Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 4. Облік основних засобів і нематеріальних активів.

Зміст лекції.

1. Визнання і оцінка основних засобів.

2. Синтетичний і аналітичний облік основних засобів.

3. Облік

3. придбання і вибуття основних засобів.

4. Облік витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів.

5. Визначення амортизації основних засобів.

6. Характеристика методів нарахування амортизації основних засобів.

7. Порядок інвентаризації основних засобів.

8. Визнання і класифікація нематеріальних активів

9. Синтетичний і аналітичний облік нематеріальних активів.

 

1. Згідно з ПКУ основні засоби(далі ОЗ)– матеріальні активи, у т.ч. запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2 500 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом і очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Об’єкт ОЗ визнаєтьсяактивом, коли існує ймовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з використанням цього об’єкта, і його вартість може бути достовірно визначена. УББ ОЗ і інші необоротні матеріальні активи відображають разом по ст. «Основні засоби».

Види оцінок для обліку ОЗ і інших необоротних активів згідно з ПКУ:

· Балансова вартість – сума залишкової вартості, яка визначається як різниця між первісною вартістю з урахуванням переоцінки і сумою накопиченої амортизації.
  • Первісна вартість– фактична собівартість необоротних активів у сумі грошових коштів або справедливої вартості інших активів, витрачених для придбання.
  • Переоцінена вартість– вартість необоротних активів після їх переоцінки.
  • Справедливааборинкова вартість– вартість, за якою може бути здійснений обмін активу в результаті операції між обізнаними, зацікавленими і незалежними сторонами. В разі відсутності даних про ринкову вартість = сучасна собівартість придбання – сума зносу на дату оцінки.
  • Залишкова вартість– різниця між первісною вартістю і сумою зносу.
  • Ліквідаційна вартість– вартість інших активів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання, за вирахуванням витрат, пов’язаних з продажем (ліквідацією).
  • Вартість, яка амортизується – первісна (переоцінена) вартість – ліквідаційна вартість.

 

2. Для обліку і узагальнення інформації про наявність і рух власних або отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів і орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу ОЗ, призначений активний рахунок 10 «Основні засоби».

Дляобліку наявності і руху інших необоротних матеріальних активів, які не знайшли свого відображення на рахунку 10, призначений активний рахунок 11 «Інші необоротні матеріальні активи»:по Дт 10, 11– введення в експлуатацію ОЗ і інших необоротних матеріальних активів, які обліковуються за первісною вартістю; сума витрат, яка пов’язана з поліпшенням ОЗ, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод; сума дооцінки; по Кт 10, 11 вибуття ОЗ внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом, у разі часткової ліквідації об’єкта і суму їх уцінки; сальдо дебетове або 0.

Для обліку витрат, пов’язаних із придбанням або створенням різних видів ОЗ, призначений активний рахунок 15 «Капітальні інвестиції»:по Дт – придбання (створення) різних видів ОЗ; по Кт – списання різних видів ОЗ; сальдо дебетове або 0.

· Субрахунок 151 «Капітальне будівництво» призначений для обліку витрат на будівництво, що здійснюється господарським і підрядним способом для власних потреб підприємства; устаткування, що підлягає монтажу в процесі будівництва і авансові платежі для фінансування будівництва.

· Субрахунок 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» призначений для обліку витрат на придбання або виготовлення власними силами матеріальних активів, облік яких ведеться на рахунку 10.

· Субрахунок 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів» призначений для обліку витрат підприємства на придбання або виготовлення власними силами матеріальних активів, облік яких ведеться на рахунку 11.

· Субрахунок 155 «Формування основного стада» призначений для обліку витрат на формування основного стада робочої і продуктивної худоби.

Відповідно до П(С)БО 30 «Біологічні активи» багаторічні насадження, робоча і продуктивна худоба відносяться до довгострокових біологічних активів і не входять до складу ОЗ підприємства, обліковуються на активному рахунку 16 «Довгострокові біологічні активи».

Синтетичний облік за Кт рахунків 10 і 11 ведеться у розділі І Ж-О 4і по Дт –у Відомості 4.1аналітичного обліку капітальних інвестицій.Кредитові обороти з Ж-О 4 в кінці місяця переносять у Головну книгу. Дебетові обороти в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум інших Ж-О з Кт відповідних рахунків.

 

3.Подібні об’єкти – об’єкти, які мають однакове функціональне призначення і справедливу вартість.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  7. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  8. Акції та їх облік
  9. Акції та їх облік
  10. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  11. Амортизація нематеріальних активів
  12. Амортизація нематеріальних активів




Переглядів: 601

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 3. Облік дебіторської заборгованості. | Оцінка ОЗ при вибутті.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.