Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Догляд за рослинами

Догляд за рослинами картоплі передбачає створення сприятливого водно – повітряного режимів, а також знищення бур’янів та хвороб. Значної шкоди молодим рослинам картоплі завдають бур’яни. Вони проростають швидше ніж бульби , споживаючи велику кількість вологи та поживних речовин. На ділянках де висаджують бульби , на 6-7 день після садіння слід провести механічне розпушення міжрядь і гребенів за допомогою просапних культиваторів ,щоб знищити бур’яни у фазі так званої білої ниточки і якісно розпушити ґрунт. Для боротьби з бур’янами можна застосовувати гербіциди. Перед появою сходів на поверхню поля вносять зенкер - 70%(0,5- 1,5 кг/га) чи стомп33%. У зв’язку з тим, що дія гербіциду полягає в утворенні плівки на поверхні ґрунту, після внесення гербіциду не бажано проводити механічні обробітки. Із шкідників найбільшої шкоди картоплі завдає колорадський жук , з хвороб – фітофтороз. Боротьба з хворобами та шкідниками (знищення дерев, підвищення врожайності, поліпшення якості картоплі). Одна личинка колорадського жука за 3 дні може знищити до 40 кв. см листкової поверхні. Знищення 10-15% листкової поверхні у рослин картоплі призводить до зниження врожайності бульб на 18-35%. Для боротьби з колорадським жуком використовують біологічні та хімічні методи. З біологічних препаратів для боротьби з колорадським жуком рекомендують використовувати фітоверм 0,2% к.е. (0,3-0,4л/га) проти 1-3 поколінь личинок. З хімічних препаратів на присадибних ділянках , дачах і городах дозволено використовувати фастак 10%( 6 мл препарату), аріво25%- 4,5 мл, децис 2,5%- 6 мл, карате 5%,регент 50- 60 мл на 30 л води з розрахунку 10 сотих.

У фермерських господарствах, де картоплю вирощують на більших площах, для боротьби з колорадським жуком, можна використовувати такі інсектициди: фастак,10%к.е. (0,07-0,1 л/га), децис, 2,5% (0,1-0,15 л/га), карате, 5% к.е. (0,1 л/ га), шерпа, 25% к.е. (0,1-1.16 л/га) та регент, 80 в.г. (0,020-0,025 кг/га).

Серед хвороб картоплі і найбільш поширений, і небезпечний фітофтороз. При ураженні вегетативної маси більш, як на 75% врожайність знищується на 50% і більше, а товарність бульб - в двічі. В останні роки крім традиційної, листової, значного поширення набула стеблова форма фітофторозу, яка призводить до ще більш втрат. Листкова форма фітофторозу інтенсивно розвивається в період змикання рядків картоплі при високій вологості повітря і температурі 20-21 °С. При ураженні хворобою на краях листків нижнього ярусу з'являються сірувате - білі масні плями, пізніше листки чорніють, звисають до низу, у вологу погоду, зогнивають та відпадають. Стеблова форма фітофторозу уражає рослини, раніше, ніж листкова. На стеблах з'являються, темні плями або смуги. Уражені тканини висихають. Для боротьби з фітофторозом використовують препарати контактної дії, дотримуючись оптимальних строків обприскування та норм витрати препаратів .Перший обробіток посівів картоплі проти фітофторозу, рекомендується проводити на посівах картоплі профілактично, до появи плям фітофторозу на рослині - в період змикання бадилля в рядках - одним із контактних препаратів: дімаком М- 45, 80% з.п. (1,2-1,6 кг/га) полікарбоцином, 80% з.п. (2,4 кг/га) або 1% розчином бордосокої рідини.

Через 6-7 днів необхідно обприскувати препаратами системно - контактної дії з інтервалом 10-14 днів (3-4 обробки за сезон.). В країнах Західної Європи обробіток рослин від фітофторозу проводять обов’язково препаратом системно-контактної дії, тільки в цей час відбувається інтенсивне проростання вегетативної маси картоплі. Після змикання бадилля в рядках обприскують контактними препаратами. Із системно – контактних препаратів найбільш ефективними проти фітофторозу є акробат МЦ 69%- кг/га та ридоміл МЦ 72% з.п. –2,5 кг/га. Норма витрати робочої рідини при оприскуванні на площі 1 га – 300- 400 л води.


Читайте також:

  1. Взаємодія між рослинами у фітоценозах
  2. Визнання наявності недоліків, дефектів, недоглядів
  3. ВИЗНАЧЕННЯ РОЛІ І МІСЦЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДІТЬМИ В ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ. ОСНОВИ ЕТИКИ ТА ДЕОНТОЛОГІЇ В ПЕДІАТРІЇ.
  4. Вимоги до персоналу, що обслуговує виробниче обладнання доглядає тварин.
  5. Дезінфекція гною, гноївки, ґрунту, води. Дезінфекція спецодягу, взуття, предметів догляду за тваринами, збруї. Дезінфекція транспортних засобів, інкубаторів, вагонів та вуликів.
  6. Державні програми щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей.
  7. Догляд за бетоном і розопалублювання.
  8. Догляд за газонами
  9. Догляд за деревами і чагарниками
  10. Догляд за дитиною, яка народилась шляхом операції кесаревого розтину
  11. Догляд за живоплотами
  12. Догляд за квітниками




Переглядів: 471

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Терміни та способи садіння | Збирання та зберігання врожаю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.