Хворий скаржиться на порушення апетиту, нудоту, біль в животі без чіткої локалізації, слинотечу. Під час обстеження у хворого виявили зниження кислотності шлункового соку. В анамнезі хворий два роки тому безуспішно лікувався з приводу анацидного гастриту. Любить вживати шашлики, біфштекси з кров'ю, відбивні, приготовлені з свинячого м'яса. З урахуванням наведених даних лікар попередньо діагностував теніоз. Яке лабораторне дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?
A. Аналіз крові;
B. Виявлення у фекаліях яєць гельмінта;
C. Виявлення у фекаліях члеників або фрагментів стробіли гельмінта;
D. Рентгенологічне обстеження травного тракту;
E. Серологічні реакції.
Еталон відповіді: С.
Завдання 3 (ІІІ рівня складності)
Відомо, що при теніозі заборонено призначати не тільки ліки, які викликають блювання, а й маніпуляції (наприклад введення зонда), які спричиняють антиперистальтику кишок. Це пояснюється тим, що:
A. Є загроза для хворого стати проміжним хазяїном свинячого ціп'яка;
B. Є загроза аутоінвазії і як наслідок зараження цистицеркозом;
C. Це сприяє розповсюдженню і формуванню вогнища теніозу;
D. А + В;
E. Правильна відповідь відсутня.
Еталон відповіді: D.
Б. Задачі
Задача 1
Хвора К., 30 років поступила до лікарні зі скаргами на слабкість, нудоту, здуття живота. При опитуванні встановлено, що вона іноді спостерігала у фекаліях і на постільній білизні утвори завдовжки 1 - 2 см білого кольору. Хвора працює в їдальні і оцінює смакові якості сирого м’ясного фаршу. Який цестодоз можна запідозрити? Відповідь обґрунтуйте.
Еталон відповіді – Можна запідозрити теніаринхоз на основі клінічної симптоматики та виявлення члеників гельмінта у фекаліях та на білизні, оскільки проглотиди бичачого ціп’яка здатні активно виповзати з анального отвору.