Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Аналіз результатів практичної діяльності Київського освітньо-методичного центру соціальної роботи

Освітньо-методичний центр соціальної роботи (ОМЦСР) було створено в 2003 році як спеціалізоване формування Київського міського центру соціальних служб для молоді.

Необхідність його створення була спричинена потребою в розвитку інформаційно-методичного забезпечення діяльності центрів соціальних служб для молоді, цілеспрямованим удосконаленням соціальної роботи з дітьми та молоддю в територіальній громаді м. Києва, підготовкою та підвищенням кваліфікації соціальних працівників, забезпеченням науково-методичного супроводу реалізації соціальних програм.

Мета Центру — розвиток інформаційно-методичного забезпечення діяльності центрів соціальних служб для молоді, цілеспрямоване вдосконалення соціальної роботи з дітьми та молоддю в територіальній громаді м. Києва, підготовка та перепідготовка, підвищення кваліфікації соціальних працівників.

Пріоритети діяльності на 2006 рік:

1. Надання інформаційно-методичних послуг соціальним працівникам-практикам, соціальним працівникам на громадських засадах, громадським організаціям, благодійним фондам, партнерським організаціям, студентам ВНЗів м. Києва факультетів соціальної роботи та управління.

2. Розвиток партнерської взаємодії з державними, недержавними, навчальними та науково-дослідницькими закладами, виконавцями освітньо-методичних програм з питань навчання, досвіду, аналізу та оцінки результативності діяльності мережі центрів соціальних служб для молоді м. Києва.

3. Підготовка соціальних працівників на громадських засадах, підвищення кваліфікації, професійного рівня та перепідготовки соціальних працівників центрів соціальних служб для молоді м. Києва.

4. Розвиток і вдосконалення інформаційно-методичного забезпечення діяльності мережі ЦССМ м. Києва.

5. Вивчення діяльності соціальних служб, соціальних працівників, популяризація їхнього досвіду роботи та розробка відповідної оцінки, методичних рекомендацій.

Структура ОМЦСР:

1. Ресурсно-методичний центр соціальної роботи.

2. Відділ міжнародної діяльності.

3. Відділ освітньо-методичного супроводу соціальних програм і перепідготовки кадрів.

4. Відділ наукових розробок і досліджень з питань соціальної роботи.

5. Тренінговий центр для підготовки соціальних працівників з надання цільової соціальної підтримки сімей.

 

Клієнти, партнери ОМЦСР:

— Соціальні працівники різних організацій, з-поміж них працівники мережі соціальних служб м. Києва та України.

— Студенти спеціальностей «соціальна робота», «соціальне управління», «соціальна педагогіка», «психологія».

— Викладачі соціальної роботи.

— Волонтери соціальних служб для молоді.

— Клієнти соціальних служб для молоді.

— Представники громадських організацій соціального спрямування.

— Представники партнерських організацій.

— Усі, хто небайдужий до розвитку культурних, моральних, національних і духовних цінностей молодих людей.

 

Напрямки діяльності:

· Накопичення та організація умов використання друкованих ресурсів, ресурсів на електронних носіях, аудіо- та відеоресурсів з теорії та практики соціальної роботи, психології, педагогіки, суміжних галузей.

· Поновлення та щотижневе обслуговування веб-сайту КМЦССМ.

· Підготовка, публікація та поширення Інформаційно-методичного бюлетеня ОМЦСР Київського міського центру соціальних служб для молоді «Досвід соціальної роботи».

· Підготовка інформаційно-методичних матеріалів, навчально-методичних рекомендацій, збірників, посібників.

· Підготовка методичних рекомендацій щодо впровадження міжнародного досвіду практичної соціальної роботи спеціалістами мережі ЦССМ м. Києва

· Забезпечення організації проведення нетривалих, пошукових, презентаційних, навчальних семінарів, тренінгів, майстер-класів, конференцій, інших заходів з питань соціальної роботи з дітьми та молоддю в межах спільних проектів.

· Здійснення відбору представників спеціалістів мережі ЦССМ м. Києва (делегацій) для участі у спільних проектах.

· Здійснення перекладу іноземних інформаційно-методичних матеріалів для використання їх на практиці спеціалістами соціальної роботи.

· Підготовка та перепідготовка кадрів спеціалістів соціальної роботи відповідно до навчальних курсів і програм.

· Навчання волонтерів у вищих навчальних закладах за спеціальностями практичної соціальної роботи та управління.

· Організація практики та стажування з питань соціальної роботи.

· Допрофесійна підготовка соціальних працівників на громадських засадах в УПК Дніпровського та Подільського районах.

· Стажування, підвищення кваліфікації спеціалістів в Україні та за кордоном.

· Розвиток волонтерської діяльності районних у м. Києві центрів соціальних служб для молоді.

· Проведення методичної атестації та організація проведення супервізії

· Вивчення діяльності соціальних служб, соціальних працівників, популяризація їхнього досвіду роботи та розробка відповідної оцінки, методичних рекомендацій.

