Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мікробні препарати проти шкідливих комах

У 1863 р. Л.Пастер установив мікробну природу інфекційних захворювань комах. Трохи пізніше І І.Мечников виявив у личинок хлібного жука кузьки (Anisoplia austriaca) захворювання, що зумовлюється зеленою мускардиною (Metarrhizium anisopliae) і грибом (Entomophthora anisopliae).

Ґрунтуючись на результатах вивчення цього питання, 1.1.Мечников у 1879 р. у своїй доповіді "Про застосування грибних хвороб для знищення шкідливих комах" висунув ідею біологічного методу боротьби з комахами-шкідниками. Проте успішне втілення цієї ідеї в практику розпочалось лише в другій половині XX ст.

У нашій країні і за кордоном особливу увагу привернули дослідження на бактеріях з роду Bacillus thuringiensis, щоуражають багатьох шкідників сільськогосподарських і лісових культур. Характерною особливістю цих ентомопаразитів є наявність у їхніх клітинах кристалічних утворень, дуже токсичних для комах. Коли пожива, яка містить ці своєрідні мікробні токсини, потрапляє в кишечник гусені, то спричинює параліч, і гусінь гине.

Помітних успіхів у розробці та застосуванні мікробних препаратів для боротьби зі шкідливими комахами досягли російські вчені Є.В.Талалаєв, Н.П.Ісакова та інші. Є.В.Талалаєв виділив із хворої гусені сибірського шовкопряда бактерію Bacillus dendrolimus, яка належить до групи Bacillus thuringiensis. Препарат дендробацилін, який містить цю бактерію, використовується не тільки проти сибірського шовкопряда, а й проти бавовникової совки та інших шкідливих комах. Другий мікробний препарат, виготовлений на цих же бактеріях, виявився ефективним у боротьбі проти великої групи листоїдних комах-шкідників овочевих і плодових культур.

Ефективність цього біологічного методу боротьби зі шкідниками рослин подекуди буває досить високою. Зафіксовано випадки, коли застосування мікробних препаратів викликало масову загибель шкідників. Проте результати застосування мікробіологічного методу значною мірою залежать від кліматичних умов, стану шкідників та інших чинників.

Збудниками інфекційних захворювань шкідливих комах можуть бути також гриби і віруси. Наприклад, мускардиновий гриб Beauveria bassiana використовують для виготовлення препарату боверину, що застосовується проти гусені соснового і шовковичного шовкопрядів, яблуневої плодожерки тощо. В Україні створено сім препаратів вірусної природи: віріон ЕКС проти гусениць капустяної совки, віріон ГЯП - проти яблуневої плодожерки та ін. (В.П.Патика та співавтори, 1993).

В різних країнах світу на основі патогенних мікроорганізмів випускаються понад 50 препаратів для боротьби з 200 видами шкідливих комах. Найкраще налагоджено виробництво таких бактеріальних препаратів: ентобактерин, дендробацилін, ліпідоцид, а з грибкових препаратів - актиній, боверин та ін.


Читайте також:

  1. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  2. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  4. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.
  5. Аргументи на користь і проти державного регулювання аграрної сфери
  6. Боротьба проти гетьманату
  7. Боротьба Русі проти монголо-татрської навали
  8. Боротьба Русі проти монголо-татрської навали
  9. Боротьба руських земель проти іноземних поневолювачів в XIII ст.
  10. Боротьба укр. селянства проти політики “воєнного комунізму”. Н. Махно.
  11. Боротьба українських козаків проти турецько-татарської агресії. П.Сагайдачний - видатний військовий та політичний діяч України.
  12. Боротьба українського козацтва проти турецько-татарської агресії.




Переглядів: 1409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Антибіотики | Контрольні питання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.