Електрообладнання, яке використовують для вмикання, вимикання, підтримання режиму, а також захисту всього приладу від непередбачених обставин, характеризується різноманітністю конструкцій і видів і перш за все залежить від призначення машини, типу електродвигуна.
В залежності від режиму роботи електропобутової машини (автоматичний або під наглядом людини) підбирають відповідний тип пускозахисної апаратури. Для вмикання електропобутових машин, які працюють в неавтономному режимі, використовують неавтоматичні способи (вимикачі, перемикачі, пускові кнопки, пускачі і ін).
Для вмикання електропобутових машин, які мають двигуни невеликої потужності і один режим роботи (вентилятори, зволожувачі повітря, надплитні фільтри і ін.) використовують вимикачі арматурні. Такі вимикачі розраховані на номінальний струм до 2,5 А, мають захищене виконання і малі габарити. За місцем встановлення вони поділяються на: вимикачі, які монтують на шнурі (прохідні, кінцеві), і вимикачі, які монтуються на самому приладі. Ці вимикачі розрізняються конструкцією, а для замикання і розмикання контактів використовують перекидні, кнопочні, повзункові і поворотні механізми.
Для електропобутових машин, які мають декілька режимів роботи (двошвидкісні вентилятори, тепловентилятори, міксери) використовують двопозиційні або багатопозиційні перемикачі.
Сучасні машини з колекторними електродвигунами, наприклад, пилососи, електродилі, крім двополюсних вмонтованих вимикачів додатково мають електронні приспосіблення, які дозволяють плавно регулювати частоту обертів електродвигуна.
Для вмикання електродвигунів побутових машин, які працюють в автоматичному і напівавтоматичному режимі, застосовують пускові реле. Пускові реле відносяться до приладів дистанційного керування і застосовуються для вмикання і вимикання
За принципом роботи пускові реле можуть бути трьох типів: