У виробництві ЗВТ з метою зниження металоємності і трудомісткості окремі деталей виготовляють з литих заготівельк - виливків. До таких деталей відносять корпуси складальних одиниць приймачів, передатчиків; деталей антенних пристроїв, волноводних ліній; радіатори охолодження; деталі механізмів різних систем; постійні магніти.
Основними операціями технологічних процесів отримання виливків є: плавка металу, заливання розплаву до форми, видалення виливки з форми після його затвердіння, відрізка литників, термообробка.
Залежно від використання технологічного устаткування й конструкції ливарних форм розрізняють такі види ливарних процесів: лиття під тиском, лиття в металеві форми, лиття в оболонкові форми, лиття в піщані форми. Область застосування того чи іншого способу лиття визначається об’ємом виробництва, вимогами до геометричної точності, економічної доцільності.
Типовим технологічним устаткуванням є плавильні печі, машини для лиття під тиском, машини відцентрового лиття, формувальні машини, сушильні агрегати, металорізальні верстати для видалення литників.
Технологічним оснащенням є прес-форми, ливарні форми, моделі, металеві ливарні форми - кокілі тощо.
Залежно від призначення деталі, її конструкції для одержання виливків застосовують: сталі та сплави з додаванням алюмінію, міді, титану, магнію. Технікоекономічна ефективність процесів лиття обгрунтована можливістю виготовлення заготовок для деталей складної форми, з достатньої точністю розмірів при раціональному використанні сплаву.