Заходи боротьби із шкідниками бобових культур включають як агротехнічні так і хімічні методи. Слід уникати розміщення посівів гороху, бобів поблизу старих конюшинищ, лісових смуг де є бобові б/трави.
У захисті гороху від пошкодження бульбочковим довгоносиком добрий ефект дає рання сівба. Молоді рослини встигають зміцніти до масового виходу жука із зимівлі. При збиранні бобових культур старатись збирати в стислі строки, щоб не висипалось зерно на землю, яке є кормом для шкідників. Звільнену площу від посівів, слід глибоко приорювати (не менше 20 см). При цьому приорюються також жуки, які встигли вилізти з зерна й оселитись на поверхні ґрунту. Цими прийомами знищується також горохова плодожерка.
Хімічні засоби боротьби застосовують комплексно проти багатьох шкідників. Для знищення горохового, бобового зерноїдів, горохової і бобової попелиці посіви на початку цвітіння обробляють Бі-58 новий, 40%-ий 0,8л/га. Фуражне зерно гороху, яке залишається на тривале зберігання можна покрити трьох сантиметровим шаром порошковидної крейди. Жуки горохового зерноїда, які проникають у цей шар, гинуть.