Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хвороби бобових культур.

Аскохітоз. Збудниками хвороби на горосі є гриби роду Ascohyta Lib. При ураженні гороху збудником блідо плямистого аскохітозу на листках і бобах з’являються круглі або овальні світло-бурі плями з темною облямівкою. На стеблах тканини в місцях плям дещо вдавлені, а плями видовжені. На листках, стеблах і бобах гороху, ураженого збудником темно плямистого аскохітозу виникають плями неправильної форми. На сої, кормових бобах аскохітоз з’являється на листка, стеблах і бобах. Розвитку аскохітозу сприяють опади, висока вологість і підвищена температура повітря. Основні джерела інфекційного початку – насіння та рослинні рештки.

Фузаріоз – виявляється у формах кореневої гнилі і в’янення рослин, що можуть спостерігатися одночасно. Збудником фузаріозу є гриби роду Fusarium Pink. Коренева гниль виявляється протягом вегетаційного періоду. Особливо велику небезпеку становить для сходів, спричиняючи загнивання паростків, коренів і сім’ядолей. У молодих рослин спочатку буріє і потоншується підсім’ядольне коліно, а потім прикоренева система.

У кормових бобів на стрижневому і бічних коренях буріє тканина. Листки в’януть, чорніють і відмирають. Джерелами хвороби можуть бути рослинні рештки, ґрунт, уражене насіння.

Сіра гниль – хвороба з’являється переважно на стеблах і бобах. У вологу погоду уражаються і листки. Місця ураження набувають буро-зеленого забарвлення і загнивають. У посушливий період вони мають вигляд буруватих сухих виразок. Уражені органи вириваються сірим шнурком. Стебло часто надламується і листки відпадають.

Біла гниль – уражує горох, кормові боби, квасолю та інші бобові культури. Спочатку на нижній частині стебла утворюються вологі плями, у межах яких пізніше часто розвивається білий пухкий міцелій гриба. Згодом на поверхні або всередині плям утворюються склероції в вигляді чорних грудочок. Тканина при цьому руйнується. Стебла надламуються і рослина гине. Стручки уражених рослин трухлявіють, коріння загниває. У вологу погоду такі боби в більшості обсипаються.

Борошниста роса. Уражуються всі однорічні бобові культури, але кожна спеціалізованою формою паразита. Інтенсивний розвиток борошнистої роси спостерігається в середині літа. Уражені листки стебла на горосі, також квітки та боби вириваються білим борошнистим нальотом. Джерелом хвороби є післязбиральні рештки та багаторічні дикорослі бобові.

Пароноспорос. Уражуються горох, соя, вика, кормові боби. На кожній культурі паразитує окремий вид гриба. Уражуються відростаючі верхівки стебла, листки та боби. Хвороба поширюється у вигляді місцевого і дифузного ураження. У першому випадку на листках з’являються круглі хлоротичні плями, які з нижнього боку вкриваються сіро – фіолетовим нальотом; на стеблах і бобах плями розмивчасті. У період достигання внутрішні стулки бобів і внутрішні оболонки насіння іноді набувають кремового або фіолетового відтінку.

Насіння у хворих бобах недорозвинене, має низьку схожість. Збудник хвороби зберігається у рослинних рештках, ґрунті та насінні.


Читайте також:

  1. Автоімунні хвороби
  2. Анамнез хвороби
  3. Аутосомно-рецесивні хвороби
  4. Бактеріальні хвороби
  5. Бактеріальні хвороби
  6. Бобових трав на корм.
  7. Ботанічна характеристика та біологічні особливості овочевих культур.
  8. Велике князівство Литовське: Особливості взаємодії давньоруської та литовської культур.
  9. Вірусні хвороби
  10. Вірусні хвороби
  11. Геномні хвороби, зумовлені зміною кількості хромосом.
  12. Гостра і хронічна променеві хвороби




Переглядів: 1921

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи боротьби із шкідниками бобових культур. | Шкідники і хвороби технічних культур та заходи боротьби з ними Шкідники ріпаку та заходи боротьби з ними

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.