Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технологічні вимоги до конструкції деталей

При конструюванні литої деталі необхідно враховувати ливарні властивості матеріалу, що заливається, тобто сплаву: рідкотекучість, кристалізацію і усадку.

Рідкотекучесть – це здатність металів і сплавів текти в розплавленому стані каналами ливарної форми, заповнювати її порожнини і чітко відтворювати контури виливки. Сплави, що затвердівають при постійній температурі, мають кращу рідкотекучість, ніж сплави, що утворюють тверді розчини і затвердівають в інтервалі температур. Чим більша рідкотекучість, тим тонше може бути отримана стінка виливки. У той же час рідкотекучістъ залежить від умов тепловіддачі.

Кристалізація сплаву відбувається у напрямі, перпендикулярному поверхні тепловіддачі. Швидкість кристалізації змінюється від максимальної у поверхні до мінімальної у центрі стінки виливки. Одночасно відбувається зростання кристалів - зерен. Для формування рівномірної та дрібнозернистої структури бажано зменшувати товщину стінок.

Усадка - властивості металів і сплавів зменшуватися в об’ємі при охолодженні.

Перелічені властивості сплавів визначають конструктивні особливості деталей, отриманих литтям: рівностінність, радіуси заокруглень, плавні переходи, ухили, отвори і армування.

Рівностінність. Задля більш рівномірної усадки й відсутності усадочних раковин товщина стінок виливки по всій висоті мусить бути однаковою. Задля збереження необхідної міцності деталі виливок посилюється ребрами жорсткості. Товщина стінок виливків залежить від методів лиття і литтєвих сплавів.

Радіуси заокруглень. Радиуси заокруглень запобігають появі тріщин у місцях з’єднання стінок внаслідок нерівномірності кристалізації. Гострі краї допускаються лише з боку площини рознімання ливарних форм.

Переходи від товстих перетинів до тонких повинні прагнути бути плавними.

Ухили і конусність. На поверхнях,що не обробляють, і розташованих перпендикулярно площині рознімання, слід передбачити ухили і конусность. Виходячи з неприпустимості з конструктивних міркувань на конусність має бути припуск, а потім її видаляють при механічній обробці.

Отвори. Рекомендується виготовляти отвори відразу при литті, оскільки при подальшому свердлінні в потовщеннях виливків розкриваються усадочні чи газові раковини. За необхідності отримання отворів з чистою поверхнею і точними розмірами залишають припуски на механічну обробку.

Армування використовують у тому випадку, коли метал деталі в повному об’ємі відповідає вимогам, наприклад, за міцністю чи антифрикційними властивостями, воно помітно розширює сферу застосування литих деталей в пристроях ЗВТ. Метод армування виливків широко застосовується при литті під тиском.

 

 


Читайте також:

 1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
 2. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
 3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
 5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
 9. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
 10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
 11. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
 12. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тривалість заняття: 4 год. | Контроль якості виливків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.