· Залучення науковців науково-дослідних інституцій щодо надання консультативної допомоги, супервізії соціальним працівникам, проведення моніторингу, оцінки ефективності реалізації соціальних програм центрами соціальних служб для молоді м. Києва, підготовка інформаційно-методичних матеріалів, звітів, методичних рекомендацій.

· Співпраця й організація взаємозв'язку із соціальними працівниками України та галузевими організаціями у вивченні досвіду соціальної роботи.

На виконання розпоряджень Київської державної адміністрації щодо активізації спільної роботи центрів соціальних служб для молоді, служб у справах неповнолітніх, управління (відділів) у справах сім'ї та молоді, відділів кримінальної міліції у справах неповнолітніх ГУМВС України в м. Києві, закладів освіти з метою профілактики бездоглядності, бродяжництва та виявлення дітей, які не мають достатньої батьківської уваги протягом звітного періоду (січня-травня) 2005 р. кримінальною міліцією у справах неповнолітніх спільно зі службою у справах неповнолітніх, центром соціальних служб для молоді проведено 57 рейдів, під час яких виявлено 472 неповнолітніх. Із них направлено: у притулки для неповнолітніх — 280 підлітків, на лікування в медичні установи — 61, у соціальні служби — 131 (п.1).

За успішними результатами діяльності 2005 року (проведеної паспортизації багатодітних сімей) у кожному районі міста розроблені заходи щодо підтримки та соціального захисту таких сімей. Станом на 01.06.2005 рік на обліку в районних центрах соціального обслуговування пенсіонерів перебуває 1719 багатодітних сімей, у яких виховується 5837 дітей, зокрема: 1356 сімей, у яких 3 дітей (4068 дітей); 206 сімей, у яких 4 дітей (824 дитини); 81 сім'я, у яких 5 дітей (405 дітей); 76 сімей, у яких більше 5 дітей (540 дітей). Багатодітним сім'ям надається допомога у вигляді гарячого харчування, продовольчих і промислових товарів, канцтоварів, медикаментів, оздоровчих путівок, запрошень і подарунків на Новорічні ялинки. Також забезпечується надання соціальних послуг, а саме: ремонт побутової техніки; перукаря; хімчистки, ремонт взуття, матеріальна й гуманітарна допомога. Усього від початку 2005 р. багатодітним сім'ям закладами соціального захисту населення надано допомогу на суму 104 349 гривень.

Метою соціальної програми щодо діяльності спеціалізованої соціальної служби є підвищення рівня правової освіти та культури в дитячому, молодіжному середовищі столиці. За звітній період у межах роботи міської спеціалізованої соціальної служби проведено 233 групові заходи, загальна кількість учасників — 1426 осіб (учні старших класів СШ № 43, 94, ліцею № 100 «Поділ», Ліцею міжнародних відносин № 51, гімназії № 154, гімназії № 178, члени рад старшокласників Оболонського та Шевченківського районів) (п. 19). У цьому контексті працівниками Кримінальної міліції у справах неповнолітніх здійснено 98 виступів, бесід і прочитано лекцій на правову тематику в школах, ПТУ та за місцем проживання підлітків.

Протягом І півріччя 2005 р. через діяльність міської ССМ «Пошта Довіри» надавалася соціально-психологічна, соціально-педагогічна, юридична та консультативна допомога дітям, підліткам, молоді та членам їхніх сімей. Усього було надано 418 індивідуальних послуг.

У межах діяльності цілодобової міської спеціалізованої соціальної служби «Телефон Довіри» за І півріччя 2005 року надано телефонними консультантами 5646 послуг. Проблеми, які нині є актуальними для молоді, такі:

o проблеми здоров'я — 1442;

o міжособистісні проблеми — 876;

o проблеми залежностей — 538;

o проблеми сім'ї — 1134, з-поміж них насильство в сім'ї — 2;

o внутрішньо особистісні проблеми (психічні травми) — 486;

o проблеми зайнятості — 297;

o проблеми ВІЛ/СНІД — 134;

o соціально-економічні проблеми - 229 (п. 21).

2005 року активізувалася робота соціальних служб, управлінь виконання покарань і виховних колоній. Три спеціалізовані соціальні служби міста за І півріччя провели роботу з 644 киянами, які перебувають у місцях позбавлення волі; 332 підлітками, молодими людьми, яким призначені альтернативні міри покарання; 166 неповнолітніми, які перебували в Київському СІЗО — 13. З 1080 осіб, які повернулися з місць позбавлення волі протягом І півріччя 2005 року, жоден не скоїв повторного злочину. Уперше в Україні почав роботу «Центр соціальної адаптації молоді, яка повернулася з місць позбавлення волі», влаштовано на роботу й тимчасового проживання 18 киян, які повернулися з виправних колоній — з числа сиріт.

