МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Розділ 6. Облік запасів.Зміст лекції. 1. Визнання і класифікація запасів. 2. Оцінка запасів в бухгалтерському обліку. 3. Методи оцінки вибуття запасів. 4. Синтетичний і аналітичний облік браку у виробництві. 5. Синтетичний і аналітичний облік напівфабрикатів і МШП. 6. Відображення запасів у фінансовій звітності і їх переоцінка. 7. Порядок інвентаризації запасів.
1.Згідно з П(С)БО 9 «Запаси», запаси– оборотні активи, які не обмежені у використанні і призначені для реалізації або використання протягом 1 року чи операційного циклу, якщо він > за 1 рік. Запаси визнаються активами, якщо існує ймовірність, що підприємство отримає у майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням і їх вартість може бути достовірно оцінена. Підприємство повинне відображати придбання і продаж запасів у час передачі відповідного права власності. Запаси, які мають особливості, пов’язані з визначенням моменту переходу права власності:
Запаси, які використовують на підприємстві: · Власні запаси обліковуються на активному рахунку 20 «Виробничі запаси»: - виробничі запаси – придбані, самостійно виготовлені, які підлягають подальшій переробці або утримуються для іншого споживання в ході нормального операційного циклу (сировина, комплектуючі вироби, покупні напівфабрикати, основні і допоміжні матеріали, МШП); - тварини на вирощуванні і відгодівлі – дорослі тварини на відгодівлі і в нагулі, тварини, вибракувані з основного стада і прийняті від населення для реалізації, молодняк тварин, птиці, звірі, кролі, сім’ї бджіл; - незавершене виробництво – незакінчені обробкою і складанням деталі, вузли і вироби, незакінчені технологічні процеси; - готова продукція – продукція, яка виготовлена на підприємстві, призначена для продажу і відповідає технічним і якісним характеристикам, передбаченим договором; - товари– матеріальні цінності, що придбані і утримуються підприємством з метою подальшого продажу. · Запаси, які не є власністю підприємства, обліковуються на позабалансовому рахунку 02 «Активи на відповідальному зберіганні»: - матеріали, прийняті для переробки – давальницька сировина, яка не оплачується одержувачем і залишається власністю замовника; - матеріальні цінності на відповідальному зберіганні – МЦ, які реалізовані підприємством і право власності на які перейшло покупцю, але за умовами договору вони знаходяться на відповідальному зберіганні у підприємства-продавця; - товари на комісії – товари, одержані в межах договорів комісії і уповноважують підприємство здійснювати продаж товарів від імені і за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари.
2. Згідно з П(С)БО 19 «Об'єднання підприємств», справедлива вартість запасів– сума, за якою здійснюється обмін активу, або оплата зобов’язання в результаті операції між обізнаними, зацікавленими сторонами. До первісної вартості запасів не включаються види витрат:понаднормові втрати і нестачі запасів;% за користування позиками;витрати на збут;загальногосподарські і інші витрати, які безпосередньо не пов’язані з придбанням і доставкою запасів і приведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. Подібні запаси – запаси, призначення яких співпадає та які мають однакову справедливу вартість. Читайте також:
|
||||||||
|