Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бактеріальні хвороби

Pак або зобоватість кореня це - шаровидний наріст який розвивається в верхній частині кореня, розростається поступово і досягає великих розмірів, деколи перевищує вагу кореня. Поверхня наросту зморшкувата. Можливий також розвиток маленьких наростів і на листках. Заражаються цією хворобою окремі рослини. Бактерії збудники цієї хвороби потрапляють в корені через маленькі отвори. Ця хвороба спричиняє зниження вмісту цукру на 10-14%.

Дуплистість кореня. Судинні тканини кореня при поражені стають безколірні (світліють), а кругом них них розвивається рожева або червоно-коричнева гниль, яка потім заражає весь корінь. Поражені корені стають пустими (дуплистими) не гинучи. Вона добре розвиваються при високих температурах. (25-30 °С).

Грибкові хвороби:

Коренеїд (чорна ніжка) спричиняється комплексом грибних мікроорганізмів. Уражує сходи і молоді проростки буряків, у яких підсім'ядольне коліно і корінці буріють, вкриваються чорними плямами і смужками. У нижній частині підсім'ядольного коліна тканина загниваєтьоя і потоншується, в наслідок чого рослини в'януть і гинуть. Після утворення 2-3 справжніх листків розвиток хвороби припиняється, але в рослини ураженої коренеїдом, спостерігається перетяжка шийки і деформація коренеплодів, від чого урожай знижується.

Пероноспороз ( несправжня борошниста роса) - уражує молоді центральні листочки буряків першого року, а на насінниках пагони, стебла, квітки, клубочки. Листки стають світло зеленого кольору, стають ламкими, скручуються краями до низу. З нижнього боку листка з'являється сіро-фіолетовий наліт.

Розвитку хвороби сприяє висока вологість повітря і прохолодна погода. В гарну суху погоду розвиток хвороби припиняється.

Насінники які виростають з таких коренів, весною служать джерелом інфекції для фабричних буряків, тому їх не можна розміщувати біля посівів насінників. Втрата врожаю досягає - 50%, а заражені корені при збиранні в кагатах загнивають.

Борошниста роса. Збудник хвороби уражує листки, стебла і насіння. Проявляється на листках у вигляді білого павутинчастого нальоту. У другій половині вегетації на грибниці утворюються чорні крапки плодових тіл грибка. Уражені лиски жовтіють і відмирають.

Хвороба інтенсивно розвивається в умовах жаркої сухої погоди, коли середня температура повітря досягає (+22 - +25С) в другій половині літа.

Церкоспороз уражує листки, стебла і черешки дорослих рослин. На уражених лисках є круглі світло-бурі плями діаметром 1-4 мм з темно червоно-бурого кольору. У вологу погоду плями з обох боків покриваються сірувато-білим бархатистим нальотом. Збудник хвороби зимує на уражених після збирання рештках.

Найбільш інтенсивно розвивається гриб у теплу вологу погоду, коли відносна вологість перевищує 70%. а температура - +15С. Уражені церкоспорозом листки відмирають в кінці серпня - на початку вересня. При сильному ураженні різко знижується урожай і врожайність коренеплодів.

Іржа уражує листки, стебла, черешки і клубочки насіння! Укінці травня на початку червня на посівах з'являється оранжеві випуклі плями, які потім перетворюються в жовтувато-бурі подушечки літніх спор.

Заходи боротьби з хворобами на посівах буряків:

1.Заходи боротьби проти вірусних хвороб зводяться до вирощування насінників із здорових коренів, а також обприскування крайових смуг завширшки 40-60 м при появі крилатих форм попелиці.

2.Із хімічних заходів обробки з короїдом добрі результати дає протруювання посівів ТМТД (4 кг/т). За шість місяців до сівби, а також боронування посівів в наслідок появи кірки ґрунту.

3.Застосування фунгіцидів під час вегетації:

проти церкоспорозу — фундазол 50% - 0,6 л/га в 2-3 декаді липня.

проти переноспорозу — арцерид 2,0 кг/га, ридоміл 1,0 кг/га, цинеб З-4 кг/га в фазі вилочки 1-ої пари справжніх листків.

борошнистої роси — байлетон 25% - 0,6кг/га, фундазол - 0,6кг/га обробка посівів в -2-3 декаді липня.

Іржа - байлетон 25% - 0,6 кг/га, полікарбацин 80% -2-3 кг/га обробка посівів в кінці липня.


Читайте також:

  1. Автоімунні хвороби
  2. Анамнез хвороби
  3. Аутосомно-рецесивні хвороби
  4. Бактеріальні інфекції
  5. Бактеріальні хвороби
  6. Вірусні хвороби
  7. Вірусні хвороби
  8. Геномні хвороби, зумовлені зміною кількості хромосом.
  9. Гостра і хронічна променеві хвороби
  10. ГОСТРІ АЛЕРГІЧНІ СТАНИ. ГОСТРА СУДИННА НЕДОСТАТНІСТЬ.ІНФЕКЦІЙНІ, ШКІРНІ І ВІНЕРІЧНІ ХВОРОБИ.
  11. Грибкові хвороби




Переглядів: 1332

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хвороби цукрових буряків та заходи боротьби з ними | Шкідники і хвороби бульбоплодів та заходи боротьби з ними

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.