Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хвороби та шкідники льону.

Льонова блішка. Поширена всюди, але найбільшої шкоди завдає на Поліссі та Лісостепу України.

Жук зверху темно-зелений, рідше сірий з бронзовим відтінком, знизу чорний, завдовжки 1,5-2 мм, ноги товсті. Личинки молочно-білі, видoвжено-циліндричні, завдовжки - 4-5 мм. Зимують жуки під рослинними рештками, а також у поверхневому шарі ґрунту. З'являється наприкінці квітня, початку травня і живе спочатку на бур'янах, а після сходів льону переміщується на нього. Самки відкладають до 300 яєць у верхній шар грунту, на коріння льону або біля них. Наприкінці червня - початку липня личинки заляльковуються і незабаром з'являються жуки нового покоління, які в серпні перелітають у місце зимівлі. Шкоди завдають жуки і личинки. Жуки на весні пошкоджують сім'ядольні і молоді справж­ні листки, ввигризаючи в них виразки, також підгризають корені, а пізніше - шкірку на стеблах достиглих рослин, що призводить до погіршення якостей волокна. Личинки живляться корінцями.

Льоновий трипс - поширений повсюди. Самка завдовжки до 1 мм, темно-сіра або чорно-бура, передні крила затемнені. Личинки жовті.

Зимують дорослі комахи в ґрунті на глибині 20-40 см, головним чином на полях після льону. Навесні при прогріванні ґрунту до 14 °С вони виходять на поверхню і живляться на квітках різних рослин, а потім перелітають на льон. Самки відкладають до 80 яєць у тканини рослин, бутони, зав'язь. В середині червня з'являться личинки, які розвиваються на рослинах протягом 20-25 днів, а потім вони залазять в грунт, де через 3-4 дні перетворюються в дорослих комах, які залишаються на зимівлю. Дорослі трипси та личинки поширюються в основному в верхівках рослин, внаслідок чого вони розгалужуються, затримуються в розвитку, а іноді зовсім припиняють ріст.

Льонова плодожерка — поширена майже повсюди. Передні крила жовтуваті з широкою коричневою смугою вздовж зовнішнього краю. Задні крила і нижній бік передніх крил — сірі. Гусениця зеленувато-біла, тіло вкрите рідкими білими волосками, завдовжки 7-8 мм. Зимують гусениці в коконах у коробочках льону, що залишаються на полі після збирання, в рослинних рештках або в ґрунті. Заляльковуються наприкінці квітня початку травня. Самки відкладають поодинокі яйця на верхівкові листки та чашолистки. Середня плодючість самки - близько 70 яєць. Гусениці вгризаються в бутони квітки, а пізніше в коробочки, виїдаючи насіння.

У другій половині липня - серпні з'являються метелики другого покоління, гусениці якого залишаються на зимівлю.

Совка - гамма поширена повсюдно. Пошкоджує льон, коноплі, бобові, картоплю, кукурудзу, овочі та інші. Передні крила метелика сіруваті або темно-бурі з сріблястою плямою у вигляді грецької літери "гамма", а задні - сірувато-жовті з буруватою торочкою. Гусениця зеленуватo - жовта. Має 8 не завжди ясних повздовжніх ліній на спині та блідо-жовту смужку по боках. Зимують гусениці, лялечки та метелики під рослинними рештками на межах полів, у лісосмугах. Літ метеликів спостерігається з початку квітня і до осені. Самка відкладає від 1 до 6 яєць, переважно з нижнього боку бур'янів, а також буряків, соняшнику, капусти. Плодючість самки до 500-1500 яєць. Гусениці розвиваються 160-25 днів, заляльковуються влітку, для чого вони обплітають павутинням декілька стебел льону. Протягом вегетації розвивається три покоління шкідників. Гусениця пошкоджує листки льону, обгризаючи їх з країв або з'їдаючи повністю, вони також нищать квіти, зав'язь, зелені коробочки і стебла, внаслідок чого зменшується кількість волокна.

Заходи боротьби проти шкідників льону:

Проти льонової блішки. Сівба льону в ранні стислі строки. При виявленні перших жуків обприскують базудіном 60% (1,7 л/га), а якщо понад 10-15 особин на 1 м2 оброблюють всю площу.

Проти льонового трипса. Ранні строки сівби льону. Дотримання просторової ізоляції. При заселенні шкідниками понад 10% рослин на початку бутонізації (40-50 імаго та личинок на рослину) посіви обробляють Бі-58 новий, 40% (0,5-1,0 л/га).

Проти льонової плодожерки. Знищення після збирання решток, а також зяблева оранка. Підчас бутонізації посіви обробляють препаратом Бі-58% новий 40%(0,5-1,0 л/га).

Проти совки — гамма. Знищення бур'янів, розпушування рядів у міжряддях, зяблева оранка, ранні строки сівби. Випуск трихограми підчас масового відкладення яєць. При чисельності гусениць першого покоління понад 5 особин на 1 м2, а другого 10 особин на 1м2 посіви обробляють препаратом Бі-58 новим (0,5-1,0 л/га).


Читайте також:

  1. Автоімунні хвороби
  2. Анамнез хвороби
  3. Аутосомно-рецесивні хвороби
  4. Бактеріальні хвороби
  5. Бактеріальні хвороби
  6. Вірусні хвороби
  7. Вірусні хвороби
  8. Геномні хвороби, зумовлені зміною кількості хромосом.
  9. Гостра і хронічна променеві хвороби
  10. ГОСТРІ АЛЕРГІЧНІ СТАНИ. ГОСТРА СУДИННА НЕДОСТАТНІСТЬ.ІНФЕКЦІЙНІ, ШКІРНІ І ВІНЕРІЧНІ ХВОРОБИ.
  11. Грибкові хвороби
  12. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика




Переглядів: 1212

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходами боротьби крім агрохімічних є протруювання та інкрустація насіння для чорної ніжки. | Хвороби льону-довгунця та заходи боротьби з ними

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.