Протягом звітного періоду спеціалістами соціальної роботи надано за 394 індивідуальними зверненнями 1153 індивідуальні послуги, з них:

o соціально-педагогічних — 356 (31%);

o інформаційних — 254 (22%);

o психологічних — 192 (17%);

o медичних — 181 (16%);

o соціально-економічних — 129 (11%);

o юридичних — 41 (4%).

За І півріччя 2005 року спеціалістами спеціалізованих соціальних служб для молоді «Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі» з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі проведено 4130 групових занять, якими охоплено 165 916 осіб і 79 колективних заходів, де охоплено 85 723 особи; 1402 особи отримали 1605 індивідуальних послуг.

Крім цього, у межах міської спеціалізованої соціальної служби «Центр студентських соціальних служб» від початку 2005 р. діє підпрограма «Організація діяльності мобільних тренерських груп». Для забезпечення ефективної роботи 19 волонтерів і соціальних працівників отримали сертифікати, які пройшли навчання за даною підпрограмою щодо проведення просвітницької та лекційно-тренінгової роботи за методикою «рівний-рівному» з питань здорового способу життя серед студентської молоді у ВНЗах міста: Національний технічний університет «КПІ», КНУ ім. Т. Шевченка, НПУ ім. Драгоманова, НАУ, НТУ, АПСВ, «ВМУРЛ «Україна», Київський Міжнародний університет, Національний військовий ліцей ім. Богуна, Київський славістичний університет, Педагогічний коледж ім. Макаренка, школа-ліцей НПУ ім. Драгоманова, Державний інститут дизайну, 2 бібліотеки м. Києва та в школах-інтернатах № 3, 10, 21, 9 ПТЗО. Усього проведено 472 лекційно-тренінгових заняття, якими охоплено понад 5000 осіб із числа учнівської та студентської молоді.

Протягом звітного періоду до міської СССМ «Цілодобовий центр реагування на першочергові потреби дітей», який здійснює діяльність з метою реагування на першочергові потреби «дітей вулиці» та сприяння поверненню їх до повноцінного життя, звернулось очно та за телефоном 405 осіб, яким надано 1 548 індивідуальних послуг:

o інформаційні — 705 (49%);

o соціально-педагогічні — 383 (26%);

o соціально-економічні — 316 (22%);

o юридичні — 26 (2%);

o соціально-медичні — 18 (1%).

Крім цього, проводилась профілактична робота щодо запобігання негативних явищ у молодіжному середовищі, здійснено 361 груповий захід, під час яких охоплено 1 048 осіб. Станом на 01.06.2005 рік відкрито 75 карток клієнтів, на даний час у роботі перебуває 35 карток.

За період від початку 2005 року за допомогою до міської СССМ «Кризовий центр соціально-психологічної допомоги «Асперн-Київ» (міська спеціалізована соціальна служба, яка реалізується спільно з благодійною організацією «Асперн») звернулися 54 неповнолітні. Працівниками Центру надано 8780 послуг, із них:

o соціально - медичні — 4332 (49%);

o соціально-педагогічні — 1847 (21%);

o соціальне обслуговування — 1834 (21%);

o соціально-психологічні — 348 (4%);

o інформаційні — 346 (4%);

o юридичні — 73 (1%).

Серед груп дітей, молоді, які найбільш схильні до ризикованої поведінки на рівні І півріччя 2005 року визначились об'єкти прямої адресної роботи:

· 1588 дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування;

· 172 випускники закладів професійно-технічної освіти з числа дітей-сиріт;

· близько 5000 дітей з багатодітних сімей, які виховуються в недостатніх умовах розвитку;

· близько 1780 киян, які перебувають у місцях позбавлення волі;

· близько 3500 сімей з дітьми, батьки в яких зловживають алкоголем;

· 476 неповнолітніх, молоді, які більшість часу проводять на вулиці;

· 1829 сімей з відкритою проблемою наркотичної залежності їхніх дітей (молодь);

· близько 1800 сімей, які перебувають в кризовому стані;

· близько 3500 сімей з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями, які потребують систематичної професійної допомоги;

· близько 2400 молодих осіб віком від 14 до 19 років, які не отримали неповної середньої освіти та не мають професійної підготовки;

· близько 3900 неповнолітніх, батьки яких тимчасово працюють у м. Києві, не мають умов для проживання тощо;

· 331 сім'я з ВІЛ-інфікованою дитиною;

· біля 1570 молодих людей з ВІЛ-інфекцією.

Отже, зміни суспільного життя, що сталися в Україні останнім часом, суттєво позначились на статусі та соціальному самопочутті дітей, молоді. Київ як столиця нашої держави має певні специфічні передумови для здійснення політики стосовно дітей, молоді, які визначає насамперед столичний статус міста, різні категорії численної молоді, життєві умови, розгалужена система державних та громадських, благодійних організацій.

 



Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  9. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  10. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  11. SWOT-аналіз у туризмі
  12. SWOT-аналіз.




Переглядів: 1210

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інноваційні соціальні технології | Слайд 4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.