільчої функції залежать від особливостей інституціонального середовища. Досягнення ефективної струк­тури власності та контролю внаслідок рейдерства можливе ли­ше за умови існування інституціонального середовища, яке б забезпечувало дієвий захист прав підприємців. У США, Німеч­чині та Японії соціально-економічні та інституціональні умови не допустили розповсюдження «диких» методів перерозподілу власності (наприклад, шляхом крадіжок, шахрайства, через про­цедуру банкрутства тощо). При недружніх поглинаннях (ідеть­ся про злиття) керівний склад компанії, що поглинається, не погоджується з негативною для компанії угодою та за підтрим­ки державних органів здійснює ряд заходів, які спрямовані на протидії її поглинання. Саме тому в цих країнах рейдерство у формі ворожих поглинань дозволило вирішити суперечності в структурі власності та контролю, утворивши основи для подаль­шого економічного розвитку.

На межі 1990—2000-х pp. на українському ринку корпоратив­ного контролю з'явилося нове явище — рейдерство (з англійсько­го raid — «напад, захоплення»); виникли стабільні формальні та неформальні групи, що здійснювали систематичну діяльність з установлення контролю над активами інших суб'єктів економі­ки шляхом порушення їх прав та інтересів, заподіяння їм еконо­мічної, репутаційної та іншого виду шкоди бізнесу.

Рейдери й сьогодні діють як окремі фахівці з питань недруж­ніх поглинань підприємств, дехто з них об'єднався в рейдерські компанії, мета яких набагато серйозніша — створити підприєм­ству максимальну кількість проблем, фінансово виснажити його, а потім отримати безпосередній контроль над чужою власністю,

Павлов В. Агрессивная среда / В. Павлов [Електронний ресурс]. - Ре­жим доступу: http://www.mergers.ru/library/publication/pages_51.html.


відібравши у власників об'єкт за безцінь, одержати величезний прибуток від його подальшого перепродажу зацікавленій сто­роні.

Високий рівень прибутковості, окупність затрат та відсут­ність механізмів протидії такій практиці сприяли тому, що про­тягом двох-трьох років на ринок корпоративного контролю, ке­руючись мотивами, далекими від права, вийшли десятки груп, для яких захоплення бізнесу стало основним видом діяльності у викривленій, потворній формі загарбництва.

Перерозподіл активів відбувався на фоні масштабної пере­будови економічної системи з її непереборними суперечностя­ми у структурі власності та контролю за умов відсутності ефек­тивної державної політики протидії захопленням. Надбання та утримання контролю над підприємствами здійснювались знач­ною мірою силовими методами з використанням кримінальних структур і підкупу державних службовців. А законодавча база, яка формувалася поволі й часто непрофесійно, не тільки не запобіга­ла, але навпаки, стимулювала появу різноманітних видів опорту­ністичної поведінки корпоративного підприємництва, оскільки перехід до ринкових відносин був за часом, за етапами, а також за формою їхнього змісту нетрадиційним. Здебільшого це від­бувалося внаслідок відсутності відповідної системи управління та фактично через непідготовленість управлінських кадрів, які звикли до старих методів керівництва, в результаті чого знижу­валася життєдіяльність підприємств, багато з яких досі перебу­вають у затяжному кризовому стані. З цієї причици недружні поглинання в українському сценарії (втім, як і по всій території пострадянського простору) не мають аналогів порівняно з усім цивілізованим світом. Вітчизняні рейдери віддають явну пере­вагу не купівлі підприємства, а його захопленню, застосовуючи іноді навіть відверто кримінальні методи. Такі суспільно небез­печні, негативні діяння у великих обсягах значно послаблюють не тільки корпоративні правовідносини, а й завдають значної шкоди матеріальним потребам та рівню життя громадян; вони послаблюють політико-економічні позиції держави, серйозно впливають на її імідж, посилюючи втрату міжнародного та внут­рішнього авторитету перед усім цивілізованим світом. Серед основних причин цього явища можна назвати прогалини та су­перечності в корпоративному законодавстві країни; мало роз­винуте законодавство у сфері біржової діяльності, політизація


iniWillllllilllllllllllllllllllllllllilllllill ■.. ■... ■... ■... ниш.. ■«<


 
 


Читайте також:

  1. III. Захист інтересів клієнта
  2. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  3. VI. РАДІАЦІЙНИЙ, ХІМІЧНИЙ, БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  7. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  8. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  11. Акустичні засоби|кошти| захисту
  12. Алгоритми захисту цифрової просторової інформації




Переглядів: 360

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Розділ 11

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.