Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Операції по відображенню результатів інвентаризації.

Зміст Дт Кт
Лишки
1. Відображення оприбуткування лишків грошей на основі Акту інвентаризації    
2. Відображення віднесення доходу на фінансовий результат на основі бухгалтерської довідки    
Нестача
3. Відображення суми нестачі грошей на основі Акту інвентаризації    
4. Відображення списання суми нестачі грошей на фінансовий результат на основі бухгалтерської довідки    
5. Відображення нарахування суми нестачі МВО згідно Положення №116 на основі бухгалтерської довідки    
6. Відображення нарахування суми ПДВ до бюджету на основі бухгалтерської довідки    
7. Відображення повернення нестачі грошей в касу МВО на основі прибуткового касового ордеру    
8. Відображення перерахування суми ПДВ до бюджету на основі платіжного доручення    

 

7. Умови відкриття рахунку і особливості його функціонування сторони визначають в Договорі банківського рахунку, які укладаються в письмовій формі. Відповідно до інструкції банки відкривають своїм клієнтам за договором банківського рахунку поточні рахунки. Документи для відкриття рахунків:

· Заява встановленого зразка.

· Засвідчена нотаріально копія свідоцтва про державну реєстрацію підприємства.

· Копія рішення про створення (реорганізацію) підприємства.

· Засвідчена нотаріально копія зареєстрованого статуту.

· Копія документа, що підтверджує взяття підприємства на податковий облік.

· Засвідчена нотаріально картка зі зразками підписів осіб, яким надано право розпоряджатися рахунком і право підпису розрахункових документів і зразок відбитки печатки підприємства.

· Копія документа про реєстрацію підприємства в органах ПФ України.

Поточний рахунок відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору.

Клієнти банку можуть відкривати лише один рахунок для формування статутного капіталу господарського товариства. ЮО і ФО-СПД мають право відкривати необмежену кількість рахунків за своїм вибором і згодою банків. У випадку відкриття двох і більше поточних рахунків у національній валюті власник рахунку визначає один з рахунків як основний, з якого буде погашатись заборгованість у примусовому порядку.

Оформлення руху коштів на поточному рахунку:

  • внесення готівки на поточний рахунок з каси – Заява на переказ готівки в одному примірнику, в якій вказується джерело утворення готівки, а банк видає квитанцію, яка служить підставою для списання грошових коштів по касі;
  • одержання грошей з поточного рахунку в касу – Грошовий чек.

Крім поточних рахунків підприємства можуть відкривати на основі Заяви про відкриття спеціального рахункув установах банків інші рахунки по розрахунках за конкретними операціями за закуплену с/г продукцію, приватизаційні папери, ощадні сертифікати, приватизаційні кошти.

 

 

8. Відповідно до Інструкції «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» безготівкові розрахунки здійснюються за формами розрахункових документів:

  • Платіжне доручення – письмово оформлене доручення клієнта банку на перерахування визначеної суми коштів зі свого рахунку. Оформляється платником і подається в банк у 2 примірниках (для банку і платника) і приймається банком до виконання протягом 10 календарних днів з дати його виписки.
  • Платіжна вимога-доручення – комбінований розрахунковий документ, який складається з вимоги постачальника до покупця оплатити вартість поставленої йому за договором продукції, робіт, послуг і доручення платника своєму банку перерахувати з його рахунку відповідну суму.
  • Розрахунковий чек – письмове розпорядження власника рахунку установі банку, сплатити чекодержателю зазначену суму коштів.
  • Акредитив – форма розрахунків при якій банк-емітент за дорученням свого клієнта зобов’язаний виконати платіж третій особі (бенефіціару) за поставлені товари (роботи, послуги); надати повноваження іншому (виконуючому) банку здійснити цей платіж.

