Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Матеріальна відповідальність підприємств за порушення правил готівкового обігу.

 

 

Вид порушення Розмір фінансової штрафної санкції
1. Перевищення встановлених лімітів залишків готівки в касі  
2. Неоприбуткування (неповне оприбуткування) готівки в касі  
3.
Відсутність лімітів залишків кас у разі, коли банки повинні встановлювати такі ліміти (застосовується до банків).  
4. Виплата готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції (робіт, послуг) і інших касових надходжень на виплату зарплати, матеріального заохочення, допомоги, компенсацій за наявності податкової заборгованості  
5.
Перевищення встановлених термінів використання наданої під звіт готівки, видача готівки під звіт без повної звітності за раніше видані кошти  
6. Проведення розрахунків готівкою без подання одержувачем коштів платіжного документа, що стверджує сплату покупцем готівкових коштів  
7. Використання отриманих в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням  

 

3. Правила готівкового розрахунку підприємств:

  • За умовою повного звіту конкретної особи за раніше виданими їй сумами.
  • Розрахунки готівкою підприємств між собою, з підприємцями і ФО проводяться за рахунок коштів, одержаних з кас банків, готівкової виручки, отриманої від реалізації, інших касових надходжень.
  • Сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) згідно з постановою Правління НБУ «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» не повинна перевищувати 10 000 грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.

Відповідальність за порушення термінів повернення надмірно витраченої готівкипередбачена ЗУ «Про ПДФО». Надмірно витрачені засоби – засоби, видані працівнику підприємства з каси понад встановлені суми, по яких він відзвітував:

  • не повернених у 3-денний термін – штраф у розмірі 15% суми надмірно витрачених коштів;
  • не повернених до кінця місяця – штраф у розмірі 15% суми надмірно витрачених коштів і з неповерненої суми утримується ПДФО при розрахунку суми підлягаючих обкладенню ПДФО;
  • перевищення термінів використання виданої під звіт готівки – штраф 25% від виданих під звіт сум для підприємства.

Штраф і ПДФО утримуються підприємством за рахунок будь-якого доходу працівника, що підлягає обкладенню ПДФО, після його оподаткування. Якщо суми такого доходу не вистачає на покриття цих сум, то їх погашення повинне проводитися за рахунок доходу наступних місяців.

Розрахунок суми підлягаючих обкладенню ПДФО:

k = 100 : (100 – Сп)

де k – коефіцієнт;

Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування.

 

4. Правила оформлення касових операцій:

  • Приймання готівки в касу оформляється «Прибутковим касовим ордером» (ф. №КО-1), підписаним головним бухгалтером і видача квитанції за підписами головного бухгалтера або особи, ним уповноваженої, і касира, завірена печаткою касира або відбитком касового апарата.
  • Видача готівки з каси оформляється«Видатковим касовим ордером» (ф. №КО-2), підписаним керівником і головним бухгалтером підприємства. Якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах (заявах, рахунках) є дозвільний напис керівника підприємства, то його підпис на видаткових касових ордерах необов’язковий.
  • Приймання і видача грошей за КО можуть проводитися тільки в день їх складання.
  • Виправлення в КО не допускається.
  • КО заповнюються ручкою, за допомогою друкарських машинок, комп’ютерних записів, які б забезпечили збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання документів.
  • КО нумеруються окремо в послідовності від початку до закінчення року і реєструються бухгалтерією в «Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів» (ф. №КО-3, КО-3а).
  • Рух грошей у касі відображається в «Касовій книзі» (ф. №КО-4), записи в якої ведуться у 2 примірниках через копіювальний папір: перший примірник залишається у касовій книзі, а другий – відривається і разом з КО і іншими документами передається в бухгалтерію.
  • Оформлення касових операцій відображається в «Книзі обліку прийнятих і виданих касиром грошей» (ф. №КО-5).

 

5. Для обліку руху грошей у касі призначений активний рахунок 30 «Каса», при цьому «Касову книгу» ведуть окремо по руху коштів в національній і іноземній валюті: поДт– надходження грошей в касу;по Кт– витрачання грошей з каси; сальдо дебетове або 0.

Синтетичний облік по Кт рахунку 30 ведеться у Ж-О 1, який використовують для записів протягом року, підставою для заповнення якого є Звіти касира (другий примірник касової книги), в яких проти кожної суми проставляють № кореспондуючого рахунку. Операції з однаковою кореспонденцією рахунків об’єднують і записують у Ж-О однією сумою. Наприкінці кожного місяця в Ж-О визначають підсумки кредитових оборотів рахунку 30 у кореспонденції з іншими рахунками, які записують у Головну книгу. Синтетичний облік по Дт 30 ведеться у Відомості 1.1,в якійпідраховують підсумки по Дт 30 і визначають сальдо на перше число наступного за звітним місяця. Кредитові обороти з Ж-О 1 в кінці місяця переносять у Головну книгу. Дебетові обороти в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум інших Ж-О з Кт відповідних рахунків.

Залишок грошових коштів на кінець місяця, що вказаний у відомості до Ж-О 1, повинен відповідати залишку останнього в даному місяці касовому Звіту касира і даним Головної книги.

Для обліку операцій по іноземній валюті використовують окремий розворот Ж-О 1 іВідомості 1.1. Записи здійснюють на підставі Звітів касира, що складаються по кожній іноземній валюті. Операції реєструють в іноземних грошових одиницях і в грн. за курсом НБУ.

 

6. У строки, встановлені керівником підприємства, але не рідше одного разу на квартал проводиться інвентаризація каси з покуп’юрним перерахуванням усіх грошей і перевіркою інших цінностей, що знаходяться в касі. Інвентаризацію проводить комісія, призначена керівником і результати оформляють актом.

На зворотній стороні акту у випадку лишків або нестач робиться пояснення даної розбіжності і звіряється підписом МВО. Нижче зазначається рішення керівництва щодо висновків проведення інвентаризації.

Акт складається у 2 примірниках і підписується членами інвентаризаційної комісії і МВО. Один примірник передається до бухгалтерії, другий – залишається у МВО. У разі зміни МВО – у 3 примірниках.

Відповідальність за дотримання касової дисципліни покладається на керівників, головних бухгалтерів, керівників фінансових служб і касирів.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Правильно визначена мета.
  3. IV група- показники надійності підприємства
  4. IV. Відповідальність сторін
  5. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  6. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  7. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  8. V. Етичні правила психологічних досліджень
  9. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  10. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  11. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.




Переглядів: 398

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 2. Облік грошових коштів. | Операції по відображенню результатів інвентаризації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.