Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 2. Облік грошових коштів.

Розділ 1. Основи побудови фінансового обліку.

Зміст лекції.

1. Облікова політика на підприємствах.

2. Об’єкти фінансового і управлінського обліку.

 

1. Облікова політика – сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для складання і подання ФЗ.

Підприємство самостійно визначає облікову політику, а її вибір залежить від специфіки підприємства, особливостей організації управління, правових норм діяльності, особливостей комерційної діяльності, поточних і довготермінових цілей.

Вимоги до вибору облікової політики:

· стабільність протягом тривалого періоду (від одного звітного р. до наступного) і підтримання її в усіх видах діяльності підприємства;

· регламентація принципів діючою нормативною базою;

· повідомлення зовнішніх користувачів інформації про зміни в обліковій політиці підприємства.

Зміна облікової політики можлива у разі реорганізації підприємства (злиття, поділу, приєднання), зміни власників, змін у законодавстві або в нормативному регулюванні БО в Україні, впровадження нових методів БО. При визначенні облікової політики на підприємстві складається і затверджується Наказ про облікову політику.

 

2. Фінансовий облік – комплексний синтетичний облік всіх засобів і коштів і всієї економічної діяльності підприємства.

Мета фінансового обліку – надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої і неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності і рух грошових коштів підприємства.

Об’єкти фінансового обліку:

 

Управлінській облік – процес виявлення, вимірювання, накопичення, аналізу, підготовки, інтерпретації і передачі інформації, що використовується управлінською ланкою для планування, оцінки i контролю всередині організації і для забезпечення відповідного підзвітного використання ресурсів.

Мета управлінського обліку – забезпечення внутрішніх інформаційних потреб керівництва даного підприємства про прибутки і витрати.

Об’єкти управлінського обліку:


Зміст лекції.

1. Правила здійснення касових операцій.

2. Порядок визначення ліміту каси.

3. Правила готівкового розрахунку підприємств.

4. Правила оформлення касових операцій.

5. Синтетичний облік касових операцій.

6. Порядок інвентаризації каси.

7. Порядок відкриття рахунків в банках.

8. Характеристика форм розрахункових документів при обліку коштів на рахунках у банках.

9. Синтетичний і аналітичний облік банківських операцій.

 

1. Згідно з П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів», грошові кошти – готівка, кошти на поточних депозитних і інших рахунках у банках. Для обліку грошових коштів передбачені активні рахунки 30 «Каса», 31 «Рахунки в банках», 33 «Інші кошти».

Касові операції – операції підприємств (підприємців) між собою з ФО, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку.

Каса підприємства – спеціально обладнане приміщення або місце, призначене для приймання, видачі і зберігання готівкових коштів, інших цінностей і касових документів. Усі операції по руху грошей здійснює касир, який несе повну матеріальну відповідальність за збереження грошей і цінних паперів в касі. Касиру забороняється передовіряти виконання дорученої йому роботи іншим особам. На підприємствах, де за штатним розписом не передбачена посада касира, обов’язки можуть виконуватися бухгалтером чи іншими працівниками за письмовим розпорядженням керівника за умови укладання з ними Угоди про повну матеріальну відповідальність.

У разі відсутності касира цінності, що передані йому під відповідальність, перераховуються іншим касиром, якому вони передаються, у присутності керівника і головного бухгалтера або в присутності комісії, призначеної керівником. Про результати перерахування і передавання цінностей складається Акт за підписами зазначених осіб.

Книга обліку – касова книга, книга обліку доходів і витрат, книга обліку виданих і прийнятих старшим касиром грошей або книга обліку розрахункових операцій. Книга обліку доходів і витрат – документ установленої форми, що застосовується відповідно до законодавства України для відображення руху готівки. Книга обліку виданих і прийнятих старшим касиром грошей – книга, що застосовується для обліку готівки і сплачених документів.

Книга обліку розрахункових операцій – прошнурована і належним чином зареєстрована в органах ДПСУ, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).

Умови для надійного зберігання грошей:

  • готівка і цінні папери зберігаються у вогнетривких металевих шафах, які після закінчення роботи закривають ключем і опечатують сургучною печаткою касира;
  • ключі від металевих шаф і печатки зберігаються в касира, а дублікати – в опечатаних касиром пакетах зберігаються в керівника;
  • забороняється зберігати гроші і цінні папери, які не належать даному підприємству.

2.Зберігати в касі готівкові кошти дозволяється в межах лімітів, які установлюються підприємствомсамостійно. Ліміт залишку готівки – її граничний розмір, що може залишитися в касі підприємства на кінець робочого дня.

Розрахунок ліміту готівки в касі проводиться на підставі середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси протягом 3 будь-яких місяців підряд з останніх 12, що передують терміну встановлення ліміту каси. Розрахунок залишку ліміту готівки в касі підписується головним бухгалтером і керівником і затверджується наказом.

Правила лімітування:

  • перевищення ліміту допускається тільки в дні виплат, пов’язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів – протягом 3 робочих днів;
  • невикористані суми грошей повертаються на рахунок в банк;
  • якщо підприємством не встановлено ліміт каси, то він вважається нульовим і вся готівка, що перебуває в касі наприкінці робочого дня, вважається понадлімітною;
  • при перевищенні ліміту – застосовується фінансова санкція.

 


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  6. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  11. Аналіз грошових активів підприємства
  12. Аналіз грошових активів підприємства.




Переглядів: 351

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рахунок операцій з капіталом та фінансових операцій | Матеріальна відповідальність підприємств за порушення правил готівкового обігу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.