Виписка – основний документ, згідно з яким бухгалтер складає кореспонденцію рахунків про рух коштів:

  • на Дт виписки банк відображає погашення своєї заборгованості перед власником рахунка, а в Ж-О № 1 за рахунком 31 бухгалтер проводить ці операції на Кт 31 як списан­ня коштів з поточного рахунка;
  • у виписці з Ктбанк відображає збільшення за­боргованості перед своїм клієнтом, а у Відомості № 1.2 за рахунком 31 бухгалтер проводить ці операції на Дт рахунка 31 як надходження коштів на поточний рахунок.

 

9. Для обліку наявності і руху грошових коштів, які знаходяться на рахунках в банку, призначений активний рахунок 31 «Рахунки в банках»: по Дт 311 «Поточні рахунки в національній валюті» – надходження грошей на рахунок в національній валюті; по Кт 311 – витрата грошей з рахунку в національній валюті; сальдо дебетове або 0. По Дт 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті» – надходження грошей на рахунок в іноземній валюті; по Кт 312 – витрата грошей з рахунку в іноземній валюті; сальдо дебетове або 0.

Аналітичні рахунки відкривають по кожному виду іноземних валют. Записи на 312 здійснюють на підставі виписок банку і розрахунково-платіжних документів. В первинних документах і бухгалтерських регістрах ведеться паралельно облік іноземної валюти з українськими грн. Для запису операцій на валютному рахунку в українських грн. проводиться перерахунок іноземної валюти по курсу НБУ, що діяв на дату складання розрахунково-платіжних документів.

По Дт 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» і 314 «Інші рахунки в банку в іноземній валюті» – надходження грошей за конкретними операціями за закуплену с/г продукцію, приватизаційні папери, ощадні сертифікати, приватизаційні кошти громадян; по Кт 313 і 314 – витрата грошей за такими операціями; сальдо дебетове або 0.

  • Відображення на суму виставленого акредитиву, придбаної лімітованої чекової книжки:

 

  • Відображення списання на суму використаного акредитиву і чекових книжок:
  • Відображення надходження коштів від заготівельних організацій за реалізовану продукцію працівників підприємства:
  • Відображення одержання грошей в касу і видачу їх працівникам за здану продукцію:

Синтетичний облік по Кт рахунку 31 ведеться у Ж-О 1 і по Дт – у Відомості 1.2. Кредитові обороти з Ж-О у кінці місяця переносять в Головну книгу. Дебетові обороти рахунку в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум з інших Ж-О з Кт у відповідних рахунків.

Для обліку коштів, що перебувають у дорозі і оплачених грошових документів, призначений активний рахунок 33 «Інші кошти»: по Дт 33 – надходження грошових документів у касу (путівки, поштові марки, проїзні талони) і коштів у дорозі (виручка внесена в касу банку або поштові відділення для подальшого їх зарахування на поточні рахунки на підставі квитанції банку і копії супровідних документів); по Кт33 – вибуття грошових документів і списання коштів у дорозі після їх зарахування на відповідні рахунки; сальдо дебетове або 0.

Синтетичний облік по Кт рахунку 33 ведеться у Ж-О 1 і по Дт – у Відомості 1.3. Кредитові обороти з Ж-О 1 у кінці місяця переносять в Головну книгу. Дебетові обороти в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум з інших Ж-О з Кт відповідних рахунків.

 

 


Читайте також:

  1. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  2. Активні операції банків
  3. Активні операції комерційних банків
  4. Алгебраїчні операції
  5. Аналіз результатів за відхиленнями
  6. Аналіз результатів національного виробництва.
  7. Аналіз результатів практичної діяльності Київського освітньо-методичного центру соціальної роботи
  8. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  9. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  10. Апробація результатів дисертації
  11. Арифметичні операції
  12. Арифметичні операції в різних системах числення




Переглядів: 387

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Матеріальна відповідальність підприємств за порушення правил готівкового обігу. | Розділ 3. Облік дебіторської заборгованості.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.055 сек.