Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оцінка ОЗ при вибутті.

Оцінка ОЗ при зарахуванні на ББ.

Спосіб придбання ОЗ Оцінка первісної вартості
Внесення до статутного капіталу Вартість погоджена засновниками підприємства (не > звичайної ціни об’єкта)
Обмін на подібний об'єкт Вартість, яка амортизується за – сум накопиченої амортизації (не > звичайної ціни об’єкта отриманого в обмін)
Обмін на неподібний об'єкт Вартість, яка амортизується за – сума накопиченої амортизації, збільшена/зменшена на суму коштів чи їх еквівалента, що була передана/отримана під час обміну (не > звичайної ціни об'єкта, отриманого в обмін)
Самостійне виготовлення для власних виробничих потреб Вартість, яка амортизується, збільшується на суму всіх виробничих затрат, що були понесені при виготовленні і введенні в експлуатацію без урахування сплаченого ПДВ
Отримання безоплатно Справедлива вартість+ витрати на транспортування + витрати на монтаж
Надходження в результаті бартерного обміну наОЗ і на всі інші активи (запаси, цінні папери) Справедлива вартість переданих активів, відкоригованих на суму грошових доплат
Переведення оборотних активів (товарів, готової продукції) до ОЗ Собівартість активів, яка визначається відповідно до П(С)БО 9 «Запаси» і 16 «Витрати»

Не включаються до первісної вартості об’єкта ОЗ витрати на сплату % за користування кредитом, т.я. вони відносяться на фінансові витрати того періоду, протягом якого вони сплачувалися.

Згідно з П(C)БО 7первісна вартість ОЗ може змінюватись:внаслідок переоцінки;у зв’язку з частковою ліквідацією;в результаті додаткових витрат, понесених після надходження.

Відповідно П(С)БО 7 об’єкт ОЗвилучається з активів у випадку його вибуття внаслідок:ліквідації,продажу, консервації, конфіскації, внеску в уставний фонд іншого підприємства, безоплатної передачі іншому підприємству, списання в результаті нестачі, невідповідності критеріям визнання активом.

Спосіб вибуття ОЗ Оцінка вартості
Продаж Дохід від вибуття – залишкова вартість + непрямі податки + витрати
Ліквідація за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних обставин ОЗ (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або змушені відмовитися від їх використання внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації Витрати по ліквідації + вартість, яка амортизується – сума накопиченої амортизації  

До підсумку ББ включається різниця між первісною (переоціненою) вартістю ОЗ і сумою зносу.

 

4. Витрати з поточного ремонту відносяться до поточних операційних витрат і відображаються у міру їх здійснення. Витрати з капітального ремонту визнаються витратами звітного періоду.

Сума витрат, пов’язаних із ремонтом і поліпшенням в розмірі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року відноситься на об’єкт ОЗ, щодо якого здійснюється ремонт і поліпшення. Сума витрат, що не перевищує 10%відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому ремонт і поліпшення були здійснені.

Витрати, пов’язані з поліпшенням об’єкта ОЗ, що призводять до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від їх використання, включають до первісної вартості об’єкта.

Збільшення первісно очікуваних економічних вигод може бути досягнуто двома способами:

· збільшення надходжень грошових коштів внаслідок зростання виробничої потужності об’єкта;

· зменшення витрат, пов’язаних з використанням об’єкта.

 

5. Амортизаціязгідно з ПКУ – систематичний розподіл вартості ОЗ, інших необоротних і НА, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації). У процесі використання об’єктів ОЗ економічні вигоди, втілені в них, споживаються підприємством, внаслідок чого зменшується залишкова вартість ОЗ, що відображається шляхом нарахування амортизації.

Об’єкт амортизації –всі ОЗ, крім землі. Первинний обліковий документ – Розрахунок або Відомість нарахування амортизації ОЗ.

Строк корисного використання (експлуатації) – очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).

Суму нарахованої амортизації всі підприємства відображають збільшенням суми витрат підприємства і збільшенням суми зносу необоротних активів. З цією метою використовують пасивний рахунок 13 «Знос (амортизація) необоротних активів»: по Дтзменшення суми нарахованого зносу ОЗ; по Кт –нарахування амортизації і індексації зносу; сальдо кредитове або 0.

Синтетичний облік по Кт рахунку 13 ведеться у розділі І Ж-О 4. Кредитові обороти з Ж-О 4 в кінці місяця переносять у Головну книгу. Дебетові обороти в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум інших Ж-О з Кт відповідних рахунків.

 

6.Введення в експлуатацію об’єкта ОЗ супроводжується виданням відповідного наказу по підприємству, в якому необхідно зазначити таку інформацію щодо об’єкта ОЗ: група об’єкта амортизації і строк корисного використання; метод амортизації; стаття витрат.

При введені об’єкта ОЗ в експлуатацію потрібно визначити приналежність об’єкта ОЗ до відповідної податкової групи, обрати метод податкової амортизації і обов’язково його визначити в Наказі про облікову політику. В бухгалтерському і в податковому обліку метод нарахування амортизації повинний бути однаковим. Амортизація нараховується щомісяця, починаючи з місяця, що настає за місяцем введення об’єкта ОЗ в експлуатацію.

При визначенні строку корисного використання ОЗ слід враховувати наступні моменти:

· очікуване використання об'єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

· фізичний і моральний знос, що передбачається;

· правові або інші обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.

Нарахування амортизації призупиняється на періоди виводу об'єкта з експлуатації при наявності підтверджуючих документів – реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації.

Закінчується нараховуватися амортизація лише тоді, коли залишкова вартість = ліквідаційній вартості(умовно ліквідаційна вартість = 0).

 

7. Інвентаризацію ОЗ (за виключенням тварин) проводять не менше одного разу на рік перед складанням річної ФЗ, але не раніше 1.10 звітного року. Інвентаризація будівель, споруд і інших нерухомих об’єктів ОЗ може проводитись один раз у 3 роки, а бібліотечних фондів – один раз у 5 років.

При інвентаризації складають Інвентаризаційні описи, в яких ОЗ розподіляють по групах.


Читайте також:

  1. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  2. Аналіз виявлених проблем і їхня оцінка
  3. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  4. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  5. Аналіз рейтингових підходів і оцінка інвестиційної
  6. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  7. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці
  8. Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі
  9. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  10. Аналіз та оцінка організаційних структур управління
  11. Аналіз та оцінка проведеного уроку
  12. Аналіз та оцінка рентабельності продукції




Переглядів: 527

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 4. Облік основних засобів і нематеріальних активів. | Операції по відображенню результатів інвентаризації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.